Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám folyton azt mondogatja...

Anyukám folyton azt mondogatja, hogy neki unoka kell. Most ezzel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Az 50-es éveiben jár, a tesóm is már elmúlt 30 éves, szóval igen, lehetne már unokája. Ugyanakkor még nincsen és ezt nem tudja elfogadni vagy nem tudom, hogy mi baja van.


Állandóan erre utalgat, hogy ő már unokázni szeretne, milyen jó lenne neki egy kisbaba, neki már rég nem velünk kellene foglalkoznia, hanem az unokákkal és a garázsban is pakolgatja a cuccokat, hogy ez majd jó lesz az unokáknak és tervezgeti, hogy mit fog majd csinálni velük. Holott unoka egyelőre még sehol sincsen képben... Folyton másokkal példálózik, hogy ennek már van unokája és az xy-nak milyen cuki unokája született. Újabban azt csinálja, hogy rátapad a kisgyerekes barátaira, ismerőseire, rokonokra és hozzájuk jár babázni. Ennek valahol örültünk, mert azt gondoltuk, hogy akkor így majd lecsillapodik, kiéli az ilyen jellegű vágyait, játszhat a gyerekekkel stb., de nem egészen így lett...igazából az ilyen jellegű találkozók is mind arról szólnak, hogy "jajj de jó lenne nekem is egy unoka" és akkor közösen kitárgyalják, hogy mikor lesz már gyerek, mikor szül már a tesóm, miért nincsen gyereke, valamint a rokonok esetében közösen szidnak minket, hogy mi milyen elfajzott egyedek vagyunk, amiért nekünk nem a gyerek életünk célja és nem akarjuk minden alkalommal körbecsókolgatni az xy gyerekét. Arra is volt példa, hogy azt hazudta, hogy tovább kell maradnia a munkahelyén, de kiderült, hogy egy ismerősénél volt gyereket látogatni...


Én egyszerűen nem értem, hogy mi miatt van erre ennyire rákattanva és a tesómat is nagyon sajnálom, mert tudom, hogy őt ez mennyire zavarja és idegesíti. Szerencsétlennek még párja sincsen jelenleg, mégis hova a francba tervezne gyereket? Azonban még újabban engem is megtalált az egyik nagy barátnője, hogy nekem mikor lesz már gyerekem...én meg csak pislogtam, mert 19 éves vagyok, rohadtul nem ezen gondolkozok, hogy mikor akarok gyereket. Valamint igazából egyikünk sem kifejezetten családcentrikus és abszolút nem vagyunk ilyen "gyerekmániás, babázós, püntyörgős" típusok, szóval nem is értjük, hogy mire számított.


2018. máj. 24. 13:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
93%

"Mivel ahogy ti kirepultok, felnottok az anyukakban lesz egy hianyerzet, foleg ha alapbol csaladkozpontu, ha nincs mas hobbija, "


Ez a saját szegénységi bizonyítványa ha a babázáson kívül más nem érdekli, és nem tudja kitölteni a saját életét.

2018. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Hidegen hagyni, vagy mondani neki, szüljön ő. Már 70+osok is szülhetnek.
ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!