Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesómmal egy szobában vagyunk....

Tesómmal egy szobában vagyunk. Hogy tehetném elviselhetőbbé?

Figyelt kérdés
Mindketten lányok vagyunk, ő 12 éves én 17. Inkább magamnak való típus vagyok és egy egész napos nyüzsgés után jó lenne néha kicsit elvonulni, de itthon erre nincs lehetőség. Úgy szoktam megoldani, hogy elmegyek valami nyugis helyre (csendes környéken lakunk), de ilyenkor télen nem kellemes pl. a patakparton ücsörögni. Szóval a húgom mindig itt van, ritkán jár el bárhova is nem tudok nyugodtan egy telefont elintézni, vagy megírni a házim, tanulni, vagy áthívni egy barátom (de ha hozzá jön valaki, akkor természetesen én költözzek ki a konyhába). Az ágyunk kicsi, nem férünk el normálisan és erre rátesz az, hogy egész éjjel forgolódik, csapkod a kezével, rugdos, szerintem egymagának is kevés lenne ennyi hely. Az ő cuccaival van tele az egész szoba, nekem egy szekrényem van, alig fér el benne a cuccom, de a másik 3-at meg kellett tartanom Neki, mert különben behozna egy ötödiket is magának...Nem tudok rendet rakni, mert 5 perc múlva kupi van, természetesen sose pakol össze maga után, mindig én csinálom, de ez egy dolog, csak akkor legalább megpróbálná kicsit tovább megőrizni a rendet. Egyszerűen nem tudom ezt tovább elviselni, szükségem van arra, hogy a magam ura lehessek. Mit tudnék csinálni? Ha betöltöm a 18-at és suli mellett sikerül valami munkát találnom, akkor el tudok menni albérletbe? Létezik olyan, ahol csak egy szobát bérelek ki magamnak? Ahol mondjuk van 2-3 szoba, de nincs szükségem az egész lakásra csak egy szobára meg ugye konyha, fürdő, ami közös... Ez így már tökéletes lenne Nekem lényeg, hogy legyen egy kis szobám, ahol egyedül lehetek, ha szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 2. 00:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
90%
Azért azt fontos tisztázni, hogy régen sem jókedvükből voltak az emberek öten-hatan egymás hegyén hátán egy szobában és az a család, aki megtehette nem zárt össze x gyereket csak úgy. Mindenkinek kell egy zug, ahova elvonulhat, főleg, hogy lassan felnőtt vagy. A húgod nem tízen évvel fiatalabb, de kamaszkorban ez a pár is sokat számít, nagy az eltérés minden téren. Viszont ha a húgod ilyen agresszívan reagál mindenre és tojáshéjjal a seggén ennyire nagy a hangja, a helyedben én is ugyanígy reagálnék minden megmozdulására, amíg rendet nem tanul. Kénytelenek vagytok alkalmazkodni egymáshoz. Ha a szüleiddel nem tudsz beszélni és nem hajlandóak akárcsak egy gipszkartonfalra beruházni, miközben (a leírtak alapján) minden másra van pénz, én kidobálnám a rendetlen fél cuccait a szobából, ha nem lehet mással rá hatni, ha a barátnői átjönnének, őket költöztetném ki, nem vagy köteles őket sem elviselni, ha nem tud szépen megkérni rá, hogy 1-2 órára hagyd őket magukra, csak kitoloncol. A pihenéshez, tanuláshoz, mindenhez pont ugyanannyi jogod van, mint neki. A helyedben szereznék magamnak egy matracot, az is jobb, mint egy állandóan kapálózó testvérrel aludni. A szüleid így, hogy hagyod magad minden téren (nagyon így tűnik), nem fognak lépni, ha kérésre eddig sem ment. Előbb-utóbb megunják a húgod kitöréseit, amik várhatóak, ha ezeket a tanácsokat megfogadod és a testvérednek sem lesz már kényelmes ez a felállás. Ha pedig továbbtanulsz és kollégiumba kerülsz, akkor a szobatárs is a te korosztályodból lesz, hasonló igényekkel és ha kicsit is igényes, nem fogja a szennyesét, dolgait ideoda hajigálni egy random ember előtt. Sok szerencsét.
2016. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak azokat kéne alaposan vizsgálni, akik örökbe akarnak fogadni gyereket, hogy alkalmasak-e a gyereknevelésre, hanem mindenkit. Szexelni könnyű, de utána 20 évig vagy tovább egészséges körülményeket kellene biztosítani a gyereknek.

Van egy ismerősöm (fehér), aki a három tizenéves lányát tartja egy lyukban, ami kb egy nagyobbacska tárolónak felelne meg. Az is abnormális. Ha tudod, hogy csak két szobás lakásra van pénzed, ne csinálj bele 5 gyereket.

2016. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!