Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatod magad covid ellen a...

Beoltatod magad covid ellen a 2023/24-es szezonra?

Figyelt kérdés

#COVID #mrns oltás
2023. nov. 3. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
0%

Csak hogy Magyarországnál maradjak, itt van a két legismertebb: Dr. Gödény és Dr. Lenkei.


"Jelentősen növelni tudta az árbevételét tavaly a vírusszkeptikus orvoshoz, Lenkei Gáborhoz köthető vitaminokat forgalmazó cég, és a szintén járványtagadó gyógyszerész, Gődény György által reklámozott étrend-kiegészítőket árusító cég."


"A cégcsoport profitja [...] több mint 2,5-szeresére nőtt. 2019-ben a 147 millió forintos összesített profit után tavaly 387 millió forint nyereséget értek el Lenkei érdekeltségei, és mintegy 400 millió forint osztalékot vett fel belőlük a tulajdonos."


"Gődény, a Nutriversum nevű étrend-kiegészítőket és vitaminokat forgalmazó cég szakértőjeként és reklámarcaként szerepelt több százezres vagy akár milliós Youtube-videókban. A Nutriversum árbevétele 2019-ben 600 millió forint volt, tavaly azonban kilőtt, és közel háromszorosára nőtt, 1,77 milliárd forint volt az árbevétele.


A Nutriversum Gődény szereplésével készült reklámjai miatt ősszel indított vizsgálatot a GVH, mivel azok alkalmasak lehetnek a fogyasztók megtévesztésére."

2023. nov. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
28%

#14

"Te tudsz olvasni? Évekig jártam oltott és oltatlan emberek között, eleinte ugye csak oltatlanok között, semmi nem történt. Majd egyszer kerültem csupa oltott közé és azonnal covidos lettem. [...] Barátnőm fiának a szalagavatóján csak oltottak lehettek. Utána a 75%-uk covidos lett! Mi következik ebből? Se nem terjesztették kevésbé, se nem kapták el kevésbé, mint az oltatlanok. Ennyit erről."


Amit itt előadtál, abból látszólag az következne, hogy az oltások drasztikusan megnövelik a vírus terjedésének valószínűségét. Ami nyilván nincs így.


Egyébként ezt az anekdotikus érvelési hibát az összeesküvés hívők rendszeresen elkövetik: [link]


Nyilván azért, mert tudományos bizonyítékokkal nem tudnak előállni, mert nem léteznek olyanok, amik a saját narratívájukat igazolnák. Így maradnak az "egyik ismerősöm fiának a szobatársától hallottam" meg "az én példám bizonyítja, hogy az egész hülyeség" jellegű "érvek".

2023. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
22%

#30-#32! Gondolom, te vagy mindegyik, mert nagyon belelendültél, ezért nem külön írok. Ha nem, bocs mindenkitől.

Bizonyára elkerülte a figyelmedet, de a Pfizer-Biontech a csőd szélén állt a covid mizéria előtt. Ha nem álltak volna elő a cuccal, csődbe is megy. Vicces, hogy itt nem merül fel a fejedben az anyagi haszonszerzés, mint cél. Nyilván csak emberbaráti szeretetből kezdtek vakcina gyártásba🤣

Nem tudom, maga a cég, hogy reklámozta a csodaszerét, de az biztos, hogy magyar viszonylatban többször is elhangzott, "aki beoltatja magát, nem fog covidtól súlyosan megbetegedni, kórházba kerülni és meghalni." Tekintettel arra, hogy voltak oltott emberek, akik súlyosan megbetegedtek, kórházba kerültek és meghaltak covidtól, ez a kijelentés egyértelműen kimeríti a megtévesztés fogalmát.

Nézzük akkor a vitaminos oldalt, ha már felhoztad. Valahogy az az érzésem, az oltás hívei jobban ismerik az "oltastagadókat", mint maguk, az állítólagos "oltástagadók". Lenkeiről fogalmam sincs kicsoda, nem is érdekel. Gődényről annyit tudok, hogy egy szakállas botrányhős. Valami olyasmi rémlik, hogy be akart menni covid osztályra, bizonyítván, hogy semmi baja nem lesz.

