Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megoldas erre?...

Mi lenne a megoldas erre? Kicsi lakas, es en csak hangosan tudok tanulni?

Figyelt kérdés
A nappali, ami egyben a szuleim haloja az enyem mellett van. Anyukam mar nyugdijas, le van szazalekolval, igy allandoan itthon van. A falak is vekonyak, egy sohajtas is siman athallatszik. A baj az, hogy en csak hangosan tudok tanulni. Ha nem mondom fel magamnak az anyagot, akkor nem marad meg semmi belole, viszont ez anyukamat nagyon zavarja. Mit tehetnek? Hogy magyarazzam el neki, hogy nekem erre van szuksegem? Szetintem eleg sokan tanulnak igy, nem hiszem, hogy ezzel gondja kene, hogy legyen. Vagy megis?
2016. dec. 29. 12:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
84%
Suttogva nem jó?
2016. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
67%
Nem is értem sokan miert szólták le a hangos tanulást.nálunk anno minden tanár azt szajkozta hogy sokkal hatékonyabb a hangos tanulás!
2016. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

#13: Figyelj, itt gyakorin a nagyokosok egyből megmondják a tutit minden témában. Itt még abba is belekötnek és lepontozzák nullára ha valaki azt írja hogy az ég kék.


Nekem is tanár javasolta ezt a hangosan tanulást és nekem is bevált. De azt sem szólom le akinek más vált be. Nem fér a fejembe hogy ezt mi a büdös francért szólja le valaki? Nagy úr az unalom tudod!

2016. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

Én nem szóllak le, mert hangosan tanulsz, de igenis el tudom képzelni, hogy ez rettentő zavaró lehet, ha olyan vékonyak a falak.

És szerintem nem az a megoldás, hogy lenyomod anyád torkán, hogy viselje el, hanem az, ha te alkalmazkodsz (mert alapvetően az igyekezzen változtatni, aki zavarja a másikat).

Nekem is az jutott eszembe, hogy suttogj. Bár én csak elvétve olvasom hangosan az anyagot (inkább csak akkor, ha zajos a környezet, pl. az egyetemen), de akkor nagyon halkan mondom, hogy csak én halljam, és az is nagy különbség számomra.

2016. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
50%

Én is köszönöm hogy le lettem pontozva 36%-ra :)

A válaszomban nem bántottam meg senkit, nem vádaskodtam.. csupán leírtam hogy nekem bejött a hangosan tanulás. De elnézést ha valakit ez zavart. Most segítettem utoljára bárkinek is itt. További szép napot!

Tényleg sok itt a tanulás szakértő. Jó nekik! :))

22L

2016. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
36%

#16: Te se idegeskedj emiatt!

Megérkezett a sok pattanásos, élettelen, 0-24ben gép előtt ülő szépség és végignyomták a pirosakat gyorsan. Ez ma kielégítette őket! ;)

2016. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Jezusom...eppcsak a kerdesre nem jott egy valasz se. Hulyeseg volt kiirni. Sziasztok.
2016. dec. 29. 13:21
 18/34 anonim ***** válasza:
73%

"eppcsak a kerdesre nem jott egy valasz se"

mármint úgy érted, KEVDEDRE VALÓ válasz nem jött.

Mert különben érkeztek olyan válaszok, amiket érdemes lenne megfontolnod - ha nyitott lennél rá.

2016. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%

1. Próbáld meg egy kicsit halkabban mondani a leckét, mintha valakinek felmondanád, kicsi hangerővel, de jól artikuláltan. Az artikuláció és a mutogatás esetleg jobban segít, mint a hangerő. Kihangsúlyozod a fontosabb részeket, de halkan beszélsz, mintha egy barátoddal beszélnél bizalmasan.


A hangos tanulás azért jó sokaknak, mert értelmes mondatokba foglalják a dolgokat, nem csak átsuhannak rajta gondolatilag. De ezt lehet piano is, nem a szomszédnak előadva.


2. Veszel az Anyukának egy füldugót.

2016. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%

Az nem opcio, hogy hangosan suttogva mondod?

Egyébként én is csak igy tudok tanulni, de ez van, probáltam soha nem zavarni vele senkit, de akit mégis sikerult, az tehet egy szivességet. Nappal ugy tanulok, ahogy akarok, más is végzi a dolgát. Éjszaka viszont max..suttogok.

2016. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!