Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális az, hogy elszakadt...

Normális az, hogy elszakadt térdszalagom műtétjére még közel fél évet kéne várnom?

Figyelt kérdés

Vagy ősszel tudják megműteni, vagy fizetek 1 millió Ft-ot és magánklinikán bármikor. Egy fontos tartószalagomról van szó, gyenge az egész térdem ezáltal, sántítok, mankózok. És hozzáteszem 4 hónapja történt a balesetem, de ennyire lassan haladtak a vizsgálatok (1,5 hónap telt el a traumatológia után a térdsebészetig, ahol beutaltak MR-re, ami szintén 1,5 hónap volt).

Kezdek beleőrülni ebbe a helyzetbe. Nincs életem, nyilván így dolgozni se engednek, nem is tudnék, ezáltal a pénzem is kevesebb, de ugye mindent teljesen máshogy kell megoldanom, mint jó lábakkal. Online rendelés, online ügyintézés. Nem tudok egy boltba se lemenni segítség nélkül. Nem tudok térdelni, guggolni, sietni, nem hajlik 90 foknál tovább a térdem, be is van sokszor vizesedve, egyszóval sz@r az egész. Az elején se kaptam rendes gyógytornát, a térdvédő, amit a traumatológián adtak kicsi volt rám.. én vettem pár hét múlva a netről másikat saját kútfőből.. és valószínűleg mivel ez a konzervatív kezelés ilyen gyatra volt, nem gyógyult úgy a lábam, hogy most azért elboldoguljak az életben a műtétig, és láthatják az orvosok és mégis tovább kell szenvednem, ha nem tudok ilyen horribilis összeget kifizetni.☹️


Én egy nagyon aktív harmincas, fiatal ember voltam: munka, utazás, sok séta, biciklizés, programok. Most 4 hónapja meg, mintha házi őrizetes lennék nagyjából…


Ti fizetnétek vagy végigszenvednétek az évet így?



#egészségügy #műtét #térdszalag #MPFL #teljes szakadás
ápr. 16. 06:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
9-es magyarán a magyar emberek azért dögöljenek meg ebben a mostani eü. helyzetben, mert szegény orvosoknak nem tetszik itt az életszínvonal és a szakmai körülmények? Tehát most őket kell csak sajnálni, és elfogadni, hogy hát ebben a szegény országban ők sajnos nem hajlandók gyógyítani. Ez nonszensz. Most itt nekünk átlag embereknek végre a mi jogainkat kéne nézni. A magánpraxisokra legtöbb embernek nincs pénze, viszont elvárható lenne, hogy a befizetett egészségügyi járulékainkért valamit kapjunk cserébe.
ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
Értem, tehát te egy düledező vizsgálóhelyen, 30+ éves technikával elégedett lennél? Mert jelenleg ezt kapja egy pályakezdő orvos az egészségügyi rendszerünkben azzal az "ígérettel", hogy nyugdíjas koráig ezzel dolgozhat. És akkor a fizetéséről még nem ejtettünk egy szót sem. Ha ezt így látod, akkor nálad sincsen minden rendben. Szerinted ilyen körülmények között hogyan várható el, hogy naprakész legyen az orvos, ha egyszer nem tudja alkalmazni a modern technikákat eszközpark híján? A betegnek is érdeke lenne, hogy minimálisan invazív technikákkal műtsék, ne pedig hatalmas metszéseket ejtsenek rajta szikével, mert nincsen eszköz és tudás/tapasztalat... Ha tényleg azt gondolod, hogy az orvosnak be kellene fognia a pofáját és dolgoznia, mert a személyével van csak baj, akkor te egyáltalán nem látod át a dolgokat.
ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
12 ilyeneket nem mondtam. Ezek az elavult dolgok a betegeknek ugyanúgy nem felelnek meg. És én most az elszenvedő szerencsétlen betegekről beszélek, nem az orvos fizuja érdekel most. Ő el tud menni külföldre dolgozni, ahogy írtad, de az átlag keresetű magyar mit csinál ha véletlen beteg lesz? Nem tudja kifizetni a méregdrága magánellátást. Én nem mondtam, hogy be kell fognia az orvosoknak a száját, sőt , nekik is pont hogy a fentebbieknél kéne hogy jelezzék a sok bajt, míg eredmény nem lesz. De nem visszabosszulni a betegeken azért, mert ő épp szarul keres meg a többi. A beteg se tehet erről. Ezért kéne mindenkinek jeleznie a bajokat, ezt mondom.
ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
#12: Az Orvosok Határok Nélkül önkéntesei ennél sokkal rosszabb körülmények között dolgoznak. Ha valakinek megvan a tudása, az technika nélkül egyszerű eszközökkel is tud dolgozni, neki a technika már csak megerősíti a diagnózist vagy kivált egy bonyolultabb eljárást.
ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
8%

> "az átlag keresetű magyar mit csinál ha véletlen beteg lesz? Nem tudja kifizetni a méregdrága magánellátást."


