Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 17 évesen a kistesómra kell...

17 évesen a kistesómra kell vigyáznom, emiatt már nem hívnak sehova, mert tudják, hogy úgysem megyek, nincsenek barátaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, a tesóm 5.

Faterom Németországban dolgozik, muter meg itthon maradt velünk, de ő általában délután/este dolgozik.

Egy nagy irodaházban takarít, és ott akkor kell kezdeni, amikor a dolgozók befejezik a munkát.

Emiatt én megyek tesómért az oviba, meg én vagyok vele délutánonként, esténként, míg muter haza nem ér.

Emiatt az osztálytársaimmal nem tudok menni szinte sehova, mert tudják, hogy hiába hívnának, úgysem tudnék menni. Ez kb 1-1,5 éve van így, mióta fater kint van.

Teljesen kimaradok minden programból, hülyeségből. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elmennek plázázni, vagy beülnek valahova enni, közben megy a hülyéskedés.

És hiába délután történnek ezek a dolgok, én már bent, suliban is kirekesztettnek érzem magam, mivel ezeken a közös programokon alakulnak ki a barátságok, a kis csapatok, én meg ugye nem tudok hozzászólni az ilyenekhez, hogy "Emlékszel, múlt héten..."

Ma is mentek korizni, imádok korizni, és úgy unom, hogy bébicsőszködnöm kell.

Valahol persze tudom, hogy tesóm nem tehet erről, de mégis rajta "verem le". Ő az oka, hogy nekem itthon kell kuksolnom.

Nem vagyunk csórók, de annyira jómódúak sem, hogy bébiszittert fizessünk. Család meg nem túl nagy, nagymamámék másik városban laknak, muternak nincs testvére, faternak meg kint van vele az öccse, együtt dolgoznak. Szóval más családtag sem jöhet szóba.

Tudom, nagy szavak ezek egy 17 évestől, de elmegy mellettem az élet, és én kimaradok mindenből, mit tegyek?


2016. okt. 14. 19:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád a hét minden napján dolgozik? Nincs szabadnapja? Mert ha van, akkor arra a délutánra/estére szervezz programokat
2016. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

#12,

Idézek a kérdésből:

"Nem kell nagy dolgokra gondolni, elmennek plázázni, vagy beülnek valahova enni, közben megy a hülyéskedés."

"Ma is mentek korizni, imádok korizni, és úgy unom, hogy bébicsőszködnöm kell. "


Igen, valóban piálás, hányás és dugás, a szövegértésedet kicsit fejleszteni kéne, nem gondolod?

Te mennyire örülnél neki, hogy minden áldott nap otthon kell lenned, ahelyett, hogy pár változtatással több szabadidőd lenne, csinálhatnád azt, amit szeretnél, élvezhetnéd az életet?

2016. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi ebben az undorító, hogy így hívom őket, ez csak egy szó, és nem is csúnya. Évek óta így hívom őket, nekik sincs ezzel semmi bajuk, sosem mondták, hogy ne hívjam így őket.

Szeretjük egymást, és nem hiszem, hogy önzőség lenne, hogy néha szeretnék a korom beliekkel lenni suli után.


Igen, minden nap dolgozik, rendes munkahely, 4-re megy, 4 órás munka, 8 után ér haza, fél 9 körül.

Szabadnapja annyi van, mint bárki másnak, azt ünnepek előtt szokta kivenni, vagy mikor fater, jaj bocsánat, édesapám hazajön.

az osztálytársaim meg nem 8 után mennek, hanem mondjuk 2-3 körül végzünk a suliban, és akkor ők még bandáznak 4-5-ig.

Nem az az iszákos társaság, nem tudom, hogy jött ez ide, ma korizni mentek, nem lerészegedni, de mentek már suli után moziba is. Szerintem ez se nem a piálás, se nem a buli kategória.

Attól, hogy szeretnék a velem egyidősekkel kimozdulni, még egy család vagyunk, és az összetartás meg a család nem ettől függ.

Amúgy meg miért vagyok önző, ha egyszer minden egyes nap megyek a tesómért, meg vele vagyok otthon? Annyira aljas szemét dolog, hogy 17 évesen nem erre vágyok minden nap? Az is hülye, aki így gondolja, meg aki szerint barátok nélkül kéne élni.

