Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájszagom van? Nagyon aggaszt...

Szájszagom van? Nagyon aggaszt ez a kérdés.

Figyelt kérdés
A tapasztalatom az, hogy a társaságomban mindenki az orrát piszkálja félpercenként. Nem, nem képzelődöm, mert igen viszket az orr, na de nem ennyiszer. Félreértelmezhetetlen jeleket veszek észre ezzel kapcsolatban. Rossz fogam nincs, és soha nem is volt, szóval ez biztosan nem lehet az oka. Rágógumit rendszeresen használok, szinte már létezni sem tudok nélküle. Fogat is naponta többször mosok. Kérdeztem már két jó barátnőmet is, és mindkettőjük azt mondta, hogy nincs szájszagom. A barátomat már nem mertem megkérdezni, így is eléggé nagy bátorság kellett a barátnőimnél. Eléggé kétségbeesett vagyok, már ez tölti ki minden gondolatomat. Sokszor már meg sem szólalok inkább. Ha tudtok esetleg valami magyarázatot, vagy segítséget szívesen venném, mert úgy érzem így teljesen elszigetelődök az emberektől.
2011. okt. 7. 19:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Állandóan gondolom.

De kb. 1000 ft és két hónapra elég... Nem egy nagy pénz.

2011. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Igen úgy kell érteni, hogy se tömés, sem korona, se semmi.. épek a fogaim.
2011. okt. 9. 19:30
 23/36 anonim ***** válasza:
A száj, a fogak a táplálkozási csatorna eleje. Ha az egeszseges, akkor a taplalkozasi csatorna is nagy valoszinuseggel az. És a szájszagot is a szájban lévő fémek szokták leginkabb generálni.
2011. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Esetleg elmultal mar 30 eves? Akkor lehet fogköved, amit erdemes (most mar ultrahanggal) évente leszedetni. Az rarakodott lepedék, es attol szokott lenni szájszag.
2011. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
És még ha kezdodo cukorbetegseged van, akkor van egy jellegzetes, azt hiszem, acetonos szájszag.
2011. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
A reflux az, amikor a torkodba hirtelen feljön a gyomorsav, nagyon rossz, maró érzés. Tehat ha ilyet nem tapasztalsz rendszeresen, akkor nincs refluxod.
2011. okt. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Nem múltam el 30, az még egyelőre odébb van. :) Ha van fogkövem azt mindig leszedetem. Fogszabályozóm viszont van. Ma elmeséltem két embernek is, h mi is aggaszt már majd egy éve, hogy szinte a rögeszmém lett. Úgy néz ki, hogy csak Én képzelődtem, de elég rendesen, mert mind a ketten lecsengettek. Mondtam, hogy már orvoshoz akarok fordulni. Azt mondták felesleges, mert semmi ehhez hasonló problémám nincs, s hogy Ők egyáltalán még csak nem is emlékeznek arra, hogy Nekem szájszagom (vagy bármiféle más kellemetlen szagom) lett volna akár egy alkalommal is. Biztosítottak, ha ilyen problémám lenne, akkor már rég szóltak volna, már csak a saját érdekemben is. Úgy látszik véget ér egy rémálom, az örökös görcsölés, frusztráció emiatt. Nagyon megnyugodtam, persze ettől függetlenül még továbbra is odafigyelek a szájápolásra, s ügyelek arra, hogy friss legyen a leheletem. :) Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Azért majd írja meg az a kommentelő, aki írta, hogy volt kivizsgáláson, hogy mi is lett az eredmény.
2011. okt. 11. 21:21
 28/36 anonim ***** válasza:
Jol van, orulok, hogy megbeszeltétek.:)
2011. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Szia ismét! Ígértem, hogy beszámolok, hát tessék:

minden eredményem negatív (fogászat, gégészet, Helicobacter pylori, gyomortükrözés), a háziorvosom ma azt a kérdést tette fel ezek után (mivel nem tud mit kezdeni a kialakult helyzettel): biztosan kellemetlen-e a leheletem, nem csak képzelem-e, nem csak a szervezetem csap-e be...

De sajnos nem. Szóval azt tanácsolta, várjak, hátha javul a helyzet - de mire várjak, 4 hónapja várok, s nem hogy javulna, egyre rosszabb :(

Nem baj (?), várok türelemmel, olyan nincs, hogy ne oldódjon meg egy ilyen probléma. Akinek nincs ilyen, el sem tudja képzelni, mennyire kellemetlen emiatt kirekesztődni a társadalomból, még ha átvitt értelemben is.

2011. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

De hát azt irtad nemrég, hogy csak képzelődtél, és nem is igaz... akkor most mi valtozott ahhoz képest? Mi tortent, ami megis azt mutatja, hogy rossz a leheleted?


Lehet idegességtől is...

Gyogyteakurat a füvesembertől vagy homeopata orvoslast egy orvostól... ? :)

2011. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!