Az, hogy a vitaminok szükségesek a szervezet egészséges működéséhez, nem újkeletű dolog. Általános iskola alsó tagozata óta tudjuk, hogy mindegyiknek megvan a maga szerepe, pl.létezik olyan, aminek feladata az úgynevezett immunerősítés. Rémlik valami Nobel-díj is egyikük felfedezéséért, de javíts ki, ha tévedek 😉

A covid megjelenéséig az orvosok egyértelmű útmutatása volt téli időszakban a vitaminfogyasztás. Egyöntetű álláspontjuk, hogy vírusra nincs gyógyszer, vírusfertőzés esetén, vitaminfogyasztás, pihenés, sok folyadék javasolt. Ez egy tény, mindaddig, amíg be nem bizonyítják az ellenkezőjét.

Persze, a vitaminok bevitele természetes forrásokból is lehetséges, de ez különböző okokból nem mindig történik meg. Ezért születtek a mesterséges vitaminok, nem most és nem Gődény által. Nem értem, mi a probléma azzal, ha én bizonyos problémára árulok bármit (ebben az esetben vitamint), ami bizonyítottan hatásos erre a problémára, és amikor ez az probléma halmozottan jelentkezik, ezért a kereslet megnő, én pedig kiszolgálom a vásárlói igényeket. Mit kéne tennem? Bezárni?🤣 Pl.: A C vitamin immunerősítő hatása bizonyított. Nem veszett el azért, mert a sokszáz/ezer vírus mellett megjelent egy újabb. Amennyiben nem hangzott el, hogy x vitamin szedése esetén a coviddal fertőzött ember nem fog súlyosan megbetegedni, kórházba kerülni és meghalni, akkor NEM történt megtévesztés, az oltás népszerűsítésével ellentétben. Ha elhangzott, akkor pedig egy-egy.

2023. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%

#32! "Amit itt előadtál, abból látszólag az következne, hogy az oltások drasztikusan megnövelik a vírus terjedésének valószínűségét. Ami nyilván nincs így."

Nem következne. Ezt már te egészítetted ki a saját elképzelésed szerint.

"Se nem terjesztették kevésbé, se nem kapták el kevésbé, mint az oltatlanok. Ennyit erről."

Számomra pontosan ennyit jelentett. Se többet, se kevesebbet. A szememben nem igazolta a hatásosságát, ezért nem is motivált az oltatásra.

"Nyilván azért, mert tudományos bizonyítékokkal nem tudnak előállni, mert nem léteznek olyanok, amik a saját narratívájukat igazolnák. Így maradnak az "egyik ismerősöm fiának a szobatársától hallottam" meg "az én példám bizonyítja, hogy az egész hülyeség" jellegű "érvek"."

Én nem tudom, ti honnan veszitek, hogy "igazolnunk kéne a narratívánkat." Szerinted engem érdekel, hogy vadidegen emberek miben hisznek, vagy nem hisznek, oltatnak, vagy nem oltatnak?

Én egy emberről döntök, magamról. Ez volt a kérdés. Ebben a kérdésben semmilyen szempontból nem befolyásol engem a te hitrendszered.

Ami neked mendemonda, nekem a saját szemem. Értelemszerűen a mendemonda nem lesz bizonyítóerejű, a saját tapasztalat igen.

A baj ott kezdődik, amikor már nem hitelesített, nem igazolható, különböző érdekeltségek kapcsán született cikkek/nyilatkozatok stb.felülírják a saját tapasztalatot. Kritikus gondolkodással rendelkező embernél ez nem történhet meg. Ha megfogod a forró kályhát és érzed, hogy megsütötte a kezed, olyan nem létezhet, hogy te BÁRKI kijelentésére elhiszed, hogy a forró kályha nem éget.

