Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyprobléma-pajzsmirigy-hajhu...

Súlyprobléma-pajzsmirigy-hajhullás?

Figyelt kérdés

Pár év alatt rengeteget híztam, és ezzel egy időben kezdett kórosan hullani a hajam. sok mindent kipróbáltam mind2 problémára, de vagy egyáltalán nem, vagy csak rövid ideig jelentettek megoldást.

Ma hallottam, hogy mindkettőnek köze lehet a pajzsmirigy alultermeléséhez?? Nagyon el vagyok keseredve, az írjon légyszi akinek hasonló gondjai vannak/voltak.


2009. okt. 14. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez orvosi kategória. menj el egy kivizsgálásra, amíg még van hajad.
2009. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én már kb. 10 éve beteg vagyok, nálam még időben észerevették és a mellékhatások nem is jöttek ki. A háziorvostól kérj beutalót vérvételre, hogy nézzék meg a pajzsmirígy funkciódat. Csak a TSH-t tudja kérni a háziorvos, de ha eltérés van, akkor a T3 és T4-et is vizsgálni kell, de azt már szakorvoshoz kérheti, az endokrinológusok foglalkoznak ezzel a betegséggel. Könnyen kezelhető, ha esetleg nem jó az eredményed, nem kell megijedni.
2009. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet, további tünetek: fáradékonyság, testi és szellemi lassúság valamint a beteg nehezen tolerálja a hideget.
2009. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ugye ettől még lehet gyerekem? És ha beteg vagyok, mi ennek az egésznek a folyamata? Lehet teljes életet élni? Gyógyszerek? Műtét?
2009. okt. 14. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet gyereked, ne pánikolj. Gyógyszert kell szedni. Műtét inkább a túlműködésnél lehet. Menj orvoshoz, mert kár olyan miatt ijedezni, amit nem is tudsz.
2009. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem alulműködik, életem végéig kell gyógyszert szednem, de teljes életet lehet élni. Reggel beveszem éhgyomorra és ennyi, eljárok kontrollokra negyedévente, félévente, évente, ahogy a doki mondja a laborom alapján.

De amíg nem tudsz konkrétat, tényleg nem érdemes stresszelni magad!

2009. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

És mióta normalizálják a gyógyszerrel, azóta fogytál? Vagy Te nem híztál meg előtte?

2009. okt. 14. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nekem még az elején kiderült és így nem híztam, de szerintem kevesebbet eszem az átlagnál. Ha alulműködik a pajzsmirígy, akkor lelassítja az anyagcserét. Én már évek óta odafigyelek, hogy mit eszem, vettem egy könyvet is, hogy milyen ételeket ajánlanak fogyasztani. Nem eszek pl. fehérkenyeret, zsírszegény ételeket választok inkább. És kisebb adagokat, inkább otthagyom a tányéron azt az egy falatot, ha úgy érzem, hogy már jól laktam. Nálam az olyan ételek a kuriózumok, amiket évente 2-szer ha eszem, mint pl. a szalonna.

De van ismerősöm, akiről későn derült ki és csodálkoztam is, hogy mi lehet vele, időnként ahogy összefutottunk mindig egyre kövérebb lett, aztán egyszer a rendelőben és így tudtam meg, hogy ezért hízott meg.

Ha voltál laborban, írd meg az eredményed!

2009. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, jelentkezni fogok!
2009. okt. 16. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!