Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti nyugodt szívvel...

Szülők! Ti nyugodt szívvel "elengednétek" a 20 éves lányotokat külföldre a nyáron?

Figyelt kérdés

20 éves lesz addigra, szóval tisztában vagyok vele, hogy itt már nem létezik az "elengedem/nem engedem el" kérdés. Nyilván azt csinál, amit akar és az ő döntése. Ez eddig is így volt és most is így lesz. Viszont jó a kapcsolatunk, sok mindent megbeszélünk egymással és ő is gyakran kikéri a véleményem egyes kérdésekben. Ez most is így történt.


Konkrétan Amerikába szeretne menni a nyáron. Tudom, hogy nagyon szeretné és sokat jelentene neki, biztos jó tapasztalat és élmény is lehet az ember életében. Ugyanakkor én mégis féltem egy kicsit... Én is jártam párszor külföldön, de nekem azért sokkal kevesebb lehetőségem volt erre (szegényebb családban nőttem fel, nem beszélek nyelveket stb.), illvetve azóta évek múltak el és így emiatt nem is igazán van olyan tapasztalatom, ami révén segíthetnék neki. Jól beszéli a nyelvet, de azért mégis egy teljesen idegen környezet, korábban kb. 2 alkalommal járt külföldön, nem lennének barátok/ismerősök/rokonok mellette stb., szóval van bennem némi aggodalom.


Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gondol erről és szívesen hallanék néhány tanácsot vagy megnyugtató szót olyan szülőktől, akik hasonló szituációban voltak.


2018. okt. 30. 14:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, miért töröltetted ki azt, hogy más 20 évesen nem kimegy, hanem kiköltözik?

Ez van.

20 éves már sehol se gyerek.

2018. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Igen, Camp Leaders (tehát táboroztatás) és elviekben utána még lesz lehetőségük utazni is néhány napig, amit szintén szeretne kihasználni. Szóval nem lesz konkrétan egyedül és azért majd biztosan lesz valaki, akivel megtalálják a közös hangot. Csak úgy értettem, hogy nem utazik ki vele egy már ismert barát vagy ismerős sem.


Megbízható, értelmes lány. Nálunk nem is nagyon voltak ilyen szabályok, hogy pl. x órára érjen haza, jelentkezzen x óránként, tanulás ettől-eddig stb., mert nem nagyon volt rá szükség. Ő valahogyan magától is érezte, hogy mi a helyes (pl. sosem keveredett rossz társaságba, szorgalmasan tanult, mindig elmondott mindent magától, nem csinált semmi hülyeséget stb.) és inkább csak terelgetnünk kellett. Néhány hónapja költözött el az egyetem miatt és eddig minden oké, mindent sikerült elintéznie és boldogul. Vannak kisebb-nagyobb problémák vagy gondok, de azért valahogyan meg tudta oldani őket, legfeljebb kért segítséget. Nyilván ő sem tökéletes és vannak kisebb-nagyobb hibái, de igazából nem is ettől tartok, mert megbízom benne. Vele kapcsolatban inkább csak az aggaszt, hogy még nagyon fiatal, érzékeny, tapasztalatlan és ebből adódóan kicsit naív is. Valamint tényleg ez azért egy új szituáció, új környezet stb. és nem hülye, nem életképtelen vagy ilyesmi, de azért mégis aggódom egy kicsit. Anya vagyok, ez van. Ettől még nem tartom magamat beszűkültnek vagy xenofóbnak... Szerintem azért van különbség aközött, hogy csak 50-100 kilométer választ el minket vagy már ezres nagyságrendű számokról beszélünk.


Nem akarom se lebszélni se semmi ilyesmi, mert tudom, hogy neki ez egy hatalmas élmény. Szimplán csak szerettem volna némi megerősítést, hogy nyugodt szívvel tudjam támogatni ebben. Emiatt örültem volna annak, ha esetleg néhányan leírták volna a saját tapasztalatukat.

