Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómmal egy szobában vagyunk....

Tesómmal egy szobában vagyunk. Hogy tehetném elviselhetőbbé?

Figyelt kérdés
Mindketten lányok vagyunk, ő 12 éves én 17. Inkább magamnak való típus vagyok és egy egész napos nyüzsgés után jó lenne néha kicsit elvonulni, de itthon erre nincs lehetőség. Úgy szoktam megoldani, hogy elmegyek valami nyugis helyre (csendes környéken lakunk), de ilyenkor télen nem kellemes pl. a patakparton ücsörögni. Szóval a húgom mindig itt van, ritkán jár el bárhova is nem tudok nyugodtan egy telefont elintézni, vagy megírni a házim, tanulni, vagy áthívni egy barátom (de ha hozzá jön valaki, akkor természetesen én költözzek ki a konyhába). Az ágyunk kicsi, nem férünk el normálisan és erre rátesz az, hogy egész éjjel forgolódik, csapkod a kezével, rugdos, szerintem egymagának is kevés lenne ennyi hely. Az ő cuccaival van tele az egész szoba, nekem egy szekrényem van, alig fér el benne a cuccom, de a másik 3-at meg kellett tartanom Neki, mert különben behozna egy ötödiket is magának...Nem tudok rendet rakni, mert 5 perc múlva kupi van, természetesen sose pakol össze maga után, mindig én csinálom, de ez egy dolog, csak akkor legalább megpróbálná kicsit tovább megőrizni a rendet. Egyszerűen nem tudom ezt tovább elviselni, szükségem van arra, hogy a magam ura lehessek. Mit tudnék csinálni? Ha betöltöm a 18-at és suli mellett sikerül valami munkát találnom, akkor el tudok menni albérletbe? Létezik olyan, ahol csak egy szobát bérelek ki magamnak? Ahol mondjuk van 2-3 szoba, de nincs szükségem az egész lakásra csak egy szobára meg ugye konyha, fürdő, ami közös... Ez így már tökéletes lenne Nekem lényeg, hogy legyen egy kis szobám, ahol egyedül lehetek, ha szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 2. 00:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem lehetne jelenleg megoldani, h a szobat elvalasztjatok gipszkartonnal?
2016. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Persze, sokan bérelnek csak szobát. De jól értem, hogy egy ágyban alszotok? Mert akkor elsőre egy emeletes ágy beszerzését javaslom.
2016. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak az egyik falon van ablak, így nem tudom, hogy tudnánk elválasztani.
2016. febr. 2. 00:29
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
El lehet választani a szobát, nekünk is el volt, ablak is el volt választva. Mit számít. Az meg nem normális hogy ennyi idősen együtt alszotok, miért nem panaszkodsz a szüleidnél hogy ez így nagyon nincs jól? Esetleg koliba is mehetnél?
2016. febr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
Egyszerűbb ha a földön alszol, japánok is azt teszik és mégis egészségesek...
2016. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

Szépen fogalmazol!


Puszi ;)

2016. febr. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy bérelhetsz egy szobát. De elég gáz, hogy szó szerint menekülnöd kell otthonról.
2016. febr. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szüleim szerint túl nagyok az elvárásaim, örüljek, hogy van hol lakni, meg amúgy is tök természetes, ha két testvér egy szobában van. És aztán jön az, hogy máshol milyen helyzetek vannak, meg régebben 4-5 testvér is elfért egymás mellett. Rendben én ezt értem és őszintén sajnálom, komolyan biztosan én is visszább vennék, ha mondjuk ételre se telne, de nem erről van szó, csak mindig van, ami fontosabb most pl. a garázs épül. Szóvan az itthoni külön szobáról lemondtam, csak szeretném a lehető legjobbat kihozni a mostani helyzetből, ameddig itt vagyok. Koli nem igazán jöhet szóba, mert negyed órányira van a suli, ahova járok. Majd a továbbtanulásnál elgondolkodok rajta, de mivel 5 évesen vagyok így még van 2 és fél évem. Meg nem tudom az mennyire lenne megfelelő Nekem. Ugye ott is lenne szobatársam és nem tudom ott mennyire van lehetőség az egyedüllétre?! Van valakinek tapasztalata ebben? Tudok alkalmazkodni, elviselem az embereket ezzel nincs baj, de tényleg szükségem van arra, hogy néha kicsit félrevonuljak. Annyira hihetetlenül jó lenne néha egy-egy estét egyedül tölteni, filmezni, rajzolni...akármit csak ne zavarna senki és aztán kényelmesen egyhuzamban végigaludni 8 órát anélkül, hogy 50x orrbavágnának. Bocsánat ezek már csak az álmodozásaim:D

2016. febr. 2. 05:19
 9/22 A kérdező kommentje:
Ja és a térelválasztót átgondolom, mert tök jó ötlet! Csak még nem tudom, hogy tudnám kivitelezni
2016. febr. 2. 05:21
 10/22 Zedricht ***** válasza:
57%
Garzon?:) Az pont jó egy embernek.:)
2016. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!