Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómmal egy szobában vagyunk....

Tesómmal egy szobában vagyunk. Hogy tehetném elviselhetőbbé?

Figyelt kérdés
Mindketten lányok vagyunk, ő 12 éves én 17. Inkább magamnak való típus vagyok és egy egész napos nyüzsgés után jó lenne néha kicsit elvonulni, de itthon erre nincs lehetőség. Úgy szoktam megoldani, hogy elmegyek valami nyugis helyre (csendes környéken lakunk), de ilyenkor télen nem kellemes pl. a patakparton ücsörögni. Szóval a húgom mindig itt van, ritkán jár el bárhova is nem tudok nyugodtan egy telefont elintézni, vagy megírni a házim, tanulni, vagy áthívni egy barátom (de ha hozzá jön valaki, akkor természetesen én költözzek ki a konyhába). Az ágyunk kicsi, nem férünk el normálisan és erre rátesz az, hogy egész éjjel forgolódik, csapkod a kezével, rugdos, szerintem egymagának is kevés lenne ennyi hely. Az ő cuccaival van tele az egész szoba, nekem egy szekrényem van, alig fér el benne a cuccom, de a másik 3-at meg kellett tartanom Neki, mert különben behozna egy ötödiket is magának...Nem tudok rendet rakni, mert 5 perc múlva kupi van, természetesen sose pakol össze maga után, mindig én csinálom, de ez egy dolog, csak akkor legalább megpróbálná kicsit tovább megőrizni a rendet. Egyszerűen nem tudom ezt tovább elviselni, szükségem van arra, hogy a magam ura lehessek. Mit tudnék csinálni? Ha betöltöm a 18-at és suli mellett sikerül valami munkát találnom, akkor el tudok menni albérletbe? Létezik olyan, ahol csak egy szobát bérelek ki magamnak? Ahol mondjuk van 2-3 szoba, de nincs szükségem az egész lakásra csak egy szobára meg ugye konyha, fürdő, ami közös... Ez így már tökéletes lenne Nekem lényeg, hogy legyen egy kis szobám, ahol egyedül lehetek, ha szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 2. 00:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
Te szegény, még egy saját ágyat is sajnálnak tőled anyádék...Tök jó arra hivatkozni, hogy mi volt 100 meg 200 éve, de azért ne menjünk már vissza a barlangba, az idők változtak, nyilván a saját szempontjaikat sem úgy kezelik, hogy 100 éve így is el lehetett lenni...Figyu, nem tudom, milyen a szoba elrendezése, hol az ablak, de ha annyi szekrény van: húzd a szoba közepére, kreálj magadnak így egy kis "lyukat", ahol úgymond el tudsz bújni. Az ő sekrényei az ő oldala felé nyíljanak, a tied meg feléd. Az ő szekrényeinek a hátulját meg dekoráld ki poszterekkel, vagy amivel szeretnéd, és mindjárt nem olyan gáz. Ha veszel egy fotelágyat, akkor azt éjjel kinyithatod, nappal összecsukhatod, nem foglal nagy helyet, és mindjárt van egy kis saját kuckód, saját ággyal, nem is kell nézni, hogy mit csinál a másik. Nem egy pazar dolog, de legalább lenne némi privát szférád, amíg el nem tudsz menni otthonról, és sok pénzbe sem fáj!
2016. febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

Az egyáltalán nem normális, hogy egy ágyban alszotok, de igazából a külön szoba is illene már ennyi idősen.


A szobát valahogy válasszátok el, ha végképp nem megy, akkor pedig legalább egy emeletes ággyal oldjátok meg, hogy külön alhassatok.


A szüleid igen-igen furcsák...

