Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Már rászoktam a cigire? 16F

Már rászoktam a cigire? 16F

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, napi max 5 szál cigit szívok el, de van mikor csak 3 vagy 4. Volt olyan nap is amikor nem gyújtottam rá, csak enyhén éreztem hogy rágyújtanék, de kibírtam. Ez nagyon káros, és már rá vagyok szokva? Régebben is cigiztem heti/havi par szalat, de kb. 3 hete kezdődött az hogy elszívok napi max 5-öt. Nagyon szeretek cigizni, félek hogy rá fogok szokni. Vagy már rá vagyok. Antidohányosoktól nem várok választ.

16/F


2016. máj. 4. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni igen.
2016. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne add fel, ha már ennyire nekilendültél. Kár lenne.
2016. máj. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, már rászoktál. Én is ugyanígy vagyok mint te. :/
2016. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen, már rászoktál.

De a 2. jól mondja. Duplázd meg az adagot, hátha mégjobban élvezed majd. ;)

2016. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem.
2016. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegy, hogy most épp már rá vagy-e szokva vagy sem, mert ha folytatod, akkor egészen biztosan rá fogsz szokni, akkor is, ha most még le tudnád tenni. Leszokni pár kivétellel nagyon nehéz, és gyakori az újrakezdés.


Ha félsz, hogy rászoksz, akkor hagyd még most abba, mert még meg tudod állni, és ha érzed, hogy rágyújtanál vegyél be egy rágót, vagy a kezeddel babrálj valami mással vagy ilyesmi. Nekem a rágó segített. Előbb-utóbb sajnos mindenki rászokik, aki naponta szívja, és úgy veszem ki, hogy azt azért te nem szeretnéd.

2016. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a nikotin tapasz se segít mindenkinek, szóval arra apellálni, hogy majd vesz az ember egy doboz tapaszt, ha már nagyon idegesíti a függőség meg drága is lesz már nagyon...


Nekem sose a nikotin hiányzott, hanem maga a mozdulatsor, bizonyos helyzetek, amikben mindig előkerült, hogyha kimegyek a kocsihoz, rágyújtok, ha megiszom a kávét rágyújtok, ha nem tudok mit kezdeni a kezemmel rágyújtok, ha valamit befejezek elszívok egy cigit stb. ezekből a helyzetekből egy idő után annyira automatikus volt, hogy következik egy cigi. A legrosszabb az volt, mikor a munkahelyen se tartotta be senki, hogy nem kéne cigizni és 8 óra alatt elment egy doboz, mert mi mást csináljunk, míg vártuk, hogy kész legyen egy munkadarab és programot se kellett épp írni, hát egy szál cigi. És még egy. Utána meg már az lett a természetes, hogy nyúl az ember érte mindig és már KELL is. Nagyon bánom, hogy nem addig tettem le, míg úgy voltam vele, ahogy te kérdező. Akkor még könnyű lett volna, de mindig úgy voltam vele, hogy majd később is az lesz úgyis, annyira szeretem. Aztán a fenét volt utána könnyű.

2016. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha még kibírod néha egy-egy napig (vagy akár több napig), hogy ne gyújts rá, akkor annyira még nem vagy rászokva.

De szerintem eljön majd az a pillanat, amikor már tudod, hogy rászoktál. :(

2016. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dehogy szoktál rá, de majd rá fogsz, ha így haladsz.
2016. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!