Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon elrontottam! Mit tehetnék?

Nagyon elrontottam! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 9,5 hónappal ezelőtt még 96 kg voltam, most 64. Koplalással fogytam le, nem tagadom, és még mindig folytatom, nem tudok kiszállni belőle, mert tudom, hogy visszahíznék. Ráadásul csomó egészségtelen édesítőszert bevittem a szervezetembe, rengeteg kávéval együtt. A következő problémáim vannak:

- szeptember óta 2x volt menstruációm 1-1 napot

- időnként fáj a vesém, a fejem és a májam körül

- rettenetesen fáradékony vagyok, állandóan aludnék, alig tudok felkelni, menni, akár csak megmozdulni, koncentrálni

- ingerült vagyok, ideges

- hullik a hajam

- az izomzatom is fáj

- sokszor vagyok beteg


Mit tehetnék? Nem akarok visszahízni, de beteg lenni sem! Főleg, hogy még 6-7 kg-t fogynom kéne. Köszönöm előre is!


2012. febr. 4. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Így igaz ahogy az előző írta, én képtelen vagyok így megfogalmazni a jellegzetes (bunkóságig őszinte) stílusom miatt. :) Én elmondtam a fizikai részét, ő a lelkit, rakd össze. Ha már itt tartunk: b*ssza meg a kutya, ha 70kilósan tudsz egészséges életet élni akkor 70kilósan kell, el kell fogadnod magad olyannak amilyen vagy, azt, hogy egy határon túl csak úgy tudsz változtatni a testeden ha tönkreteszed magadat. Sokkal szebb egy kicsit teltebb, de életvidám lány, mint egy vékonyabb, de állandóan a hízástól rettegő lelkibeteg. Egyébként ahhoz hoz meg tudjam mondani hogy nagyjából mennyinek kéne lenned nem ártana ha nyilatkoznál a magasságodról. :)
2012. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Közben olvastam amit írtál: persze hogy nincs energiád sportolni, annyi táplálékot viszel be amennyi a létfenntartásra elég, másra nem. Ezért van az hogy nem menstruálsz, hullik a hajad, a fejfájások a betegségek. Ha nekiállsz sportolni és ugyanígy nem eszel akkor csak rontasz vele, először az étrenden változtass, "töltsd vissza" azt amit a koplalással "kiégettél" a szervezetedből, utána állj neki. Ha nem akarsz hízni akkor magas fehérjetartalmú, de kis zsírtartalmú húsokat, teljes kiőrlésű kenyeret, és sok gyümölcsöt javaslok, de NORMÁL adagot, nem annyit amennyin Auschwitzban vegetáltak a rabok. Ha elmentél dokihoz és érdekel összerakok neked étrendet, akár edzéstervet is. Egyébként ha esetleg nem hiszed el amit írtunk kérj egy vérképet, annyi csillag lesz rajta mint a tejúton.
2012. febr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megfogadom a tanácsot, elmegyek! Egyébként 167 cm vagyok.
2012. febr. 4. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!