2016. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
A szekrény a szoba közepére tényleg jó dolog szerintem, és nem kell semmi pénzt kiadnod rá, 4 szekrény már le is felezi a szobát ha kicsi a szelessege, én az albalktol 1 méterre tennem az utolsó szekrény így szurodne be fény, és a másik oldalra költöznek, oda lehet megint hagynek egy 70 centis helyet, egy fugonnyel, ami afféle ajtokent szolgalna. Abba a sarokba tudnál venni egy kihuzhato kanapét, használtan kB 20 ezerért is lehet már venni, vagy esetleg valamilyen matracot, agybetet felét, az a földre téve is kényelmes lehet, külön szferad lehetne, abba rendet tudnál tartani, az meg egy dolog, hogy míg kimesz a szoba ajtón kupi van, azt kibirod, a zajok sajna atszurodnek, de picit el vagy takarva, nem latjak mit csinálsz, csak a zajok ugyebár atszurodnek. 17 évesen szerintem ennyi privát rész a minimum.
2016. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi az irasomert, szeret a telefonom random szokapcsolatokat duplazni..
2016. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Szekrény térválasztonak,meg felfujhatós matrac !
2016. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
Azt meg megertem hogy a mai lakasarak mellett nem futja kulon szobara minden gyereknek. Nade azert a kulon agy az illene, es nem hiszem hogy egy emeletes agy akkora hatalmas osszeg lenne. Kulon szoba tenyleg luxus meg alom, de egy kulon agy az alap kene legyen.
2016. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Ha külön szeretnél menni, akkor már most diákmunkázz, mert egy szoba bérlése is lehet 25-50 ezer Ft egy hónapra + a rezsi és még ugye a mindennapi dolgaidra (bérlet, piperék, kaja, ruha) még nem is költöttél.

Sajnálom a szüleidet, hogy ilyen maradi a felfogásuk, illetve azt is, hogy a kedves hugicád el van halmozva, te meg oldd meg a cuccaidat, ahogy tudod.

Meg amúgy is egy ilyen idős lánynak mint te, kell egy zug, mert azért a pasidat se tudod felvinni, ha lesz, mert egymás szájában vagytok a húgoddal.

Első körben térelválasztáson gondolkodnék, bár nem írtad mekkora a szobátok. A szekrényeket pedig meg kéne osztanotok, ha van 4 szekrény, abból legyen 2 a tiéd, a többit oldja meg.

2016. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

17 évesen szerintem jogosan tartanál igényt némi privát szférára, arra, hogy saját ágyad legyen, és hogy - ha már a külön-külön szoba vagy térelválasztás nem megoldható - ne a húgodé legyen a szekrény kapacitás 3/4-e, és ne neked kelljen utána folyton pakolod, hanem a szüleid követeljenek meg tőle ilyen téren egy elviselhető minimumot.


Nem vagyok benne biztos, hogy nem oldódna meg ezek közül pár problémád, ha éjjel, mikor folyton felébredsz arra, hogy álmában csapkod, rugdos (amiről mondjuk nyilván nem tehet, nem úgy, mint a szüleid arról, hogy közös ágyban vagytok kénytelenek aludni, ezért nem tudsz egy éjszakát nyugodtan átaludni), akkor szépen átmennél a szüleid hálószobájába és befeküdnél melléjük az ágyba, a holmid egy részét elkezdenéd berakodni az ő szekrényeikbe, a húgod szanaszét dobált cuccait pedig nem a helyükre rakosgatnád, hanem egy - sok boltból, hipermarketből ingyen elhozható, árufeltöltés után megürült nagyobb méretű karton dobozba kezdenéd bedobálni, és a tartalmukat úgy, ahogy van, beborítanád a nappaliba vagy a szüleid hálószobájába.


Mielőtt esetleg félreértenéd, nyilván nem gondolom, hogy ezek közül bármelyik jó ötlet lenne, nem pedig a feszültséget szítaná, csak szerintem elég jól mutatja, hogy a kedves szüleid jelenleg azért tehetik meg, hogy nem foglalkoznak a jogos igényeiddel, mert nem az ő életminőségük rovására meg a dolog.