De még egyszer mondom, ez nem az én bajom, hanem a tiéd. Nekem ezzel nincs dolgom. Ha te ezt teszed, az engem nem érdekel.

#23

2023. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
0%

#34 Ez nem hitrendszer, hanem tudomány. Bizonyított, hogy több millió emberi életet mentettek meg a covid oltások. Ebben nincs vita a tudományos életben. Ha gondolod küldök tanulmányokat, amik ezt vizsgálják különböző modellek szerint.


Nekem nincs bajom azzal egyébként, hogy te személyszerint nem oltatod magad. A probléma ott kezdődik, amikor okosabbnak hiszed magad, mint a tudósok, akik az egész életüket tették erre, mert olvastál két cikket, és mást tapasztaltál, azzal szemben amit elképzeltél a járvánnyal kapcsolatban.

2023. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
100%

#35! De nem kell cikk, mert nem érdekel. Ez a ti bajotok, mint valami szektások, mindenkit győzködni akartok a saját meggyőződésetekről. Fogadd már el, hogy nem kötelező tudományosnak hitt cikkek alapján dönteni. Mi denki az alapján dönt a saját egészségéről, ami alapján akar.

Tudományos cikkek egyébként már jóval a covid megjelenése előtt leírtak a járványok lefutását. Nem kell hozzá semmiféle oltás, anélkül is ugyanígy lefutott volna. (Ld.spanyolnátha.)

Nem hiszem okosabbnak magamnak senkinél. DÖNTÖK magamról, ahogy én akarok. A sokkal okosabb tudós is dönthet magáról, ahogy ő akar, meg te is.

Nézd meg a szavazás állását. A többséget nem sikerült meggyőznötök és köszönjük szépen, így is jól megvagyunk. Pontosabban így jól megvagyunk. Oltással nem tudjuk, hogy lennénk, mert nem próbáltuk. Nem is kell próbálnunk, mert olyan problémát nem kell megoldani, ami nincs. Nekem nincs problémám a coviddal.

#34

2023. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

#36

"Tudományos cikkek egyébként már jóval a covid megjelenése előtt leírtak a járványok lefutását. Nem kell hozzá semmiféle oltás, anélkül is ugyanígy lefutott volna. (Ld.spanyolnátha.)"


Már megint olyanról beszélsz, amihez nem értesz. Minden járványnak van lefutása, csak az nem mindegy, hogy ez hogy zajlik. Az 1918-19-es spanyolnátha olyan 25-50 millió ember életét követelte, ezzel szemben az első világháború összesen 17 millió ember életébe került. Nyilván ha létezett volna oltás akkoriban a spanyolnáthára, akkor ezek a számok jóval máshogy alakultak volna.


"Fogadd már el, hogy nem kötelező tudományosnak hitt cikkek alapján dönteni."


AZ alapján döntesz, ami alapján akarsz. De ne próbáld a tudományt, áltudománynak beállítani, mert te nem értesz vele egyet. Ezek nem tudományosnak hitt dolgok, hanem maga a tudomány álláspontja a covid vakcinákkal kapcsolatban. Ez nem hit kérdése ebben a tekintetben. Ettől persze te dönthetsz akár a csillagok állása alapján is, engem az nem érdekel. Mindenki azt csinál amit akar.


"Nem hiszem okosabbnak magamnak senkinél. DÖNTÖK magamról, ahogy én akarok. A sokkal okosabb tudós is dönthet magáról, ahogy ő akar, meg te is."


Ezzel így nincs is semmi bajom. Sőt, egyetértek.


"Nézd meg a szavazás állását. A többséget nem sikerült meggyőznötök és köszönjük szépen, így is jól megvagyunk. Pontosabban így jól megvagyunk. Oltással nem tudjuk, hogy lennénk, mert nem próbáltuk. Nem is kell próbálnunk, mert olyan problémát nem kell megoldani, ami nincs. Nekem nincs problémám a coviddal."


