Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti nyugodt szívvel...

Szülők! Ti nyugodt szívvel "elengednétek" a 20 éves lányotokat külföldre a nyáron?

Figyelt kérdés

20 éves lesz addigra, szóval tisztában vagyok vele, hogy itt már nem létezik az "elengedem/nem engedem el" kérdés. Nyilván azt csinál, amit akar és az ő döntése. Ez eddig is így volt és most is így lesz. Viszont jó a kapcsolatunk, sok mindent megbeszélünk egymással és ő is gyakran kikéri a véleményem egyes kérdésekben. Ez most is így történt.


Konkrétan Amerikába szeretne menni a nyáron. Tudom, hogy nagyon szeretné és sokat jelentene neki, biztos jó tapasztalat és élmény is lehet az ember életében. Ugyanakkor én mégis féltem egy kicsit... Én is jártam párszor külföldön, de nekem azért sokkal kevesebb lehetőségem volt erre (szegényebb családban nőttem fel, nem beszélek nyelveket stb.), illvetve azóta évek múltak el és így emiatt nem is igazán van olyan tapasztalatom, ami révén segíthetnék neki. Jól beszéli a nyelvet, de azért mégis egy teljesen idegen környezet, korábban kb. 2 alkalommal járt külföldön, nem lennének barátok/ismerősök/rokonok mellette stb., szóval van bennem némi aggodalom.


Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gondol erről és szívesen hallanék néhány tanácsot vagy megnyugtató szót olyan szülőktől, akik hasonló szituációban voltak.


2018. okt. 30. 14:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
én a gyerek vagyok, de könyörgöm, szedd össze magad és engedd el! én is húsz vagyok, és egy viszonylag hirtelen jött ötlettel elcuccoltam vagy 600 kmre otthonról, egyetemre, másik ország másik városába, tökegyedül, ráadásul anya nem is beszéli a nyelvet, úgyhogy azt se tudta megnézni h hol lakok, mit tanulok, mit intézek, de nem a gykn szerencsétlenkedett az embereknek, hanem örült, hogy felnőtt nő létemre önállóan és ügyesen megoldottam a dolgot. a te lányod meg még csak nem is lakni megy, csak nyárra utazni...
2018. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
A Camp leaders-et meg nem tudom honnan vettétek, szó sem volt róla, hogy hova és mennyi időre menne ki.
2018. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"Elengedném".

Nyilván aggódnék. De ez kortól és úticéltól független.

De a mai világban könnyen lehet tartani a kapcsolatot, könnyen tud jelentkezni, hogy épségben megérkezett, merre jár, stb.

2018. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
16%

Én sajnos nem tudlak megnyugtatni. Bizony, hogy én is félteném, és nem szívesen engedném el. Próbálnám is lebeszélni róla. Ha valakivel menne, barát, barátnő, rokon, akkor természetesen mehetne, nem is aggódnék. De teljesen egyedül! 20 évesen. Ekkor még félig gyerek a fiatal. Nem belátó sokmindenben, vakmerő, nincs tapasztalat, könnyebben kihasználják. Ha valakivel együtt van, akkor más, ketten együtt csak okosabbak, és vigyáznak egymásra.

Én több olyan egyedülálló nővel is találkoztam életem során, akik épp akkor egyedül utazgattak a világban, de ők már mind min. 27-30 évesek voltak, érettebbek. De 20 évesen bizony félteném attól, hogy egyedül menjen el egy távoli, idegen helyre.

2018. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
18%
Nehéz elengedni.Nem mehetnél vele?Vagy valaki esetleg?Ha egyedül megy a folyamatos be-be jelentkezés segíthet.Nem azt mondom minden félórában de kb tudd merre jár,milyen programokat csinál,vagy egyik nap nem tudtok beszélni mert egész napos programja lesz,nálunk ez bejött.Egy-egy sms,egy fotó,egy email,hangüzenet és megnyugszol h minden oké!
2018. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
68%

De hova megy? Csak egyedül utazgatna? Vagy valamilyen programra? Oké, hogy konkrétan nem utazik vele senki, de ott is egyedül lesz?

Egyébként meg nem gyerek már, 25 éves korában, 35 éves korában is érheti bármi. Szóval ezért nem tartanám vissza.

2018. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
60%
Nyárig még sok idő van, addig keríthetne magának útitársat. Fiút, lányt, mindegy, vannak útitárskereső csoportok az interneten. Addigra össze is barátkozna az illetővel, jobb lenne, ha inkább együtt tervezgetné valakivel az utazást.
2018. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
69%
Javasold neki, hogy vigyen magával valakit, hiszen ketten sokkal izgalmasabb és biztonságosabb is. Ha egyedül megy, kérd meg rá, hogy mondjuk minden nap egyszer hívjon fel/írjon egy üzenetet, hogy megnyugodj, minden rendben van. Ne húzd vissza, ha mindenképp elmegy, rossz érzés lenne csak neki, hogy nem támogatod abban, hogy világot lásson. Talán még önállóbb is lesz valamivel, mielőtt elköltözne otthonról.
2018. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
19%

Ha tetszik, ha nem, én a vakvilágba nem szívesen engedném el. Persze a kérdező se könnyíti meg a válaszolók dolgát, mert feltettetek egy csomó kérdést, de gőzünk nincs, hogy dolgozni menne a lánya, vagy nyaralni, hova, utazási irodával menne-e (nyilván nem), hol lenne foglalt szállása, stb. Rokonhoz, ismerőshöz megy-e.

Amúgy nem lesz olyan egyszerű. Meg fogják fingatni az amerikai nagynkövetségen. Kb. azt is igazolnia kell, hogy az adott országban (USA) melyik szállodákban foglalt szállást, meg kell mutatni a visszaigazolást, meg ilyenek. A vakvilágba csak úgy nem engednek ki, nem adják meg a vízumot.

2018. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
15%

És még az amerikai reptérről is visszafordíthatják, szóval ott is végig kell játszania azt a procedúrát, amit itthon az amerikai nagykövetségen.

Amúgy azt sem értem, miért ragaszkodik a magányos farkas utazáshoz. Egészséges, ép lelkű fiatal (hacsak nem rokonhoz, ismerőshöz megy), fülön fogna egy barátnőt, utitársat.

Nekem ez nagyon nem életszerű, bocs.

2018. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!