Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A tesóm túl sokat füvezik,...

A tesóm túl sokat füvezik, aggódnom kellene érte?

Figyelt kérdés
A nővérem 28 éves, napi átlag 3 jointot elszív, de van hogy 7-szer is. Már 10 éve füvezik, de szerintem egyre gyakrabban. Ez már nagyon káros? Hogy lehetne rajta segíteni? A szüleink nem tudják, viszont a barátja sem veti meg a füvezést, bár ennyire azért nincs rászokva mint a tesóm.

2015. ápr. 7. 14:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve annyit, hogy mostanában nagyon sokat fogyott, és egyre idegesebb, a hangulata gyakran ingadozik. Bár ő váltig állítja, hogy csak a diétája miatt, mert vissza kell fognia a szénhidrát fogyasztását. Olyan 46 kg körül van 160 cm. Fű mellett meg néha haskát tol, havi 1x ha elmegy bulizni akkor meg extasy is van néha. Én nem drogoztam soha, a füvet is csak 1x próbáltam ki, szóval nem tudom mennyire súlyos eset ez.
2015. ápr. 7. 14:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan. Sürgősen valami elvonóra lenne szüksége. De úgy, mint a dohányzás, alkoholizmus,stb -ből cak absztinálni lehet, már örökké rabja marad a dolognak.
2015. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
El sem hihető, hogy a szüleid ezt nem vették észre.
2015. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vissza lehet fogni a fűszívását normális keretek közé is ha meg tudja oldani azokat a problémáit amik elől "menekül".

Sokat segítene egy pár őszinte beszélgetés például..

2015. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyi semmikép sem egészséges, a haska olyan, mint a fű csak erősebb, az ekivel havonta egyszer nincs gond. Viszont fűfüggőként nem kell félni, hogy leépül, csak nagyban romlik a memóriája, nekem is van ismerősöm, aki nagyon sokat szív, de nem nagyon látszik rajta.

Nem hiszem, hogy ezzel lehet elvonóra menni.

Amíg pedig nem akarja nem rakja le, ez minden függőségre igaz.

2015. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bátor dolog volt tőled, hogy írtál, és biztosan szereted a nővéred, hogy ennyire aggódsz érte. A helyzete nem túl jó, és az sem, hogy így oldja meg gondjait, problémáit. A napi 5-7 füves cigi elég sok és valóban probléma lehet a leszokás, vagy legalább a napi „adag” csökkentése is. Helyes dolog, amit érte teszel, de ez sajnos nem elég. Elsősorban a szüleiddel kellene beszélni, és együtt segítséget kérni. Sajnos a leszokásban a füves barátja sem sokat segíthet neki. Ha a nővéred szerint a füves cigi a diétához szükséges eszköz, akkor ő bizonyára függő és segítség kell neki, mert jó vége nem lesz ennek az egész „diétának”.
2015. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!