Nem igazán értem, hogy hogy jön ide a pártpolitika. De a magyar lakosság 2/3-a beoltatta magát, szóval nem tudom milyen többségről beszélsz. Ez az egocentrikus hozzáállás viszont nem túl egészséges, hogy magadból vezetsz le mindent. Ha neked nincs bajos vele, másnak se legyen. Bámulatos.


Amúgy nem tudom milyen párt szavazójának gondolsz engem, de én a szekértáboraitok felett állok. Nekem ugyanúgy hányingerem van a Fidesztől, mint az ellenzéki pártoktól. Amikor 4 évente szavazni járok, egy nagy faszt szoktam a szavazólapra rajzolni.

2023. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:

"Bizonyára elkerülte a figyelmedet, de a Pfizer-Biontech a csőd szélén állt a covid mizéria előtt. Ha nem álltak volna elő a cuccal, csődbe is megy. Vicces, hogy itt nem merül fel a fejedben az anyagi haszonszerzés, mint cél. Nyilván csak emberbaráti szeretetből kezdtek vakcina gyártásba🤣"


A Pfizer és a BioNTech sem állt soha a csőd szélén. A Pfizer valósította meg például a II. világháborúban a penicillin tömegtermelését, és 1849-ben alapították a céget magát. Az anyagi haszonszerzéssel nincs semmi gond egyébként, hiszen kapitalizmusban élünk. A gond azzal van, ha ezt a vagyont mások becsapásával/kuruzslással szerzed. Nyilván a gyógyszergyártó cégekkel kapcsolatban vannak erkölcsi problémák, hiszen sok esetben iszonyat drágán adnak olyan gyógyszereket, amik egyeseknek létszükséglet. Az is előfordul, hogy a háziorvos olyan gyógyszert ír fel, amire az adott páciensnek nincs is szüksége, mert pénzt kap a gyógyszert gyártó/forgalmazó cégtől az eladásokból. Ezt a jelenséget mérhetetlenül gyűlölöm és remélem, hogy minél hamarabb törvényekkel szabályozva lesznek ezek a cégek. De ez nem von le semmit az ott dolgozó szakemberek eredményeiből, és a készítmények hatásosságából.


"Nem tudom, maga a cég, hogy reklámozta a csodaszerét, de az biztos, hogy magyar viszonylatban többször is elhangzott, "aki beoltatja magát, nem fog covidtól súlyosan megbetegedni, kórházba kerülni és meghalni." Tekintettel arra, hogy voltak oltott emberek, akik súlyosan megbetegedtek, kórházba kerültek és meghaltak covidtól, ez a kijelentés egyértelműen kimeríti a megtévesztés fogalmát."


Ezt Szlávik mondta: "Valamennyi oltóanyag esetében igaz az, hogy ha meg is fertőződik az oltás ellenére, szinte biztos, hogy nem alakul ki nála súlyos betegség, és nem fog meghalni a koronavírus-fertőzés következtében, és ez rendkívül fontos szempont” – magyarázta a szakember."


Igen, fogalmazhatott volna pontosabban is, de a szinte biztos, nem egyenlő a 100%-al. De ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy voltak olyanok, akik akár azt is mondhatták amit te írsz, és akkor az valóban megtévesztő.


"A covid megjelenéséig az orvosok egyértelmű útmutatása volt téli időszakban a vitaminfogyasztás. Egyöntetű álláspontjuk, hogy vírusra nincs gyógyszer, vírusfertőzés esetén, vitaminfogyasztás, pihenés, sok folyadék javasolt. Ez egy tény, mindaddig, amíg be nem bizonyítják az ellenkezőjét."


