Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatod magad covid ellen a...

Beoltatod magad covid ellen a 2023/24-es szezonra?

Figyelt kérdés

#COVID #mrns oltás
2023. nov. 3. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
41%

#39

"Na, most ezek után álljak le veled tudományról vitatkozni? Ki beszélt pártokról? A kérdéshez tartozó szavazatokról beszéltem, mivel azért vagyok itt, mert válaszoltam egy kérdésre."


Ja azt nem tudtam, hogy itt szavazni is lehet, nem szoktam gyakran használni ezt az oldalt. :D Bár ugyanolyan értelmetlen erre a szavazásra hivatkozni bármilyen értelemben (pláne, hogy 44 ember szavazatáról beszélünk).


"Mindenki magáról dönthet. Te is. Pont az az egocentrikus gondolkodás, hogy a te saját döntésedet akarod rátukmálni másokra is. Ehhez semmi jogod."


Én nem akarok semmilyen döntést rátukmálni senkire sem. Szerintem is mindenki magáról úgy dönt ahogy akar. Nekem azzal van a bajom, hogy a tudományt próbáljátok meghazudtolni a döntésetek igazolásához. Pedig nem kell bizonygatni senkinek sem a döntéseteket. Önmagában engem nem érdekel, hogy ki oltatta magát, és ki nem. Csak ne próbáljátok már meg ehhez a valóságot elferdíteni. Az egy teljesen érvényes mondás, hogy: "Én nem adattam be a védőoltást, mert így döntöttem." vagy "Bár a tudományos világban konszenzus van arról, hogy a covid védőoltások biztonságosak és hatásosak, engem ez nem érdekel, magamról úgy döntök, ahogy akarok, és én nem fogom beadatni magamnak."


"A VOLNA még mindig nem tudományosan megalapozott állítás. Nem egyáltalán nem "nyilván", hogy máshogy alakultak volna a számok a spanyol náthánál, ha lett volna, oltás, mivel nem volt. Nem tudjuk, hogy alakult VOLNA, ez csak a te hipotézised.


Na meg is érkeztünk a tudomány részéhez megint. Most is olyat állítasz, ami tényszerűen nem igaz. Komplett tudományágakat (epidemiológia, virológia, immunológia) próbálsz meghazudtolni. Ha létezett volna oltás, csökkent volna a halálozások száma. Az hogy mennyivel, az már a mindenkori oltás hatékonyságától függ (többek között).


"Az se lehet tudományos állítás, hogy oltás nélkül nem futott volna le a covid pontosan ugyanennyi idő alatt oltás nélkül, mivel volt oltás. Ez is csak egy hipotézis, ami, a többi oltás nélküli járvány lefutását tekintve igen gyenge lábakon áll.(Értsd, más járványok esetén, oltás nélkül pont ennyi volt a lefutási idő.)"


Aha értem, tehát mivel volt oltás, ezért nem lehet megállapítani, hogy mi lett volna, ha nincs oltás. Dehogynem, és erről van egy rakat tudományos publikáció, na meg ezek megállapítására eleve tudományágak épültek. Most nem fogok ebbe belemenni, hogy pontosan milyen módszerek léteznek, vagy hogy milyen módszereket alkalmaztak a covid esetén ezek megállapítására, de szívesen linkelek ilyen tudományos publikációkat ha érdekel. Ha nem tudsz angolul, akkor meg google fordító egész jó munkát végez. De hogy csak egy nagyon alapot említsek, különböző matematikai statisztikai modelleket használtak a járvány terjedésének modellezésére. Ezek között voltak prediktív modellek, amik lényege, hogy egy jól beállított modell előre tudja jelezni a fertőzések alakulását stb. A tömeges oltások beindulásától kezdődően ezek a prediktív modellek "elromlottak", tehát már nem jól jelezték előre a fertőzések stb. várható számát, mert többet jeleztek előre mint a valóság. De ez tényleg csak egy kis szelete az egésznek.


Visszatérve az írásodhoz: Elsőnek azt állítod, hogy az oltás miatt, nem állapítható meg, hogy mi lett volna, ha nincs oltás (Milyen kényelmes álláspont :D). Utána meg arról beszélsz, hogy az oltás nélküli járványok pont ilyen lefutási idővel rendelkeztek, mint azoknál a járványoknál ahol volt oltás. Ez nyilván nem igaz. Nem tudom ezt honnan szedted. Minden járvány egyedi.


