Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzástól nagyon...

Bölcsességfog húzástól nagyon félek. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
Olyan sok rémtörténetet hallottam.
2008. márc. 2. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Ne félj, nem kell. Nekem már kettőt kihúztak. Egy felsőt meg egy alsót. Ha már kint van, akárcsak egy picit is a csücske, onnantól gyerekjáték. Kapsz szurit, azt az alsónál nem is érzed, vésővel letolja a doki a fog körüli ínyt, és egyszerűen kihúzza a fogad. Fájdalmat egyáltalán nem fogsz érezni, csak olyan nyomást, feszítést vagy, h is mondjam. A felső fog helye könyebben gyógyul utána, nekem még másnap fájt, és annyi. Az alsóm utána még egy hétig, de szedtem rá cataflam-ot, így nem volt vészes. Ha még egyáltalán nem nőtt volna ki a fogad, és úgy akarják kiszedni, az vmennyivel rosszabb, ott vágják az ínyt, az már műtétnek számít, szájsebészeten csinálják. (pl. ha fekve nő a fogad) De te foghúzást írtál, attól nem kell tartani. A doki elmondja majd,hogy húzás után mit nem szabad csinálni. Amíg az érzéstelenítő hat, addig nem ehetsz. Nem szabad öblögetni,mert akkor vérezni fog. Szívogatni sem szabad a helyét, mert szintén vérezne. Másnap már mosni kell a helyét,hogy ne gyulladjon be. Én már nagyon rutinos vagyok ebben, holnap szedik ki a 3. bölcsességfogam. :) De egyáltalán nem parázok, a másik kettő is megvolt 5-10 perc alatt. Nah jólvan, remélem segítettem Neked vmennyit! És mondom nyugodtan szedesd ki, általában a bölcsességfogakkal csak a baj van. A rémtörténeteknek meg ne higyj, csak pletyka. Higyj egy fogorvosi asszisztensnek. :)Szia!
2008. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Alsó bölcsességfog, és kint van teljesen. A bibi az, hogy egy szájsebészeti asszisztens elmesélte a saját sztoriját. Röviden: Csontfúrás, vésés, öt hét fájdalom. A gondom még a Cataflammal van, ugyanis 8 hetes terhes vagyok..... De mindenképpen ki kell húzni, mert a gyökérkezelés nem hozott eredményt (csak az én kérésemre gyökérkezelete a doki, mert félek a húzástól). Sajna az egyik gyökércsatornámnak nem ért le a végére, ezért nem tudja rendesen kitisztítani = húzás. De köszi a bíztatást, már nem is félek annyira. Akárhogy is lesz, meglesz, és egyszer vége is lesz.
2008. márc. 3. 14:20
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is kinnt volt az alsó teljesen, és helyesen nőtt ki. Azért szedettem ki, mert nálam a felsők nőttek rosszul, azokat kikellett szedetnem, és így azt mondta a dokim, hogy felesleges, hogy az alsók ott legyenek, mert ugye nem tudok mivel összeharapni. Ha csontfúrás van, ott már a fog rendellenesen nő, és az a fog nehezebben is gyógyul. Nekem csak húzták az alsót, és 2 hétig fájt utána, de csak azért mert begyulladt, mert nem mertem mosni a helyét, féltem,h elkezd vérezni. :)De ettől nem kell félni amúgy, csak ilyen vagyok. A gyulladás miatt mindennap kitisztította a helyét, bevéreztette,hogy jobban gyógyuljon. De te inkább majd mosd a helyét. :) Mit mondtak a fogadra, hogy csak húzás kellene? Mert akkor az könnyen meg lesz. És a cataflamra, hogy nem lenne jó ötlet szedned? Kiszedték a 3. bölcsifogamat is hétfőn, ma már egyáltalán nem fáj, de eddig az volt a legkellemetlenebb, ott már eltört a mécses. :)Lehet,hogy kevés volt az érzéstelenítő. De az is hamar megvolt.
2008. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Cataflamra még nem is kérdeztem rá, nem voltam még dokinál, mert gond volt a babával. A fogdokim azt mondta, hogy röntgen alapján simán lehet húzni. Csak nekem ez lesz az első húzásom, és jobban félek, mint a szüléseim előtt féltem :o(
2008. márc. 5. 13:25
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Jaaj, remélem már jól vagy és a pici is! Hú, el sem tudom képzelni a szülés milyen lehet a foghúzáshoz képest. Hát ha Te már szültél, akkor a foghúzást végig neveted. :) Az jó, ha azt mondta a doki,hogy simán kilehet húzni, akkor az nem lesz 5 perc sem. Úgyhogy mostmár tényleg nincs okod aggódni! A cataflamot megkérdezem a dokimtól, hogy szedheted-e. Én is féltem az első húzásnál, csak a félelemtől hisztiztem, és közben észre sem vettem,hogy már rég kinnt van a fogam. :)Visszagondolva az egész vicces volt. Hova jársz fogászatra? És fáj is a fogad egyébként?
2008. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Babával nem tudom mi van, tegnap nem találtak szívhangot, ma már igen. Két különböző helyen. Várunk még 1 hetet.

A fogam nem fáj, most éppen tátong benne a luk, amit a gyökérkezelés miatt fúrt bele a dokim. Amennyire tudta, gyökérkezelte, és azóta nem fáj, csak a próbatöméseket nem bírta, mindig iszonyatosan elkezdett fájni, 1 óra múlva és mehettem vissza kivetetni a tömést.

A 13. kerületi Sztk-ba járok egyébként.

A szülés annyiban különbözik számomra minden más fájdalomtól, hogy olyan eredménye van, ami mindent megér. Egy fogfájásról azért ezt nem mondhatnám el.......

Ha megkérdezed a Cataflamot, azt nagyon megköszönöm. Mert én mostanában biztos nem járok fogdoki felé.

2008. márc. 5. 21:10
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha kihúzzák a fogad, nagy megkönnyebülés lesz számodra, abban is fogsz örömet találni. Cataflam-ot nyugodtan szedhetsz, megkérdeztem. Ha nem szednéd, a fájdalom rosszabb hatással lenne rád.
2008. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a válaszaidat, a bíztatást!
2008. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Jajj! Az előző én voltam, csak másképp jelentkeztem be! Szóval köszi!
2008. márc. 7. 19:59
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)

Aztán vigyázz magadra és írj ha kérdésed van!

2008. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!