Léteznek antivirális gyógyszerek, amelyek célzottan hatnak bizonyos vírus típusok ellen, ha már megfertőződtél, például az influenzavírusra vagy a herpeszvírusra is van ilyen készítmény. Úgy tudom, hogy covid betegségre is hatásos a Remdesivir, de nem tudom, hol tartanak ezzel kapcsolatban a kutatások jelenleg. A vitaminok mindaddig fontosak, amíg fennáll bármilyen vitaminhiány, mert extra kockázatot jelenthet bármilyen megbetegedés esetén. Ettől függetlenül önmagában ez nem elég, mert a védekezés hatásossága sokkal inkább múlik azon, hogy milyen betegségekkel találkozott életed során az immunrendszered. Például az Indián őslakosok tömegesen haltak meg olyan Európából behurcolt vírusoktól, mint az influenza, bárányhimlő stb.


"Nem értem, mi a probléma azzal, ha én bizonyos problémára árulok bármit (ebben az esetben vitamint), ami bizonyítottan hatásos erre a problémára, és amikor ez az probléma halmozottan jelentkezik, ezért a kereslet megnő, én pedig kiszolgálom a vásárlói igényeket. Mit kéne tennem? Bezárni?"


Itt azzal van a probléma, hogy az oltásellenes propagandát tolták, azt a látszatot keltve, hogy majd a vitaminok megvédenek (úgy, hogy ezt semmilyen adat nem támasztotta alá), miközben az oltásokról tudtuk, hogy 90% feletti a hatékonyságuk a covid-al szemben. Nem az a kérdés, hogy haltak-e miattuk meg szükségtelenül emberek, hanem az, hogy mennyien.

2023. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:

#37! A VOLNA még mindig nem tudományosan megalapozott állítás. Nem egyáltalán nem "nyilván", hogy máshogy alakultak volna a számok a spanyol náthánál, ha lett volna, oltás, mivel nem volt. Nem tudjuk, hogy alakult VOLNA, ez csak a te hipotézised. Az se lehet tudományos állítás, hogy oltás nélkül nem futott volna le a covid pontosan ugyanennyi idő alatt oltás nélkül, mivel volt oltás. Ez is csak egy hipotézis, ami, a többi oltás nélküli járvány lefutását tekintve igen gyenge lábakon áll.(Értsd, más járványok esetén, oltás nélkül pont ennyi volt a lefutási idő.) Mellesleg a járvány nem futott le, most is van, csak enyhe lefolyású. Szintén pont úgy, mint az összes többi járvány esetén történt oltás nélkül.

"Ezzel így nincs is semmi bajom. Sőt, egyetértek." Akkor mi a problémád? A saját nevemben írtam egy választ a kérdező kérdésére. (Ld.7komment.) Senkit nem győzködtem semmiről. Minden más hozzám intézett kommentre érkezett reakció. Pl.,mint ez is. Te nem tudod elengedni ezt a győzködést.

"Nem igazán értem, hogy hogy jön ide a pártpolitika. De a magyar lakosság 2/3-a beoltatta magát, szóval nem tudom milyen többségről beszélsz. Ez az egocentrikus hozzáállás viszont nem túl egészséges, hogy magadból vezetsz le mindent. Ha neked nincs bajos vele, másnak se legyen. Bámulatos."

🤦🏽‍♀️ Na, most ezek után álljak le veled tudományról vitatkozni?🤣

Ki beszélt pártokról? A kérdéshez tartozó szavazatokról beszéltem, mivel azért vagyok itt, mert válaszoltam egy kérdésre. Elvileg mindenki más is azért van itt. Erre írtam, hogy fölösleges győzködnöd, mert ott látszik, hogy akik ide jöttek, többségében, nem a pártpolitikai szavazáson úgy döntöttek, hogy nincs szükségük oltásra és köszönik szépen, nem kérnek erről útmutatást, már hoztak egy döntést AKÁRMI alapján. (Mivel, ahogy írtad, átoltottság a magyar lakosság 2/3-ra igaz,a nagy számok törvénye alapján vannak a nemmel szavazók között oltottak is. Ha maga az oltás nem győzte meg őket, annak szükségességéről, te se fogod.) Mégse tudod elengedni.

"Ez az egocentrikus hozzáállás viszont nem túl egészséges, hogy magadból vezetsz le mindent. Ha neked nincs bajos vele, másnak se legyen. Bámulatos."