Ha viszont nincs orvos, mert nem tartja őket itthon semmi, akkor nem tud elmenni orvoshoz, nem kap kezelést. Ahogyan azt a kérdés is mutatja. Nálunk a kórházban például most mondtak fel a nővérek nagy részének, hogy ne az orvosokat kelljen elküldeniük. Ha folytatódik ez a tendencia, akkor előbb-utóbb már tényleg ott fogunk tartani, hogy a kórházt kell bezárni és a beteg kénytelen lesz 100 kilométereket utazni máshová, sokkal későbbi időpontra. Ez egy ördögi kör, amiből csak úgy lehet kiszállni, ha gyökeresen átalakítják az egész rendszert.


Hogy a beteg miből fizet ki egy magánpraxist, ez egy valid kérdés. De például Japánban is eladósodik az ember az egy nagyműtét után, USA-ban szintúgy, más fejlett országokban is. Ott nincs olyan szintű állami támogatás, mint nálunk, de legalább működik és színvonalas a kórházi ellátás.

ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

#9 Tehát a rólunk lenyúzott adót adják támogatásként a magánkórháznak, amelynek a díjait nem tudjuk megfizetni, és amely a tulajdonosának termel profitot? Az a pénz, amit a profitorintált magánkórháznak adnál, értelemszerüen hiányozna a tb-s ellátásból, így az még szarabb lenne.


Nálad ez az alapállapot, vagy gyógyszerre ittál, vagy csak elveszett a gyógyszered...?


Inkább rúgjuk ki a pcsába O1G-t, és azt a pénzt, amiből ő további stadionokat építene, forgassuk be az egészségügybe. Esetleg el lehet kobozni a NER-bárók lopott vagyonát (hatvanpusztát is ide értve), értékesíteni, és a köz javára felhasználni.

ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15 "Ott nincs olyan szintű állami támogatás, mint nálunk..."


A tb-rendszer nem állami támogatás. Bevételi oldalának egy részét minden munkavállaló a havi fizetési jegyzékén látja, de a munkáltatója is fizet. Így viseljük az egészségügyi rendszer árát kockázatközösségként.

A fizetési kötelezettségünk hagyományosan _járulék_ volt, de a fidesz adóvá alakította.


A járulék és az adó között elvi különbség van.


A járulékért (elvileg) követelhető szolgáltatàs.


Az adó viszont az állam által egyoldalúan megállapított, kényszerrel is behajtható fizetési kötelezettség, amelyért az államtól _közvetlenül nem jár semmi_. Ha jól emlékszem, a változtatás elleplezésére az internetadó bedobása szolgált.


A legutóbbi intézkedésről, hogy szakrendelésre csak a háziorvos tud majd időpontot foglalni a betegnek, a beteg maga sk. nem kérhet időpontot, ordít, hogy a hozzáférési lehetőség további szűkítését, korlátozását szolgálja. Ez összevág azzal a hírrel, hogy Mészáros Lőrinc beszáll, befektet a magánegészségügybe.


Ezt készíted elő az itt hirdetett téveszméddel.

ápr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

5# a Mi Hazánk menne, de utáljátok a jót , nektek a momentum kell az a baj és még sorolhatnám.

Ép eszű ember kevés nincs mit csinálni

ápr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

#9 A válasz egy részével egyet lehet érteni. Viszont

1. "...bőségesen támogatni kellene a magánpraxisok /magánkórházak/ létrejöttét, fennmaradási körülményeit..." Kikérem magamnak ezt a baromságot. A magánpraxisok /magánkórházak a tulajdonosaiknak termelnek PROFITOT; nemrég olvastam, hogy Mészáros Lőrinc is befektet a magánegészségügybe. Nehogy már Mészáros Lőrinc profitszerzését támogasd közpénzből!


2. "...ebben a rendszerben viszont a betegeket nem lehet TB alapon támogatni..." Már meg ne haragudj, de Te hülye vagy. Vagy a többi embert nézed annak. Vagy propagandistaként a NER újabb tervbe vett népnyomorító lopásához készíted elő a közvéleményt. A tb-rendszer ugyanis nem támogatás!!! A tb-rendszer fedezetképzésének egy részét képező munkáltatói levonást minden foglalkoztatott látja a havi fizetési jegyzékén. A násik részét a munkáltatója fizeti be a foglalkoztatott bére alapján. Szó nincs itt állami támogatásról. A levont, elrekvirált pénzünkért cserébe minden józan gondolkodás szerint JÁR nekünk a normális eü-ellátás, még akkor is, ha VALAKIK e tekintetben kiherélt Alaptörvénynek nevezett valamit csináltak.

ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!