2018. okt. 30. 21:23
 23/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem szülőként írok, szóval bocsi.

Több ismerősöm is volt camp leaderssell. Pozitív élményekkel jöttek haza. Ha jól emlékszem, azt mesélték, hogy van Facebook csoport magyaroknak, ahol útitársakat kereshet magának a kint lévő magyarok közül. Szerintem engedd el, a jellemzés alapján megbízhatónak tűnik a lányod. Ne foszd meg egy ilyen élménytől. Bár anyaként nyilván az is a "dolgod, hogy aggódj. A camp leaders oldalán van egy blog részleg, ott is olvasgathatsz élményeket, de itt gyakorin is van egy csomó kérdés ehhez. Talán olvasd át ezeket, hátha kicsit megnyugtat. :)

Nem baj, ha vki normális kereteken belül naiv, ha tudja az alapvető szabályokot. Pl ne menjen el idegenekkel, ne adjon pénzt kétes alakoknak stb. (de a leírás alapján ez nem hiszem, hogy gond). A reptéren még a poggyászfeladásnál segíthettek neki, de amúgy ne aggódj a repterek miatt se. Eléggé hülyebiztosak, minden egyértelműen ki van táblazva :)

2018. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%
én megértelek,biztatni nem tudlak,én 16 éves fiamat engedem el anliába az iskolájával gimmnazista 1 hétre busszal mennek én félek buszos utol,sok rosz hírtől balesetől,de neki nem mondom ,ezt csak férjemnek mondtam.
2018. okt. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

engedem biztatom,támogatom,láson világot.

még ha néha én jobban félek belül.

2018. okt. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
84%

Úr Isten , nehogy vele menj, ezt a hülye tanácsot ne fogadd meg. Nem ovis már hogy fogd a kezét.

Amúgy bíznék benne hogy 20 év alatt sikerült annyi értelmet verni a fejébe, hogy nem csinál élből hülyeséget.

Kihasználni meg itt is ki tudják, ehhez nem kell elutazni még a szomszédba sem.

2018. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nem lenne egyedül. Egy ez szervezett program. Elengedném. Persze aggódnék. De mindenki aggódik a szeretteiért. Nemcsak a gyerekéért.
2018. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát végül a huszadik kérdés meg hajbakapás után a kérdező kegyeskedett megírni, hogy ez egy szervezett program.

Akkor így teljesen más. Hülyén lett feltéve a kérdés (illetve kifejtve a kérdező által) az elején, mert ott úgy írta, hogy EGYEDÜL. Nekem az egyedül, az teljesen más fogalom. Még jó, hogy itt páran egymás torkának is estek a vélemények ütköztetésével.

2018. okt. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a kommenteket, de egy 20 éves már mehet, amerre lát. Felnőtt. Én 18 évesen voltam először hosszabb ideig külföldön pár hónapra, au pair voltam, és nem volt semmi gáz. Azt leszámítva, hogy a család elkezdett kihasználni, de akkor fogtam magam és leléptem tőlük :D
2018. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok szülő, de fel sem merülne bennem az, hogy "elengedném" vagy nem.. 20 éves, felnőtt ember. Meg lehet beszélni, elmondhatod a véleményed, de ennyi. Vagy megfogadja, vagy nem. Bennem 18 éves korom óta fel sem merült, hogy anyám mit "engedne" meg mit nem, sokszor még a véleményét sem kértem ki, hanem közöltem, hogy ezt vagy azt fogom csinálni. Gondolom nem életképtelen az a lány, beszéli a nyelvet, nem hinném, hogy bármi probléma lenne. Egyébként valaki írta, hogy találkozott egyedül utazó lányokkal de ők is már legalább 25+ évesek voltak.. hát ez így szép, meg minden, de ha 20 évesen "nem engeded" el a gyerekedet, akkor 25 éves korára se lesz több tapasztalata, meg 30 éves korára se :D Valahol el kell kezdeni. 30/N
2018. nov. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!