Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 17 évesen a kistesómra kell...

17 évesen a kistesómra kell vigyáznom, emiatt már nem hívnak sehova, mert tudják, hogy úgysem megyek, nincsenek barátaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok, a tesóm 5.

Faterom Németországban dolgozik, muter meg itthon maradt velünk, de ő általában délután/este dolgozik.

Egy nagy irodaházban takarít, és ott akkor kell kezdeni, amikor a dolgozók befejezik a munkát.

Emiatt én megyek tesómért az oviba, meg én vagyok vele délutánonként, esténként, míg muter haza nem ér.

Emiatt az osztálytársaimmal nem tudok menni szinte sehova, mert tudják, hogy hiába hívnának, úgysem tudnék menni. Ez kb 1-1,5 éve van így, mióta fater kint van.

Teljesen kimaradok minden programból, hülyeségből. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elmennek plázázni, vagy beülnek valahova enni, közben megy a hülyéskedés.

És hiába délután történnek ezek a dolgok, én már bent, suliban is kirekesztettnek érzem magam, mivel ezeken a közös programokon alakulnak ki a barátságok, a kis csapatok, én meg ugye nem tudok hozzászólni az ilyenekhez, hogy "Emlékszel, múlt héten..."

Ma is mentek korizni, imádok korizni, és úgy unom, hogy bébicsőszködnöm kell.

Valahol persze tudom, hogy tesóm nem tehet erről, de mégis rajta "verem le". Ő az oka, hogy nekem itthon kell kuksolnom.

Nem vagyunk csórók, de annyira jómódúak sem, hogy bébiszittert fizessünk. Család meg nem túl nagy, nagymamámék másik városban laknak, muternak nincs testvére, faternak meg kint van vele az öccse, együtt dolgoznak. Szóval más családtag sem jöhet szóba.

Tudom, nagy szavak ezek egy 17 évestől, de elmegy mellettem az élet, és én kimaradok mindenből, mit tegyek?


2016. okt. 14. 19:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

Felejtsd el a 12. válaszát, szót sem érdemel.

Tényleg jó ötlet, hogy 1-2 délutánt a tesód másik csoporttársával töltsön, bár ehhez kell egy olyan család, amelyikben anyukád megbízik. Muszáj lenne megértenie, hogy a tesód az ő gyereke, szóval neked is kell(ene) egy kis szabadidő. Nehogy a végén megutáld a tesódat. (Ok, vannak akik haragban vannak, de azért nem a 17 éves haragszik az 5 éves tesójára...)

2016. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az jutott eszembe hogy segíts anyukadnak új munkahelyet keresni ahol nem délután kell dolgozni.
2016. okt. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

több verzió van:

- egyszer-kétszer anyádon keresztül megbeszélitek egy ovis társának az anyjával hogy ott maradna a kicsi, de ennek a hátulütője, hogy akkor cserébe egyszer neked is ezt be kell vállalnod

- a másik lehetőség, hogy a korira a kistesót is elvihetted volna, ha van olyan program amin a kistesó is tud játszani(pl plázában ti plázáztok a kicsit meg beteszed addig egy játszóházba)akkor magaddal viszed a programra.

- anyáddal megbeszéled, hogy áthívod a barátaidat és akkor pletyizni is tudtok és a kistesóra is vigyázhatsz

2016. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
fú de utálom, ha valaki más kontójára szül gyereket...
2016. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi baja van itt néhány embernek. Én teljesen megèrtem a kérdezőt, nem neki kéne nevelni a kistesót..

Barátokra meg igenis szükség van.

2016. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amíg anyukád csak nevet rajta, addig nem tudsz mit tenni. Lehetne megoldás, de azt neki is akarni kéne pl. keressen magának másik melót (nem hiszem, hogy a 4órás takarítás olyan sok pénzt hoz, amit nem lehetne másik munkával, DÉLELŐTTÖSSEL pótolni.) Vagy legalább heti egyszer pár órára fizessen bébiszittert, nagyon szép, hogy így besegítessz, de nem neked kéne a tesód nevelni. Anyádnak nem gond, hogy egész nap nem is látja a gyerekét?
2016. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális dolog, hogy a tesód csak a te dolgod délután. Sajnos én is a felé hajlok, hogy anyukádnak így a legkönnyebb. Reggel elviszi oviba, estig nem is látja, gyakorlatilag így te neveled a tesód. Nem hinném, hogy nem találna egy állandó délelőttös állást, ha nagyon akarná. De amíg neki így jó semmit se tehetsz, aztán meg majd csodálkozik, ha 1-2 év múlva alig várod, hogy elmehess otthonról.

Próbálj meg apukáddal beszélni ha otthon van, mert úgy látom anyukáddal semmire se mész.

2016. okt. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!