Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jehova Tanúi miatt miért kell...

Jehova Tanúi miatt miért kell választanom a szüleim és a vallás között?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és a szüleim nyomására 15 évesen keresztelkedtem meg. De soha nem akartam ezt, viszont a szüleim belekényszerítettek. Elköltöztem mert nem tudtam tovább így élni, de ki is akarok lépni mert csak azért járok még az összejövetelekre, hogy az anyukám ne tagadjon ki. De legszívesebben már réges régen beszéltem volna a vénekkel, hogy közösítsenek ki mert én ezt nem vagyok képes csinálni. Két tűz között vagyok, mit tegyek? Ha kiközösítenek a szüleim soha többé nem beszélhetnek velem. Viszont ráismertem mi megy ott. hierarchia, hatalmi harc, hogy engedelmeskedni kell a véneknek, nem lehet párom, nem lehetnek barátaim, nem lehet életem mert csak a Tanúkkal való szoros kapcsolatot támogatják- Mit tegyek? Nem akarom elveszíteni a szüleimet de ez így nem élet
2019. febr. 3. 17:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kepes vagy magad eltartani?

Akkor vegyed a nyakadba a sorsod. A szuleidnek nem te kellesz, boldog gyerekkent, hanem egy agymosott bologato jehovas kiskutya.

A szuleidet mar akkor elveszitetted mikor jehovasok lettek. A tobbi rajtad mulik!!!

2019. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleidnek fontosabb egy ilyen valláskárosult szekta, akkor sokat nem vesztesz ha lekoccolsz.
2019. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid már betegek sajnos. Menekülj!
2019. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
"Ha kiközösítenek a szüleim soha többé nem beszélhetnek velem. Viszont ráismertem mi megy ott. hierarchia, hatalmi harc, hogy engedelmeskedni kell a véneknek, nem lehet párom, nem lehetnek barátaim, nem lehet életem mert csak a Tanúkkal való szoros kapcsolatot támogatják- Mit tegyek? " - kérdező, ha ez így igaz, akkor ezt az egyházat kapásból be kellene tiltani... mert a működése több ponton ellentétes a magyar alkotmánnyal.
2019. febr. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Es hogyan tiltsak be ha a politikai téren is ugyanaz megy?
2019. febr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mivel ebből írom a szakdolgozatomat, ezért tudom sajnos a választ és te is. Mert ezt tanítja nekik az őrtorony. Tedd meg nekem azt, hogy átkéred a vallás témakörbe, hogy lássa ezt a kérdést az is, aki azt hazudja, hogy ez nem fordul elő.
2019. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
És mégis kik azok a "vének" hogy mindenhatónak képzelik magukat? Megválasztotta őket valaki a szektából, vagy csak a koruk miatt kerültek oda? Nehogy már néhány szenilis, demens, szottyadt nyugger mondja meg hogy egy család együtt maradhat vagy nem. Menekülj ebből a szektából, amíg még tudsz, ha már a szüleid hajthatatlanok.
2019. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 lilla64 ***** válasza:
Nehéz helyzetben vagy,ugyanigy voltam én is.Külső segitség kell,másképp kevés az esélyed,hogy ki tudjál szabadulni onnan.Ha meg tudsz állni a saját lábadon és vannak "világi"barátaid akkor sikerülni fog.Mert azt gondolom te is tudod,hogy mihelyt kiléptél a szüleid és mindenki más a gyülekezetből megszakitsa véled a kapcsolatot
2019. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
aranyosak ezek a kommentelők, hogy "ha szeretnek, akkor biztos megértik". nem fogják. a kérdező pontosan tudja, hogy ha keresztelkedés után lép ki, akkor onnantól ő megszűnik létezni mindenkinek, aki jehova tanúja. ebbe a szülei is beletartoznak. tudomást se fognak venni a létezéséről. nem gondolom, hogy a kérdezőt nem szeretik a szülei, ha nem keresztelkedett volna meg és úgy lép ki, nem feltétlenül szakítanák meg a kapcsolatot, de így sajnos igen. ez nem kérdés.
2019. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#17 nem (feltétlen) a koruk miatt vének, és igen, választják őket. ők valamiért 'tanúbbak', mint a többiek.
2019. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!