Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megoldas erre?...

Mi lenne a megoldas erre? Kicsi lakas, es en csak hangosan tudok tanulni?

Figyelt kérdés
A nappali, ami egyben a szuleim haloja az enyem mellett van. Anyukam mar nyugdijas, le van szazalekolval, igy allandoan itthon van. A falak is vekonyak, egy sohajtas is siman athallatszik. A baj az, hogy en csak hangosan tudok tanulni. Ha nem mondom fel magamnak az anyagot, akkor nem marad meg semmi belole, viszont ez anyukamat nagyon zavarja. Mit tehetnek? Hogy magyarazzam el neki, hogy nekem erre van szuksegem? Szetintem eleg sokan tanulnak igy, nem hiszem, hogy ezzel gondja kene, hogy legyen. Vagy megis?
2016. dec. 29. 12:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
42%
Pont a lgetöbben nem így tanulnak. Fel tudod mondani az anyagot magadban is, nehogy már azt várd, hogy minden nap órákat téged hallgassanak...
2016. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
53%
Hát, anyukád elég fura. Nem tudom elképzelni, hogy az olyan nagyon zavaró lehet, hogy a MÁSIK szobában valaki felmondja a leckét. Gondolom nem ordítva tanulsz, hanem normál hangerővel. Mindig zavarta? Miért nem érti meg, hogy te így tudsz tanulni? Ő mit javasol?
2016. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
28%
Próbáld meg azt, hogy egyszer felmondod, hangfelvételre, és utána hallgatod.
2016. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
65%

Arra az időre anyukád menjen ki a konyhába, vagy tegyen a fülébe fülhallgatót. Nem hogy örülne, hogy tanulsz. És ha neked így megy, akkor így megy.

Én is világ életemben így tudtam tanulni, hogy hangosan mondtam fel, sőt, én még közben zenét is hallgattam, mert nekem így ment.

Soha senkit nem zavart.

Meg aztán annyira vékonyak nem lehetnek a falak, hogy ha normál hangon mondod, akkor az zavaróan áthallatsszon.

2016. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
22%

Ez magolas nem tanulas ertektelen.

Olvasd fel a lecket mp3 re es halgasd vissza

Az anyagot erteni ertelmezni kell nem bemagolni es fujni mint egy uttoroindulot

2016. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%

Én is csak akkor tudom zh-n, vizsgán az anyagot ha itthon hangosan vissza tudom mondani.

Igaz nekünk nagyobb a ház, de gondolom így is valamennyire hallják a szüleim, de soha nem szóltak ezért. Nyilván nem non-stop mondom ordítva.

Nem tudom ezen mit nem ért meg anyukád. Próbáld meg vele normálisan megbeszélni, ha nem megy akkor ez a hangfelvevős dolog esetleg segíthet. Visszahallgatod többször, ès hátha megragad.

22L

2016. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
29%
Ez valami nagyon rossz berögződés lehet, hogy csak így tudsz tanulni.
2016. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
69%
Én is mindig hangosan tanultam. Soha senkit nem zavartam vele. Fura egy anyukád van, ha ez bezavar neki...
2016. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
25%
Ülj be a kádba és úgy mondd fel, vagy a wc-be ha ez így jobb anyukádnak.
2016. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%

Mas szülő örülne ha a gyereke ilyen lelkesen tanulna. Nem is értem miért nem birja ki azt a kis időt.gondolom nem napi 10 órában "hangoskodsz"

És soha nem mozdul ki a szobájábol? Vagy mem megy ki a konyhába főzni?


Esetleg annyit tehetsz hogy megmondod neki hogy:ő válassza ki azt az időpontot amikor nem zavarod a tanulással.

2016. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!