Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon elrontottam! Mit tehetnék?

Nagyon elrontottam! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 9,5 hónappal ezelőtt még 96 kg voltam, most 64. Koplalással fogytam le, nem tagadom, és még mindig folytatom, nem tudok kiszállni belőle, mert tudom, hogy visszahíznék. Ráadásul csomó egészségtelen édesítőszert bevittem a szervezetembe, rengeteg kávéval együtt. A következő problémáim vannak:

- szeptember óta 2x volt menstruációm 1-1 napot

- időnként fáj a vesém, a fejem és a májam körül

- rettenetesen fáradékony vagyok, állandóan aludnék, alig tudok felkelni, menni, akár csak megmozdulni, koncentrálni

- ingerült vagyok, ideges

- hullik a hajam

- az izomzatom is fáj

- sokszor vagyok beteg


Mit tehetnék? Nem akarok visszahízni, de beteg lenni sem! Főleg, hogy még 6-7 kg-t fogynom kéne. Köszönöm előre is!


2012. febr. 4. 21:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és most herpeszem is van, ami még sosem volt, a családban sem senkinek. Nem ittam senki után, viszont azt olvastam, hogy betegség előtt kijöhet, illetve jelezhet, ha valami nem oké a szervezetben. Gyakran szoktam megszédülni is egyébként. Meg depressziós is vagyok mostanában, gyűlölök mindent és mindenkit, legszívesebben egész nap feküdnék idebent.
2012. febr. 4. 21:35
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem orvosi segítségre van szükséged. TÖbb helyen megbomlott az egyensúly a szervezetedben. Keress egy olyan dokit, aki támogatva, hogy fogyni akrsz, nem akarsz visszahízni, segít.

Addig is: Az édesítőt hagyd el teljesen.

napi 1 kiskanál méz: rengeteg olyan van benne, amire szüséged van. Kávé max napi 1. Zöld tea: antioxidáns, és fogyózóknak jó (egész kis méz, ha nem bírod üresen)

Vegyél kefírt+ 1kiskanál zabkorpa. Ez a vacsora.

Menj orvoshoz!

