Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti nyugodt szívvel...

Szülők! Ti nyugodt szívvel "elengednétek" a 20 éves lányotokat külföldre a nyáron?

Figyelt kérdés

20 éves lesz addigra, szóval tisztában vagyok vele, hogy itt már nem létezik az "elengedem/nem engedem el" kérdés. Nyilván azt csinál, amit akar és az ő döntése. Ez eddig is így volt és most is így lesz. Viszont jó a kapcsolatunk, sok mindent megbeszélünk egymással és ő is gyakran kikéri a véleményem egyes kérdésekben. Ez most is így történt.


Konkrétan Amerikába szeretne menni a nyáron. Tudom, hogy nagyon szeretné és sokat jelentene neki, biztos jó tapasztalat és élmény is lehet az ember életében. Ugyanakkor én mégis féltem egy kicsit... Én is jártam párszor külföldön, de nekem azért sokkal kevesebb lehetőségem volt erre (szegényebb családban nőttem fel, nem beszélek nyelveket stb.), illvetve azóta évek múltak el és így emiatt nem is igazán van olyan tapasztalatom, ami révén segíthetnék neki. Jól beszéli a nyelvet, de azért mégis egy teljesen idegen környezet, korábban kb. 2 alkalommal járt külföldön, nem lennének barátok/ismerősök/rokonok mellette stb., szóval van bennem némi aggodalom.


Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gondol erről és szívesen hallanék néhány tanácsot vagy megnyugtató szót olyan szülőktől, akik hasonló szituációban voltak.


2018. okt. 30. 14:41
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Annyi kérésem lenne még, hogy a pénzt ne keverje ide senki sem. A lányom magának is kifizetné, viszont én nagyon szívesen állom minden költségét, ha úgy alakul és szerencsére meg is engedhetjük magunknak. Úgyhogy nem erről van szó, a pénznek abszolút nincsen semmi szerepe ebben a kérdésben. Csupán tényleg annyi, hogy féltem és szeretnék egy kis megnyugtatást vagy néhány tanácsot.
2018. okt. 30. 14:43
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Kivel menne, hol lenne szállása? Egyedül nem szívesen mennék bele, legalább ketten legyenek.
2018. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Miert menne Amerikaba? Dolgozni vagy utazni? Egyedul menne?
2018. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Camp Leaders?


Nem vagyok szülő amúgy, bocsi. Az biztos, hogy az én szüleim hozzád hasonlóan nem nagyon örülnének neki, de támogatnának benne, és várnák már a kiutazásom napján, hogy hazajöjjek. :) Mint ahogy te is mondtad, ez már nem elengedem - nem engedem el kérdése.

2018. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20 évesen már van annyi esze, hogy vigyázzon magára, és ha ő el "mer" indulni, akkor nyilván eléggé magabiztos is, hogy boldoguljon. Szóval szerintem nyugodtan engedd el. Kérdezd a terveiről, az útvonalról, látnivalókról, és akkor te is megnyugszol, mert látod, hogy tudja, hogy mit csinál.


(ha nyavajogna, hogy jaj milesz, hogylesz, akkor mást mondanék, de itt úgy látom, nem erről van szó)

2018. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha tudom, hogy kikkel utazik, hol lesz a szállása nyilván. A te megnyugtatásodra elkérheted az ottani elérhetőségeket.

Kinti nagykövetség vagy konzulátus elérhetőségét megadnám neki, ahol tudnak segítséget nyújtani, ha bajba kerül. Valamint utazás előtt is érdemes lehet a Külügy honlapjára beregisztrálni, hogy mettől meddig tartózkodik majd ott, így a hatóságok is tudják, hogy ki van kint. Ami fontos még nagyon, az a biztosítás, érdemes tág körűt kötni, mert ha baleset éri kint rámegy a gatyátok is.

2018. okt. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Ha van biztos szállása, tájékozott az étkezési, stb. lehetőségekről, akkor igen. Feltéve, hogy nem fogják visszafordítani a reptéren, ha nincs kint ismerőse.
2018. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Én se vagyok szülő, nekem is a Camp leaders ugrott be először. Arra nyugodt szívvel engedném el ismerősök tapasztalatai alapján. Ott mire az utazás rész jön, már lesznek barátai, szóval nem lesz egyedül.

Amúgy szerintem a következőket mérlegeld: Mennyire megbízható? (pl hazajön-e megbeszélt időre, mennyire figyel a dolgaira) Mennyire önálló/ talpra esett? Hogyan kezeli a felmerülő problémáit?

Egyébként szerintem, ha utazni akar csak, ne egedd el egyedül. Csapatban/kettesben sokkal izgalmasabb, könnyebb szembenézni a nehézségekkel is.

2018. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Örülnék, hogy nem otthon akar begyepesedni hanem meri felfedezni a világot. Persze utánanéznék, hogy hova is megy, de alapvetően minden utazásában támogatnám. Az más kérdés, hogy ezért neki is nagyon sokat kell tennie, szóval ha pl dolgozni megy akkor a repjegynek minimum a felét neki kell fizetnie, akár utólag is.
2018. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
Úgy beszélsz külföldről mintha Magyarország a világ legbiztonságosabb helye lenne, a határon kívül meg Szomália venne körül minket. Inkább a beszűkült, xenofób gondolkodásmód ad okot az aggódásra.
2018. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!