Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájszagom van? Nagyon aggaszt...

Szájszagom van? Nagyon aggaszt ez a kérdés.

Figyelt kérdés
A tapasztalatom az, hogy a társaságomban mindenki az orrát piszkálja félpercenként. Nem, nem képzelődöm, mert igen viszket az orr, na de nem ennyiszer. Félreértelmezhetetlen jeleket veszek észre ezzel kapcsolatban. Rossz fogam nincs, és soha nem is volt, szóval ez biztosan nem lehet az oka. Rágógumit rendszeresen használok, szinte már létezni sem tudok nélküle. Fogat is naponta többször mosok. Kérdeztem már két jó barátnőmet is, és mindkettőjük azt mondta, hogy nincs szájszagom. A barátomat már nem mertem megkérdezni, így is eléggé nagy bátorság kellett a barátnőimnél. Eléggé kétségbeesett vagyok, már ez tölti ki minden gondolatomat. Sokszor már meg sem szólalok inkább. Ha tudtok esetleg valami magyarázatot, vagy segítséget szívesen venném, mert úgy érzem így teljesen elszigetelődök az emberektől.
2011. okt. 7. 19:05
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Már Én is gondolkodtam azon, hogy mi van, ha refluxom van. Olvasgattam is már róla. Szerintem Én is elmegyek dokihoz, mert már ebbe fogok belebolondulni. Te miből vetted észre, hogy szájszagod van? Mármint a nyelvhátas dolgon kívül. Észrevettél bizonyos negatív jelzéseket a környezetedben?
2011. okt. 7. 19:24
 12/36 anonim ***** válasza:

Ha a kézfejen nem erős a szag akkor a gyomorból jön.

A két tenyérbe lehelve sem érzed?

2011. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
nem, illetve utólag belemagyarázhatom, de senki nem ugrott kettőt hátrébb, hanem abból vettem észre, hogy egyszer nagyon rosszul voltam, és muszáj volt ledugnom az ujjam, és utána már messziről éreztem az ujjamon azt a bizonyos "szagot" (bocsánat a megfogalmazásért). Onnantól pedig már tudatosan figyeltem rá, érzem-e, és igen, érzem, sőt még úgy is, ha a tenyerembe lehelek - pedig az ember állítólag nem érzi a saját leheletét, akkor képzelheted... De figyelek is rá nagyon, hogy ne kelljen közel állnom senkihez, amikor beszélünk, illetve én is rágózom, plusz elmentem dokihoz, még nincs eredmény, de ha lesz, megosztom veled, mi volt.
2011. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
ha tőlem kérdezed a kézfejeset: de, ott érzem, ahogy ezt az előző válaszomban is írtam, és nagyon durva... :(
2011. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
mármint a tenyerembe..
2011. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Ha fogat mosol, és fenáll a szájszag, az majdnem biztos, hogy reflux lesz. Van rá gyógyszer, én is kaptam, nekem is kellemetlen volt azelőtt...

Aztán reggel beveszem a gyógyszert, eszek pár falatot, hogy felszivjon az étel némi gyomorsavat, és fogat mosok. Az eredmény hosszan tartó, friss lehelet.

Csak gyógyszer kell, savlekötő vmi, nekem gyomortükrözés se kellett meg semmi. Elmontam, mi a bajom, adták a gyógyszert, és ennyi.

Sztem te is így leszel vele.

2011. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy Én sem merek közel állni senkihez sem. Nagyon kínos egy dolog, mert hát hasonló helyzetben Én sem merném megmondani az illetőnek, hogy lehelet tájékán nincs minden rendben, de így meg csak megy a kínlódás, meg a rossz közérzet. Neked akkor elmúlt a tablettától, azóta is szeded, vagy azt csak bizonyos ideig kell? Egyébként olvastam azt is, hogy ha valakinek refluxa van, akkor műtéti beavatkozás kell, gondolom ha a gyógyszer már nem segít. Remélem, hogy Nálam is megoldható, már a műtét is hidegen hagyna, csak ne kelljen azt látnom, hogy minden ismerősöm "orrviszketési" frászt kap a közelemben. A "nyelvhátas" (bocsi, hogy így írom) :) kedves hozzászólónak, meg akkor megköszönném ha leírnád, hogy mik lettek az eredmények. Egyébként, hogy zajlott a kivizsgálás, mert a másik kommentelő írta, hogy Neki nem is kellett gyomortükrözés, csak elmondta mi a problémája. Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, nem is hinnétek de sokat segítettetek Nekem.
2011. okt. 8. 08:04
 18/36 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A gyógyszer neve pantoprazol santos.

Az ára 1000 ft alatt van, napi 1 szemet kell bevenni, este vagy reggel.


Nekem úgy vált be, hogy beveszem a gyógyszert, megreggelizek (az is fogja a savat) és megmosom a fogaimat. (ha biztos akarsz lenni a dolgodban, használj szájvizet, listerin, 1100 ft, belekortyolsz és lötybölsz. Így le tudod ellenőrizni magadat is Amíg érzed a szádban a mentolos csípős érzést, addig biztosan friss a leheleted.


Remélem tudtam segíteni.:)

2011. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudtál. Még annyit had kérdezzek, hogy azt mindig szedned kell, vagy csak mondjuk ki kell szedned egy dobozzal? :)
2011. okt. 8. 08:28
 20/36 anonim ***** válasza:
Az alatt, hogy sosem volt rossz fogad, mit kell erteni? Minden fogad eredeti, ép, nincs benne se tomés, se korona, se semmi?
2011. okt. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!