Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt szüleim...

Miért csinálják ezt szüleim velem? Miért nem támogatnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, egyszerre lehet sok a kérdés, de szerintem összefügg.

Akkor kezdem az elején... Van 2 testvérem. Egy bátyám és egy öcsém. Hárman vagyunk fiúk, ergo én is fiú vagyok. :D Na viccet félretéve..


Úgy érzem nem adnak meg nekem annyit, mint testvéreimnek. Sőt... inkább visszahúznak. Jelenleg egyetemen vagyok végzős(alapképzés), mellette dolgozom ahogy szabadidőm engedi.

Mikor testvéreim középiskolát választottak, ők mindenképpen kollégiumba akartak menni. Persze az plusz költség meg stb, de szüleim simán fizettek minden hülyeségre nekik. Öcsém otthagyta középsulit, kemény 8 általánosa van. Bátyám épphogy érettségit szerzett, bár nem lett meg neki minden elsőre. Én meg 4-es, 5-ös érettségit szereztem. Míg ők kollégiumban voltak, hogy tudják fizetni a dolgokat, inkább tőlem vonták el azt a keveset is, amit addig kaptam.

Egyetemre azt hittem támogatják, de szó szerint magamnak kell és kellett mindent megteremtenem. Az egyetemtől ~72km-re lakunk. Kollégiumot még így sem lehet nekem, mert drága...

Most hogy lassan 1,5 éve dolgozok ugyanott, valami nagyon nincs rendben. A saját pénzüket nem tudják beosztani és tőlem kérnek meg természetesnek veszik, hogy kb az egész fizetésemet nekik adom. Mindezt úgy, hogy olyanokra költenek, amit még én sem veszek. Például minden nap csipsz, energiaital meg valami kis édesség. Emellett egyik szülőm dohányzik is... (Kb annyit keresek, mint ők ketten, de mégsem veszek ilyeneket és szerencsére nem is dohányzom.) Persze vissza ne várjak semmit... Mikor ösztöndíjat kaptam, azt is lenyúlták szó szerint...


El szeretnék költözni az egyetem városába, de így nem tudok... Lassan kezdem feladni a reményt, hogy kitörjek innét.


Szerintetek mit tegyek?

Főnökkel beszéltem, de csak annyit mondott, hogy töredékét valljam be annak, amit keresek. De így sem tudják mennyit keresek.



2016. nov. 7. 20:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj nekik.
2016. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Akkor meg azzal jönnek, hogy kenyérre sincs pénz és akkor 1-1,5 hétig nincs mit enni. Ha meg megmondom nekik, hogy ha nem költenének annyit magukra, akkor meg azzal jönnek, hogy ennyi nekik is kijár.
2016. nov. 7. 21:11
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
a helyedben kikernem a kolihoz valo papirokat az illetekestol, amint aktualis lesz, es odakoltoznek. haza adnek havi 10 ezret kb, meg 1-2 alkalommal,mikor hazalatogatnek, vennek kajat . :) ezenkivul nem adnam le az egesz fizum, ez butasag is reszedrol!!
2016. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
Ne adj pénzt,az ételt amire szükség van pedig vedd meg te.
2016. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A vegyem meg én a kaját nem nagyon működik. Mindig valami kifogás van, hogy majd ők megveszik. Meg van olyan nap, hogy elmegyek reggel 5-kor egyetemre és hazaérek este 9-re. Bár, tudom ez még megoldható lenne.


Köszönöm a tanácsokat azért, szerintem az lesz, amit már írtatok páran, hogy vagy minimálisat adok és a többit félrerakom aztán koli esetleg valami kiadó szoba ha koli nem jönne most össze.

2016. nov. 7. 21:23
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a főnököddel, a többi maradjon a számlán és gyűjtögess.

Ahogy csak tudsz, önállósodj, de mondok neked jobbat. Egyetemistaként már huszonéves vagy igaz?

Ilyen szülőkkel nem szabad semmit se kezdeni, csak azt tudom tanácsolni, hogy azonnal szakítsd meg velük a kapcsolatot és élj a saját pénzedből. Ritkán mondok ilyet, de ez most az az eset. Te ahogy látom tényleg nem tehetsz semmiről és tényleg mindent megtettél, tanulsz és dolgozol is, és itt nem az eset áll fenn, hogy támogatnod kellene őket, mert annyira szegények vagytok. Mert az más, és természetes.

Itt arról van szó, hogy van egy rendes fiú, aki tanul, dolgozik, és akkor visszahúzzák és kihasználják a szülők.

Azért nincs rá mentség, mert nem a szegénység áll a háttérben, hanem a pazarolás.


Huszonévesként simán megtehetnéd, hogy vagy koleszban élsz a többiekkel, vagy pedig betársulsz egy albérletbe többedmagaddal és építed az életedet.


Konkrétan letojnám ezek után őket, oldják meg a saját lehúzó életüket. Haza se mennék többet, és nem is értesíteném őket arról, hogy hol és merre lakom.

2016. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat keresel, akkor miért nem mész koliba (az havi 10 ezer körül van), vagy albérletbe? Nem értem, ha tudnád magad fizetni, akkor simán megtehetnéd. És akkor nem adsz haza, de nem is mondhatják, hogy ők tartanak el. Majd a 2 semmirekellő tesód belead a kajapénzbe
2016. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Hát... kinek mi a sok. De lényegében igen, ez a terv, amit a 6-os és 7-es válaszoló írt.

Csak egyszerűen olyan hirtelen változott minden. Mármint... eddig nem voltak ilyenek.

(Gondolom az ilyen emberekre mondják, hogy a lottó főnyeremény sem segít nekik, mert hamar elköltik.)

2016. nov. 7. 22:19
 9/28 DuplaKV ***** válasza:
100%

Költözz be az egyetem városába. A koli 9000-18000 között van (város, és kollégium függő). Egy albi sem túl drága, ha másokkal költözöl össze.

A másik megoldás az, hogy hétvégén nagy bevásárlást csinálsz, és megveszed az egész heti kaját (max kenyérfélét veszel még napi szinten), ha azon kívül kell nekik valami, akkor oldják meg maguknak. A fizetésedhez meg nem túl sok közük van, természetesen a rezsi rád eső részét elkérhetik (szigorúan csekkek alapján).

2016. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nem normális,hogy a semmirekellő testvéreidnek fizettek mindent.

téged meg nem hogy nem támogatnak, még le is húznak. egyáltalán nem normális.

nekem soha nem lenne pofám a tanuló-dolgozó gyerekem pénzét elszedni,hogy tudjak belőle cigizni meg ilyenek..

szerintem mondd nekik,hogy most amiért végzős vagy, kevesebbet tudsz dolgozni és kevesebbet tudsz nekik adni.

így amit nem adsz oda hagyd rajta a számládon. legyen egy kis spórolt pénzed,hogy egyetem után el tudj költözni azonnal,ahogy munkát találsz. mert hidd el,ha otthon maradsz diplomásként, még jobban fognak tarhálni, esélyed sem lesz lépni.

én a helyedben abba a városba költöznék diploma után,ahol az egyetem van. gondolom több a munkalehetőség is és nem is leszel annyira közel a szülőkhöz.

ha meg elköltözöl otthonról és pályakezdőként egyedül tartod fent magad,akkor még inkább nem várható el,hogy pénzt adj haza nekik. én max élelmiszerrel támogatnám őket, nem pénzzel. ha úgysem tudják beosztani és hülyeségekre költik,akkor ez lenne a legcélszerűbb mód,hogy csakis élelmiszert kapnak vagy háztartási dolgokat,amire szükségük van. de semmi pénz

2016. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!