Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális az, hogy elszakadt...

Normális az, hogy elszakadt térdszalagom műtétjére még közel fél évet kéne várnom?

Figyelt kérdés

Vagy ősszel tudják megműteni, vagy fizetek 1 millió Ft-ot és magánklinikán bármikor. Egy fontos tartószalagomról van szó, gyenge az egész térdem ezáltal, sántítok, mankózok. És hozzáteszem 4 hónapja történt a balesetem, de ennyire lassan haladtak a vizsgálatok (1,5 hónap telt el a traumatológia után a térdsebészetig, ahol beutaltak MR-re, ami szintén 1,5 hónap volt).

Kezdek beleőrülni ebbe a helyzetbe. Nincs életem, nyilván így dolgozni se engednek, nem is tudnék, ezáltal a pénzem is kevesebb, de ugye mindent teljesen máshogy kell megoldanom, mint jó lábakkal. Online rendelés, online ügyintézés. Nem tudok egy boltba se lemenni segítség nélkül. Nem tudok térdelni, guggolni, sietni, nem hajlik 90 foknál tovább a térdem, be is van sokszor vizesedve, egyszóval sz@r az egész. Az elején se kaptam rendes gyógytornát, a térdvédő, amit a traumatológián adtak kicsi volt rám.. én vettem pár hét múlva a netről másikat saját kútfőből.. és valószínűleg mivel ez a konzervatív kezelés ilyen gyatra volt, nem gyógyult úgy a lábam, hogy most azért elboldoguljak az életben a műtétig, és láthatják az orvosok és mégis tovább kell szenvednem, ha nem tudok ilyen horribilis összeget kifizetni.☹️


Én egy nagyon aktív harmincas, fiatal ember voltam: munka, utazás, sok séta, biciklizés, programok. Most 4 hónapja meg, mintha házi őrizetes lennék nagyjából…


Ti fizetnétek vagy végigszenvednétek az évet így?



#egészségügy #műtét #térdszalag #MPFL #teljes szakadás
ápr. 16. 06:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Nekem egyszerű lenne a döntés, nincs annyi pénzem. Hordanám tovább a térdvédőt, kenegetném Diclac-kal a térdemet és nincs is olyan messze az ősz.
ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben mennék addig, míg nem lesz korábbi időpont másik kórházban. Pl a sportkórházba. Engem anno ott műtöttek.
ápr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Én kifizetném az 1 milliót. Mert így csak húzódik. Egyedül élsz?
ápr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Üdvözöllek Magyarországon.


Apukám térdműtétre 2026 júniusára kapott időpontot. Szerencsére ki tudta fizetni magánban, így lett 2 hét múlva időpont.

Volt egy súlyos balesetem, azonnal MRi vizsgálat kellett volna. Kisvárosomban “rossz a gép” a legközelebbi kórházban 2 hónap múlva lehetett volna. Még aznap elmentünk magánba, 150ezer ft volt, de ha kivárjuk a hónapokat meghaltam volna


Előre megyünk nem hátra

ápr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Ami Magyarországon az egészségügyben megy, az totál nem nem normális. Saját hozzátartozómmal is van sajnos tapasztalatom, a sok váratás, a nagyon lassan haladó vizsgálatok, az orvosok többszöri félrediagnosztizálása és figyelmetlensége miatt szép lassan hagyták meghalni, hónapokig tartó elviselhetetlen szenvedés mellett, ami mellett nem is tudott normális életet élni. Mégis vmelyik leletén olvastam: " a vizsgálat: nem sürgős." Aki beteg lesz, annak annyi. Uhh és a kórházi bánásmódról akkor még nem is beszéltünk... Ezekkel nem értem miért nem mennek utcára az emberek követelni, hogy mindegy melyik párt vagy kormány, de tegye rendbe az egészségügyet!
ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szomorú hallani, olvasni, hogy ez tulajdonképpen “alap”, ami itt megy az egészségügyben. Én is ezt mondom, hogy emiatt kellene tüntetni! Mindenki csak legyint, hogy “hát igen, az egészségügy már csak ilyen..”. Rohadtul nem kéne, hogy így legyen! Aki nem tud fizetni az haljon meg vagy jobb esetben is szenvedjen a testi-lelki fájdalomtól? Nem tudom elfogadni, hogy ennek így kell lennie. Sorra halnak az emberek a félrediagnosztizálás és a késői kezelések miatt… ráadásul a stílusuk is rosszabb, mint a sarki közértben a mogorva eladónak, aki nem gyógyításra esküdött fel!


Én is már eddig is beleöltem a gyógyulásomba (tornák, vizsgálatok) közel 300ezer Ft-ot. Mert anélkül még itt se tartanék. Most meg még 1 millió? Nem tudom hogy a nyavalyatörésbe fizessek ki ennyit..

Nem élek egyedül, de nem vagyunk gazdagok, vállalkozók. Egyszerű tisztességes dolgozó kis állampolgárok csak.

ápr. 16. 08:03
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem legyintenének rá, akkor sem tudna más lenni a helyzet, mert az orvostanhallgatók 98%-a külföldre megy dolgozni, persze miután az állam kifizette helyettük a sok tízmilliós képzési költséget. Önmagát generálja az egészségügyi válság, mert senki nem akar dolgozni ebben a rendszerben.
ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
7-es ez a baj, amit te is írsz, hogy ezt mondják sokan: hogy :nem tudna más lenni a helyzet". Addig kellene tüntetni és addig kell harcolni a változásért, amíg jobb nem lesz. Mit lehetne veszteni? A mostani így is egy nagy 💩. Az orvosok hozzáállásával is van nagy baj, igen. De csak azért fogadjuk el és üljünk tétlenül, mondogatva hogy úgyse lesz más? Hát így tényleg nem lesz, várva a sült galambot.
ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
#8 Szerinted a külföldre kimenő orvosokat érdekli az, hogy ki tüntet és sikerrel jár-e? Itt nem csak a fizetésről van szó, hanem a magasabb életszínvonalról és a magasabb szakmai körülményekről is. Egy pályakezdőt nem lehet azzal motiválni, hogy 30 éves alig működő felszereléssel kell dolgoznia az omladozó falak között, amit azóta 5-ször túlhaladott már a technológia. Az orvosaink egy része akkor fog majd hazajönni, ha színvonalas munkakörülményeket kap szakmailag és emberileg is, ez pedig azt jelenti, hogy verseny alapokra kell helyezni a kórházi szolgáltatásunkat, magyarul bőségesen támogatni kellene a magánpraxisok /magánkórházak/ létrejöttét, fennmaradási körülményeit, ebben a rendszerben viszont a betegeket nem lehet TB alapon támogatni, hiszen a magánkórház bármekkora számlát kiállíthat. Mivel a drága kormányunk elveivel szembe megy ez, pontosan ezért nem fog ilyen folyamat megindulni. Az emberek tüntetnének ellene és elvesztenék a szavazóikat.
ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem normális, ez egyértelmű. Ha van rá pénzed, akkor fizesd ki. Az állami rendszer harmat gyengén működik. És akkor még finom voltam. Változtatni ezen 4 évente lehet, legutóbb a többség ezt akarta, ami most van.
ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!