2012. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Alultápláltság, alig működik az immunrendszered és a belső szerveid is túl vannak terhelve, krónikus vitaminhiány az alapján amit elmondtál. Azonnal abba kell hagynod a koplalást, nagy dózisú multivitamint szedni, és beállítani egy egészséges étrendet, dietetikus segítségével, itt már nem merek javasolni semmilyen étrendet. Ha ezeket nem csinálod meg egy-másfél hónapot adok és kórházba kerülsz.
2012. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szervezetednek nagyon sok volt ez a 30 kiló mínusz ennyire hirtelen, pláne koplalással. Nem vagyok orvos, de biztos vagyok benne, hogy kicsit szétcs*szted a gyomrodat. Én első körben tuti elmennék a háziorvoshoz, hogy csináljanak egy vérkép és vizelet vizsgálatot, mert abból kiderül, hogy milyen értékeid rosszak, és hogy károsodott-e valamid. Amint ez kiderül, utána tudsz ellene tenni. Ha nem tettél tönkre semmit maradandóan akkor pedig kezdj el sportolni valamit. Bármit, amit jól esik:) Vagy ha nem esik jól, akkor is kezdd el, meg fogod szeretni. Ne igyál kávét és energia italt. Szokj át a tiszta vízre, először "üres" lesz és uncsi, de nagyon hamar meg lehet szokni. Egyél sok gyümölcsöt, az aztán nem hizlal. Egyél natúr csirkemellet salátával öntet nélkül. És egyél joghurtot (natúrt) és kefirt(élőflórásat), az rendbe teszi a gyomrodat is. Ezekkel már most tudsz magadon segíteni orvos nélkül is. Hajrá:)
2012. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) A kávét már kb. 2 hete lecsökkentettem napi kettőre (idáig 6ot ittam), remélem hamarosan elég lesz egy is. Zöld teát pedig egy hete kezdtem el inni. Vitamint szedek, 1000 mg egy nap, plusz B6 vitamint és vasat is. A joghurtot/kefírt kipróbálom.
2012. febr. 4. 22:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor is tartom amit írtam, diéta, szakember által összerakva. NEM lehet végtelenségig terhelni a szervezeted megfelelő táplálék nélkül, az autó se megy benzin nélkül. Ha leállnak a veséid vagy a májad az sokkal komolyabb problémát fog okozni, mint ha ideiglenesen visszaszedsz mondjuk 5kilót ideiglenesen. Nem mellesleg rohadt nagy hülyeséget is cisnáltál, ennyi idő alatt rendes étrenddel is lehetett volna ennyi fogyni, ehelyett az önsanyargató f*szság helyett. Nem neked szól, nem haragszom rád vagy bármi ilyesmi, csak nagyon nagy hülyeség amit csinálsz, és még most sem esett le. Szeptember óta 2x menstruáltál, hullik a hajad, alig működik a szervezeted, te meg nem adod fel a koplalást, mert "biztos visszahíznál".
2012. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Talán pszichológushoz is kéne fordulnom most már? :/ Nagyon aggódom, de rögeszmémmé vállt a fogyókúra, félek, hogy sosem tudnám abbahagyni, ha már kicsit többet eszem, sírhatnékom van, másnap még kevesebbet eszem, hashajtót iszom. Napi 4-5x mérem magam, állandóan a tükör előtt nézegetem magam. Teljesen meghülyültem, félek, hogy nincs kiút! Tudom, hogy veszélyes, de nem vagyok képes leállni, még depressziósabb lennék. Most mi van? :/
2012. febr. 4. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kéne, KÖTELEZŐ! Doki, pszichológus ,dietetikus, ez a sorrend, de csak azután hogy felfogtad végre hogy ha így folytatod kórház lesz a vége, esetleg maradandó károsodással. Nem kell ez a koplalós hülyeség, rendes étrenddel és mozgással sokkal jobb eredményt lehet elérni, ugyanis nem csak az számít hány kiló vagy, de az is hogy milyenek az izomtónusaid és a bőröd, a hajad, ezzel amit most csinálsz ezeket szépen tönkrevágod. Ha kell segítek edzéstervvel, miután abbahagytad a koplalást és egy kicsit összeszedted magad, de ezt sürgősen hagyd abba.
2012. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy előző válaszoló vagyok. Talán még nem lépted át azt a határt, ami már visszafordíthatatlanul káros. De ne aggódj, mindenből van kiút. Ez nálad szerintem abszolút lelki eredetű. Vagy akként is indult, vagy csak nemrégen vált azzá. Nem ért téged valami lelki sokk, amikor nekiálltál fogyókúrázni?

Először a lelkedet kellene helyrehozni és csak utána tudsz a testeddel is foglalkozni. De a kettő egymást erősíti is. Ürítsd ki az agyadat és ne gondolj hízásra, vagy fogyásra. Egy célod legyen: egészséges maradni, és nem tönkretenni a szerveidet. Ez legyen most a legfontosabb. Gondolj bele, ha akarsz le tudsz fogyni, hiszen eddig is fogytál 30 kilót, tehát amiatt nem kell aggódnod, hogy nincs önuralmad fogyni. Hiszen te irányítod a tested. Pont ezért ne gondolj arra, hogy hízol. Na és?! Valószínűleg híznod kell ahhoz egy keveset ahhoz, hogy egészséges légy ismét. De ez igazán nem nagy ár azért, hogy megmaradjon a gyomrod, a veséd és a májad. És gondolj arra, hogy amint újra jól lesz a tested, majd ismét nekiállhatsz egy egészséges életmódot követve fogyni és izmosodni. Sokkal hatásosabb lesz, ha sportolással kezdesz fogyni. És akkor az az alak meg is fog maradni, hiszen tartod magad ahhoz az életmódhoz. Gondolj arra, hogy ez a fogyási módszer nem jött be, ezt te is érzed, hát akkor próbálsz egy másikat. Időd mint a tenger, nem maradsz le semmiről ha nem most leszel bomba karcsú, hanem majd csak egy év múlva. Cserébe viszont sokkal többet kapsz: egy egészséges testet egészséges lélekkel.

2012. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálom átszervezni az étkezésem, sportolni is el fogok járni - idáig nem mentem, semmi energiám. Az orvost pedig hétfőn felkeresem :(
2012. febr. 4. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!