Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha megbukna az...

Mit tennétek, ha megbukna az általános iskolás, vagy középiskolás gyereketek év végén?

Figyelt kérdés
Haragudnátok rá, vagy segítenétek neki, hogy a pótvizsgán átmenjen?

2016. jún. 11. 14:05
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:
Korbács esetleg ketrec lenne a büntetése :)
2016. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Én megbuktam 10.-ben. Most doktori képzésre járok. A szüleim fizettek nekem különtanárt, aki felkészített a pótvizsgára. Rettentően szégyelltem magam,amiért ilyen ostoba vagyok, ők is tudták. 11-től nagyon szépen kijavítottam a jegyeim. Elég volt egy nyarat elfuserálni az életemből, nem beszélve arról, amilyen érzés volt körbenézni a pótvizsga előtt és tudni, hogy az iskola legszerencsétlenebb, ostobább, butább emberei közé tartozom. Bizonyítani szerettem volna és sikerült is. A szüleim tudták, hogy ráfogok jönni, hogy ez saját magam megalázása, nem kellett még külön büntetniük. Bárcsak erre minden mostani gimis is rájönne. Az, hogy tudnál, de nem tanulsz mert lusta vagy, nem menőség, hanem ostobaság, saját magad lenézése, de ha az embereknek ez elég, hát lelkük rajta. Aki szeret h.ülye lenni, ne álljunk az útjába..:)
2016. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim válasza:
0%
Ja azt majd a doktoriddal mehetsz külföldre mert itthon egy forintot nem keresel majd hagyjuk már ezt a diploma témát nem attól lesz valaki egy ember ha tanul hanem attól ha intelligens nem féltele annak h érettségid van hogy te egy normális tisztességes ember is vagy és egy papír nélküli ember is lehet okos tisztelettudó választékos a máj oktatásban nem a tananyagot kéne nehezíteni hanem normális alapvető dolgokra kene tanítani a fiatalokat h ne 10 évesen ossze vissza tudjuk mit csináljanak :)
2016. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%

Ez az eltiltom a gyereket a géptől jó nagy fa$zság :DD

1 Ha akar megtalálja a módját, hogy gépezzen.

2 mikor anyám azt mondta, hogy eltilt a géptől kiröhögtem, hogy most jól megfenyegettél nem tudom hogy fogok aludni. Ennek ellenére időnként leültem oda gépezni. Ekkor eladta a gépet. Elmentem dolgozni vettem egy páncélszekrényt(páncélszekrénynek nem nevezném, mert igazából nem volt annyira erős inkább erős acélból készült szekrény). Majd 3 hónap alatt összedolgoztam 1 új gépre. Erre kikötette az internetet, hogy akkor inkább ő nem internetezik és én se tudjak. Jól megszopatta saját magát, mert én meg fogtam magam vettem egy wifikártyát és feltörtem a szomszéd wifijét és gyakorlatilag az ő netjét használtam. Jó sokáig nem tudta, hogy amikor kikötette a netet mégis hogy tudok netezni :D Jól kikbabrált velem. Vettem egy erős szekrényt amibe nem tudnak belepiszkálni meg vettem egy wifikártyát és megtanultam hogyan lehet internetem 0 forintból. Valahol még hálás is vagyok, mert ha nem tilt el a géptől nem lettem volna olyan kreatív, hogy ezeket véghez vigyem.

2016. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 43-as. Lehet igazad van. A lényeg, amiért írtam, hogy attól, hogy valaki egyszer megbukik, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy örökké lusta marad vagy sosem lesz hajlandó avagy képes tanulni. Ahhoz pedig, hogy valaki mire viszi az életben valóban nem a diploma a mérvadó, hanem leginkább a lehetőségek és az, ahogyan azokat megteremti az ember, plusz, ahogy próbál és tud élni vele. Ismerek gimit végzett, szakmával rendelkező és phd-vel rendelkező sikeres embereket is. Én ezt az utat választottam, ezen szeretnék ügyesen lavírozni, de tudom, hogy máshogy is lehet, senkit nem ítélek el, ez egyéni döntés.
2016. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
79%
Kinek mi a siker. Én azt csinálom, amit szeretek, úgy osztom be az időmet, ahogy nekem jó, és nagyjából a 4-5-szörösét keresem az átlagbérnek. Ehhez kellett az egyetemi végzettségem, ami történetesen doktori címmel is járt.:-) A gimiben pedig én döntöttem el, hova is akarok továbbmenni, nem a jegyeim határoltak be, bárhová beadhattam a siker jogos reményében a felvételit.
2016. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim válasza:

Én anno a gimit a kosárlabda miatt kezdtem el, nem is bírtam meg is buktam... Átmentem szakközépiskolába ott 4 es voltam... Mondjuk anyámék nem örültek neki...

Most 2 szakmám van fix munkahellyel és a volt gimis osztálytársaimtól jobb munkám van... De ha nem buktam volna meg most biztos nem itt lennék ahol...

