Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt szüleim...

Miért csinálják ezt szüleim velem? Miért nem támogatnak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, egyszerre lehet sok a kérdés, de szerintem összefügg.

Akkor kezdem az elején... Van 2 testvérem. Egy bátyám és egy öcsém. Hárman vagyunk fiúk, ergo én is fiú vagyok. :D Na viccet félretéve..


Úgy érzem nem adnak meg nekem annyit, mint testvéreimnek. Sőt... inkább visszahúznak. Jelenleg egyetemen vagyok végzős(alapképzés), mellette dolgozom ahogy szabadidőm engedi.

Mikor testvéreim középiskolát választottak, ők mindenképpen kollégiumba akartak menni. Persze az plusz költség meg stb, de szüleim simán fizettek minden hülyeségre nekik. Öcsém otthagyta középsulit, kemény 8 általánosa van. Bátyám épphogy érettségit szerzett, bár nem lett meg neki minden elsőre. Én meg 4-es, 5-ös érettségit szereztem. Míg ők kollégiumban voltak, hogy tudják fizetni a dolgokat, inkább tőlem vonták el azt a keveset is, amit addig kaptam.

Egyetemre azt hittem támogatják, de szó szerint magamnak kell és kellett mindent megteremtenem. Az egyetemtől ~72km-re lakunk. Kollégiumot még így sem lehet nekem, mert drága...

Most hogy lassan 1,5 éve dolgozok ugyanott, valami nagyon nincs rendben. A saját pénzüket nem tudják beosztani és tőlem kérnek meg természetesnek veszik, hogy kb az egész fizetésemet nekik adom. Mindezt úgy, hogy olyanokra költenek, amit még én sem veszek. Például minden nap csipsz, energiaital meg valami kis édesség. Emellett egyik szülőm dohányzik is... (Kb annyit keresek, mint ők ketten, de mégsem veszek ilyeneket és szerencsére nem is dohányzom.) Persze vissza ne várjak semmit... Mikor ösztöndíjat kaptam, azt is lenyúlták szó szerint...


El szeretnék költözni az egyetem városába, de így nem tudok... Lassan kezdem feladni a reményt, hogy kitörjek innét.


Szerintetek mit tegyek?

Főnökkel beszéltem, de csak annyit mondott, hogy töredékét valljam be annak, amit keresek. De így sem tudják mennyit keresek.



2016. nov. 7. 20:55
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire olvassa ezt bárki is, de frissítek a helyzeten. :)

Februárban elköltöztem. Jelenleg ugyanott dolgozom, de hamarosan váltok egy jobb munkára.


Eddig nem bántam meg, hogy eljöttem.

2017. máj. 13. 22:19
 22/28 anonim ***** válasza:
Csak így tovább.
2017. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hurrá, sok sikert!
2017. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek mindent. :)

Most már reméljük minden a lehető legjobb lesz. :)

2017. máj. 14. 19:12
 25/28 anonim ***** válasza:
Nagyon értelmesnek tűnsz,kár hogy a testvéreid nem ilyenek. Sokra viheted,főleg infós végzettséggel,csak legyél kitartó,szükség van normális emberekre! :)
2017. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Igyekszem. Próbálok minél többet kihozni a lehetőségekből. :)

2017. jún. 6. 20:26
 27/28 A kérdező kommentje:

Sajnos frissítenem kell a kérdést, ahogy ígértem. :(


Az adott városból elköltöztem egy ideig haza, majd Budapestre aztán megint haza...


Kifejtem.

Az adott város nem tetszett annyira, kevesebb lehetőség volt ott, mint sejtettem. Mellette ugyanúgy dolgoztam távmunkában. Tehát "csak" a környezet változott.

Aztán jöttem haza, de Budapesten szerencsét próbáltam.

3 hetet voltam fent. Fent tartózkodásom alatt voltam jópár cégnél. Voltak ígéretesek és kevésbé ígéretesek is.

Mivel Budapestről beszélünk, így ahogy én számolom, legalább 300-400 ezer forint kezdőtőke kellene a költözéshez a kauciók miatt.

Közben váltottam céget is... majdnem.

Ahol dolgoztam, onnét eljöttem egy fixnek tűnő munkahelyre. Többszöri egyeztetés után otthagytam a céget, hogy majd az új helyen jó lesz. Csak közben visszaléptek...


Így most kb ott vagyok ahonnét elindultam.

Kezd elegem lenni az egészből.


Na mindegy. Ez is egy update még ha nem is jó hírek.

További szép napot!

2017. júl. 26. 07:19
 28/28 anonim ***** válasza:
Mizujs azóta?
2019. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!