Ha ilyen helyzetben lennék, és a húgom nem hagyna minket kettesben, amikor nálam van a barátom, akkor én sem költöznék ki a konyhába, ha hozzá jön valaki, mert akkor nagyobb esély lenne rá, hogy előbb-utóbb neki is hiányozni fog annyira a személyes tér, hogy ő is rágni fogja érte a szüleim fülét, a holmiját meg egészen biztosan nem pakolnám utána, akkor sem, ha tiszta disznóól a szoba, csak ahhoz ragaszkodnék, hogy ha a térelválasztás nem megoldható, akkor osszuk fel, hogy melyik fele az ő területe, és amit az én "térfelemen" hagy, azt szimplám átrugdosnám az ő területére, ha a szép szóból nem ért.


Jelenleg te próbálod rendre nevelni, ami nem a te feladatod lenne, és azzal, hogy eltakarítod után a rumlit, már nem bírod látni, jó eséllyel azt éred el, hogy a szüleid sem szembesülnek vele, hogy milyen gáz ilyen téren a húgod.


Volt olyan osztálytársam, aki hasonló helyzetben volt a húgával, ő mesélte, hogy amikor besokallt, elege lett abból, hogy ha nem akar disznóólban élni, akkor pakolhatott ő folyton, akkor a tesója szanaszét dobált cuccait elkezdte a lakás különböző pontjain ide-oda, teljesen kiszámíthatatlan helyekre (szülők gardróbjába a a ruhák közé, valamelyik ágybetét alá, a szennyes kosárba legalulra, a mosnivaló ruhák alá, a konyhaszekrénybe lábosokba stb. eldugni, a húga meg kereshette, amikor valami hiányzott, mert ő kijátszotta a "bocs, nem emlékszem, hogy hová tettem" kártyát. Egy kis következetességgel rövid idő alatt sikerült elérnie azt, amit korábban sem szép szóval, sem veszekedéssel nem.

2016. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Sajnállak, hogy ilyen szüleid vannak. Sajnos az albérlet árak nem túl olcsók, bár nem tudom merre laksz. A volt barátomnak egyetem miatt kellett albérletbe mennie, ahol a szobamegosztás úgy volt, hogy 3 szoba volt, mindegyikben 2-2-en laktak, de így is 30-40 ezer forint volt egy hónapra neki, télen még drágább volt a fűtés miatt a rezsi és ez csak egy vidéki város. Tehát ha külön akarsz lenni egy szobában, az 60-80 ezer között van minimum (neki sikerült olcsót kifognia) és még a kajáról nem is beszélünk.

Mi 4-en vagyunk testvérek, mindegyikünknek van külön szobája (régen nem volt, de amint lehetett tetőteret építettek), nagyon maradiak a szüleid, az ilyeneknek nem kellene szerintem gyerek (már ne harahudj), de azért a minimumot, ami egy külön ágy igazán biztosíthatnák. Engem az is zavart, mikor építkezés miatt nem volt ajtó a szobámon, én egy plédet akasztottam az ajtóra, hogy ne lehessen belátni. Az öcsémnek úgy lett szobája, hogy a tetőtéren volt egy üresen álló kisebb helyiség (kisebb nappali), amin nem volt ablak, de apukám beszerelt egy tetőtéri ablakot és gipszkartonnal elválasztottuk, így neki is lett saját szobája. De ha a szüleid ennyire őskoriak, nem hiszem hogy ezt megtennék.

OLyanról is hallottam mrá, hogy 2 testvér akiknek szintén közös szobájuk van szekrényt toltak a szoba közepére és azzal vűéasztották el, de ha kicsi a szoba akkor a térelválasztó a legjobb. Én a helyedben hétvégente elmennék dolgozni és vennék egy ágyat magamnak vagy egy matracot (akár használtan is lehet már kapni jókat olcsón) addig pedig a földön aludnék.

2016. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
13%
lehet félre értettem, de egy ágyban aludtok? még csak kulon ágyatok sincs?
2016. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!