Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha megbukna az...

Mit tennétek, ha megbukna az általános iskolás, vagy középiskolás gyereketek év végén?

Figyelt kérdés
Haragudnátok rá, vagy segítenétek neki, hogy a pótvizsgán átmenjen?

2016. jún. 11. 14:05
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
79%
mint ahogy 2016ban az is alap, hogy a mostani könnyített tanulmányi rendszerben egy diáknak legalább 3as átlaga legyen, de inkább 3.5 feletti.
2016. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
22%

Én bukok..eddig 1 tantárgyból földrajzból..kedden meg dogákat írok..annyi különbséggel,hogy én esti iskolába járok,érettségi miatt iratkoztam be. Utoljára ezeket a tantárgyakat 2008-ban tanultam! De én mellette dolgozom,nem 1 munkahelyem van és felnőtt vagyok!Sosem kellett azelőtt pótvizsgáznom..de most így alakult!Szüleimmel élek és 1 rossz szavuk nem volt , hogy most pótvizsgázok ,azelőtt középiskolába sem szégyellték,hogy hogy állok,sosem voltam 4-5-ös tanuló! Inkább most pótvizsgázom,mint pl jövőre érettségi előtt!

26/N

2016. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ezek alap dolgok a mai 2016os világban amiket felsoroltál."


Gondolod te. Minimálbérből élve sok gyereknek nem az.

2016. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt a baromságot, 1 olyan osztálytársam nincs akiknek ezek ne lennének meg. És soha nem is volt
2016. jún. 11. 15:58
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg olyan osztálytársam nem volt, aki ilyen rosszul állt volna a jegyekkel mint te. Nos, akkor ezt azt jelenti hogy nem is létezik kérdező? Itt vagy te, élő példának. Ha te elvárod ezeket az "alap" dolgokat, akkor a szüleid is joggal elvárják az alap 3as átlagot, bár még az is siralmas..
2016. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te tényleg nem fogod fel hogy ezek nem alap dolgok? Ha a szüleid nem lennének diplomások, és havi kilencven ezerből élnének, ahogy jó eséllyel te is fogsz- akkor azt hiszed az okos telefon meg a net az első? Egy frászt. az a z első hogy legyen étel, ne kapcsolják ki a villanyt, és ha baj van fussa gyógyszerre. Attól hogy szerencsés helyzetbe születtél, és nyilván nem vagy tisztában sok dologgal, még ez a mai magyar valóság. És csak hogy tudd: A szüleidnek nem kötelessége örökké pénzelni téged. Még akkor sem ha megtehetnék.
2016. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Majd kapsz az élettől néhány pofont. Ha nem tanulsz, akkor nagyon fájni fog. :)
2016. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolgok... A 3,5 fölötti átlag is az.

Figyelj, 60 ezerből örülhetsz, ha 1 szobára meg rezsire futja... Meg kenyérre.

És mond csak, mi az, ami annyira lefoglal, hogy semmit nem tanultál?

A számítógép?

2016. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésre válaszolva...

Nincs semmi motivációd, ezért megtalálnám a módját, hogy legyen.

Például magántanárokat fogadnék, akikkel nyáron végigvennéd azt, amit egész évben nem sikerült. Persze gép eltiltva, haverok csak, ha kész amit a magántanárok feladtak.

Következő félévben szintén 0 gép, kivéve ha ötöst hozol haza, akkor gépezhetsz 20-30 percet, vagy elmehetsz fél órára.

Ha a következő félév meglenne, enyhítenék, ugyanakkor együtt keresnénk valamit /munka, hobbi/ ami érdekel pés amivel tovább tudsz menni.

2016. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
88%

"Alap dolgok"...:D Nincs bent az Alkotmányban, hogy ezek mindenkinek járnak, zéró erőfeszítéssel.

Eleinte berzenkedtem néhány választ látva, hogy miért a szülő a hibás teljes mértékben a 15-16 éves gyerek hülyeségéért, de azt kell mondjam, nálatok tényleg súlyos gondok vannak. Volt egyszer (még általánosban) egy olyan beszélgetésem a saját fiammal, aminek a közepén eléje raktam egy spirálfüzetet, és lediktáltam a havi fix kiadásainkat (rezsi, biztosítások, megtakarítások), egy-egy becsült összeget a kajára, ruhára, iskolai befizetnivalókra, vésztartalékra, utazásokra átlagolva. E mellé odaírattam a bevételeket, aztán lediktáltam, mennyibe került a lakásunk, az autó, a berendezés, karbantartás, háztartási gépek, tv, laptopok, telefonok, játékok, sportcuccok stb. minden, ami kézzelfoghatóan ott volt. Lediktáltam azt is, mennyi a minimálbér, mennyi az átlagbér, mennyit lehet műszaki diplomával keresni (ilyen érdeklődésű.) Az volt a feladata, hogy számolja ki, hogy a jelenlegi életszínvonalát melyik fajta bérből mennyi idő alatt érné el (ill. elérné-e egyáltalán), ha mindezt neki a nulláról kéne megteremtenie. Nagyokat nézett, de ezek után nem volt kérdés a pályaválasztás, nem volt probléma a tanulással, és nem hallottam több olyan mondatot, hogy "anya, vedd meg ezt vagy azt, CSAK n forintba kerül."

2016. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!