2016. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim válasza:
100%
A 43-as vagyok köszönöm a válaszod , egyébként elnézést h kicsit idegesen írtam természetesen én se azt mondom h a diploma semmit nem ér ugyanúgy nagyon fontos szerepe lehet az élet egyes területein , mint bármilyen más jól fizető szakma én csak azért írtam ezt hogy ne a diploma alapján ítéljük meg az embereket egyébként meg aki mostanság megbukik nem csodálkozok rajta mert nem feltétlen a lustaság miatt van , a tananyagban olyan dolgok vannak amik feleslegesek egyre jobban nehezítik csak nem tudom hova tehát lehet hogy ha 5-6 éve járt volna gimibe sokkal jobban menne , mert évről évre nehezebb minden és leterhelik őket de ez megint egy masik probléma mint mondtam ettol függetlenül ő lehet egy nagyon ügyes és normális ember is csak éppenséggel amit számon kérnek tőle lehet már sok , de az is lehet szimplán csak lusta és tényleg nem tanul egyébként legjobb lenne ha ilyenkor a szülő kicsit jobban a körmére nézne és azért próbálná biztatni segíteni neki mert az elég fontos lehet
2016. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésre válaszolva, az a baj, hogy a szülők nagy része nem gondolkozik el a saját szerepén a gyerek bukásában. Bennem, kezdő pedagógusként mindig felmerül a kérdés, hogy a bukdácsoló diákok szülei mi az istent csinálnak 9 hónapon keresztül, hogy nem veszik észre, hogy a csemete tesz mondjuk magasról egy tárgyra. Miért nem tesznek ellene? Ja, nem tud. Akkor minek vállalt gyereket? A gyerekek leképezik azt, amit otthon látnak és úgy viselkednek, ahogyan nevelik őket.

Saját példa: nekem egy elég engedékeny anyukám van (bár a munkatársai mindig azt mondják, hogy biztosan szigorú, mert aránylag jól sikerült kölykök voltunk), mindig hagyott minket kibontakozni, ugyanakkor voltak olyan határok, amelyeknek a betartását megkövetelte. Egy erős gimnáziumban voltam 4,5-4,8-as átlagú tanuló úgy, hogy volt olyan tárgy, amikre tettem. Azonban beláttam, hogy azokat is teljesítenem kell, hogy aztán soha többet ne kelljen velük foglalkoznom. Azonban tanulnom kellett őket, hogy bekerüljek egy jó egyetemre, ahová akartam. Erre magamtól jöttem rá, mert anyukám arra nevelt, hogy legyenek álmaim és sosem adjam fel őket. Ez nagyon fontos, mivel ez visz előre.

Hogyha egy gyerekben nem tudasotítják ezt a llnyeges momentumot, akkor tényleg tenni fog mindenre és megelégszik majd egy kettessel.

A bukás egy nagyon hosszú nevelési hiba végeredménye tehát, amely nagyrészt a szülő hibája. Ezért nem értem ezt a "elveszem a laptopodat", meg "megverlek, ha megbuksz"-típusú szövegeket. Ez nem vezet semmire általában.

Mit tennék én? Megvizsgálnám a helyzetet elsősorban. Elkérném valakitől az egész anyagot, megbeszélném a tanárral a gyerekem hiányosságait. Aztán először én próbálnék vele tanulni, ha nagyon nem megy, akkor fogadnék tanárt hozzá.

Hogyha végképp nem megy, akkor elgondolkoznék egy másik iskolán. Sokan nem tudják elfogadni, hogy a gyerekük csak közepes képességű. Nem muszáj mindenkinek gimnáziumban tanulnia és nem muszáj mindenkinek egyetemre mennie.

2016. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerekek leképezik azt, amit otthon látnak és úgy viselkednek, ahogyan nevelik őket. "


A kérdező szülei, az egész famíliával egyetemben diplomás emberek, fontos számukra a tanulás és a tudás, ezt tudja a kérdező is, pont ezért szűköl most.:-) Úgy hiszem, a mintával nincs gond. Az valóban problémás, hogy miért nem ültek le vele már sokkal korábban, a jegyeit ismerhették, a legtöbb helyen elektronikus napló van (nálunk is, sokszor előbb tudom a gyerek jegyét, mint ő maga), fogadóórák is léteznek, ha a kölök sunnyog. 7.-től 9-10.-ig sok fiúgyermek megbolondul (tapasztalat, a lányok többnyire céltudatosabbak, ritkább, hogy velük gond van), pont ezért a 8 osztályos gimnáziumot érdemes megfontolni, ha jó képességű. Nehéz ilyenkor hatni rájuk, a bünti inkább csak dacot szül, és késztetést a kijátszására, neki kell eldöntenie, hogy több energiát fektet a tanulásba, mert ez kell a céljai eléréséhez.

Messzire vezet, de a jelenlegi oktatási rendszerünk amúgy teljesen alkalmatlan ennek a generációnak.

2016. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!