Mindenki magáról dönthet. Te is. Pont az az egocentrikus gondolkodás, hogy a te saját döntésedet akarod rátukmálni másokra is. Ehhez semmi jogod.

#36

2023. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

#38!" A Pfizer és a BioNTech sem állt soha a csőd szélén."

Akkor járj utána. De.

"Igen, fogalmazhatott volna pontosabban is, de a szinte biztos, nem egyenlő a 100%-al. De ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy voltak olyanok, akik akár azt is mondhatták amit te írsz, és akkor az valóban megtévesztő."

Sokan sokféleképpen kampányoltak, a megtévesztés sok esetben megvalósult. Müller Cecília például biztos nem használta ezzel kapcsolatosan a "szinte" szót. Igen, tudom, ő "csak" egy szócső volt, nem virológus, de az leszögezhetjük, hogy több köze volt az egészségügyhöz, mint mondjuk nekem. Tehát a te logikád alapján neki is hinnem kellett volna, hisz, nehogy már okosabbnak képzeljem magam egy orvosnál. Mondjuk ennél sokkal vadabb dolgokat is mondott. Szerencsére, nem hallgattam rá, mert akkor most halott lennék. Szerinte például mindent meg kellett volna tennünk azért, hogy megbetegedjünk és meghaljunk🤣

"A vitaminok mindaddig fontosak, amíg fennáll bármilyen vitaminhiány, mert extra kockázatot jelenthet bármilyen megbetegedés esetén. Ettől függetlenül önmagában ez nem elég, mert a védekezés hatásossága sokkal inkább múlik azon, hogy milyen betegséggel találkozott életed során az immunrendszered."

Mindkettő fontos. Én, mint mondtam nem követtem ezeket a vitaminárusokat, vagy kiket, tehát azt se tudom, mit állítottak. Ha viszont az állítás az, hogyha szeded a vitaminokat jobb esélyekkel indulsz egy esetleges megfertőződés esetén, mint ha nem, abban semmi valótlanság. Tény, hogy egy vitaminokkal feltöltött szervezet eredményesebben harcol bármilyen vírusfertőzés ellen, mint ugyanaz a szervezet kimerült vitaminraktárakkal.

Pici gyerekkorom óta az orvosi jó tanács egyike vírusfertőzés esetén a C vitamin volt. Nem azért, mert C vitamin hiányom volt. Azt nem ellenőrizte senki. Egyszerűen azért, mert az immunrendszerem legyengült, hisz beteg vagyok, az pedig egy immunerősítő szer.

Vagy pl.magas dózisú D vitamint a mai napig ajánlanak ORVOSOK covid esetén kúraszerűen, oltottaknak ugyanúgy, mint oltatlanoknak. Nem, nem Gődény. Mégis miért, ha hatástalan, az oltás meg már amúgy is megvédte mindentől?

"miközben az oltásokról tudtuk, hogy 90% feletti a hatékonyságuk a covid-al szemben. Nem az a kérdés, hogy haltak-e miattuk meg szükségtelenül emberek, hanem az, hogy mennyien."

Tudtuk??? Kik? Honnan tudták volna, amikor elkezdték a tömeges oltásokat?

90% a hatékonyságuk a coviddal szemben? Ööö...Ezt honnan számolta ki? Matematikus ön?

Erre semmiféle bizonyíték nincs a mai napig. Egyébként leírnád, hogy ez a mondat mit jelent? Azt látom, hogy bemagoltad, de a tartalom hiányzik. 10 oltottból 9 nem fertőződik meg? 10 oltott fertőzöttből 9 túléli? Vagy mit? Mert az 1.egész biztosan nem igaz. A második pedig...nos, a semmi is van ilyen hatékony, ugyanis messze nincs és soha nem is volt a mortalitás 10% oltatlanul. Szóval ez tényleg érdekel. Mitől véd 90%-os hatékonysággal?

#36

2023. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!