2016. okt. 14. 19:38
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mész a tesódért? Nem lehetne, hogy később pl 5-6 körül menj érte és akkor suli után tudsz a barátokkal is lenni.
2016. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én meg egyet értek a kérdezővel.Szerintem nem normális,hogy 17 évesen ő neveli a testvérét.Mert a hét öt napján ő van vele.Elhiszem,hogy kell a pénz,és nehéz olyan melót találni,ami normális munkarendben van,de ez akkor sem jó így.Ráadásul egy öt évessel már foglalkozni kellene,nem a tv-nek kéne felnevelni.Egy 17 évesnek meg tanulni is kell,nem csak egész délután a gyereket pesztrálni.Igazságtalan a dolog.És ha már sulis lesz a kicsi?Jó még elsőben nem kell otthon tanulni,de azért gyakorolni kell.Akkor ez is az ő dolga lesz?Én azt mondom,hogy az ötből legalább két szabad délutánt kéne neki biztosítani.Nem a csavargás miatt,hanem azért,mert a gyerek a testvére,és nem az ő gyereke,nem neki kellene gyerekként gyereket nevelni.Aki meg jön itt azzal,hogy mit faterozik meg muterozik,nézzen sürgősen magába.Én ezt nem itélem el,nekem az anyám és az apám a csúnya kifejezés.38 éves létemre ha beszélek róluk,Anyukámnak és Apukámnak nevezem őket,de ennyi idős koromban nekem is volt néha fater meg muter.Ez természetes.Attól még tiszteltem és szerettem őket.
2016. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
4 körül megyek érte, már olyankor is nyűgös, meg az oviban sem szeretik, ha tovább marad, amúgy a többi gyerekért is 4 körül szoktak menni, vagy max fél 5kor.
2016. okt. 14. 19:48
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne olyan,hogy mondjuk hetente egyszer-kétszer egy kis barátja anyukája vinné haza, ott bandáznának, te meg oda mennél érte 6-7 körül? Másik nap meg veled lenne a két lurkó, így egymásnak segítenétek úgymond.
2016. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

A 19-es jó ötletet adott, de ezt nem neked kell megszervezni. Te gyerek vagy, a kistesó nem a te gyereked.

A szüleid, az ő szülei, nekik kell a nevelésről gondoskodniuk.

Ha apukád Németo-ban dolgozik, jutnia KELL hetente egy nap bébisziterre. Anyukád meg ne nevetgéljen, hanem nevelje fel, amit kipotyogtatott.

Igen, lehet, hogy gürizni kell a pénzért, de az ő döntése, hogy kisgyerek mellett milyen munkát vállal. El lehet menni a Tescoba árufeltöltőnek, ahhoz sem kell képzettség, és szabad marad az estéje.

Hétvégén meg nem takarít, legalább a hétvége legyen a tiéd.

2016. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne a kérdező legyen már a hibás, mert a szülei nem tudják megoldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekre! Nem normális, hogy egy 17 èvesnek, aki most kezdene el èlni, semmi magánélete nincs.


Lehet barátok nélkül èlni, de ez a tipikus lúzerek szövege akik senkinek nem kellettek soha és beletörődtek az egyedüllèltbe.


Kérdező! Kistesónak vannak barátai? Nem lehetne ottalvós bulit rendezni valamelyiküknél? Akkor te is elmehetsz este valamerre.

Vagy: barátnőm is volt ilyen helyzetben mint anyukád, 4 órás esti takarítás egy irodaházban, amikor a lányának barátnőzős estèje volt, akkor elvitte magával a kistesót. A pènteki napot kibírja, másnap nem kell korán kelnie.

Vagy magadhoz nem hívhatsz át osztálytársakat suli után? Gondolom nem kell kistesó mellett ülni vègig.

2016. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

Általában csak az a fontos, hogy a másnap reggeli munkakezdésre tiszták legyenek az irodák. Anyukád úgy is beoszthatná a munkaidejét, hogy este megy takarítani.

Négy órakor még javában vannak benn dolgozók.

Számára biztosan kényelmesebb, ha te vigyázol délután a testvéredre, de mi lenne, ha anyukád hatra vagy hétre menne takarítani, hogy neked is maradjon szabadidőd.

Ismerek olyan takarítót, aki hajnalban jár és akkor takarít.

2016. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!