Illetve eleve nem lehet a járványokat csak az alapján megítélni, hogy mennyi ideig tartottak. Ennek semmi értelme. Ugyanígy, az oltások sem feltétlen rövidítik vagy hosszabbítják meg egy járvány idejét. Az a lényeg, hogy mennyi emberi életet követelnek miközben tartanak. Tehát tarthat egy járvány, oltás nélkül 1 hónapig és megöl közben 50 millió embert, és eltűnik rögtön. Meg ugyanez a járvány oltással tarthat mondjuk 1 évig, és megöl közben 1 millió embert. Nyilván az a legoptimálisabb, ha egy járvány gyorsabban és kevesebb áldozattal fut le az oltás segítségével, de ez nem csak az oltás hatékonyságán múlik, hanem többek között azon is, hogy adott idő alatt, hány embert képesek beoltani, illetve hányan hajlandóak beadatni maguknak.

2023. nov. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
43%

#40

"Akkor járj utána. De."

Linkeld légyszíves a forrásod, mert nem találom. Tegyük fel, hogy igaz, de akkor ez mit bizonyít szerinted? Hogy nem hatékony az oltás amit gyártottak?


"Tehát a te logikád alapján neki is hinnem kellett volna, hisz, nehogy már okosabbnak képzeljem magam egy orvosnál."


Ne személyeknek higyj, hanem a tudományos konszenzusoknak. Azt nem egyetlen szakember dönti el. Rossz szakemberek léteznek minden foglalkozás esetén. Ezért is létezik például a másodvélemény intézménye.



"Tudtuk??? Kik? Honnan tudták volna, amikor elkezdték a tömeges oltásokat?


90% a hatékonyságuk a coviddal szemben? Ööö...Ezt honnan számolta ki? Matematikus ön?


Erre semmiféle bizonyíték nincs a mai napig. Egyébként leírnád, hogy ez a mondat mit jelent? Azt látom, hogy bemagoltad, de a tartalom hiányzik. 10 oltottból 9 nem fertőződik meg? 10 oltott fertőzöttből 9 túléli? Vagy mit? Mert az 1.egész biztosan nem igaz. A második pedig...nos, a semmi is van ilyen hatékony, ugyanis messze nincs és soha nem is volt a mortalitás 10% oltatlanul. Szóval ez tényleg érdekel. Mitől véd 90%-os hatékonysággal?"


Rengeteg bizonyíték van. Itt van egy tanulmány ami erről szól, de van sok más is: [link]


A COVID-19 oltások hatékonyságát klinikai vizsgálatok és a valóságban végzett kutatások révén számolták ki. A klinikai vizsgálatok során a kutatók összehasonlították a COVID-19 előfordulását az oltott személyek és azok között, akik placebot kaptak. A hatékonyság lényegében azt mutatja, mennyivel kevesebb a betegség előfordulása az oltottak között azokhoz képest, akik nem kaptak oltást:


Oltás hatékonysága = 1 - (Fertőzési arány az oltott csoportban / Fertőzési arány az olatatlan csoportban) * 100%


Tehát egy oltás 90%-os hatékonysága azt jelenti, hogy az oltott egyének körében az adott fertőzés kockázata 90%-kal csökken a nem oltottakhoz képest.


Persze a covid oltásból kettőre volt szükség a maximális hatékonyság eléréséhez. Tehát ebben az esetben két részre kell bontani a hatékonyságot, azok között, akik csak 1-et és azok között, akik kettő oltást kaptak. Én a 90% feletti hatékonyságot azokra értettem, akik mindkettőt megkapták.

2023. nov. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%

#42!

És a te kedves tudományod mennyire vizsgálja az oltások "esetleges" mellékhatásait? Aki az oltás után neadj'isten azonnal meghalt, akkor persze nehéz volt letagadni, no de a rövidtávú, vagy hosszútávú mellékhatásokkal mi a helyzet? Azokról van kimerítő kutatás?

Szomorúan nyitom meg sokszor a FB-falamat, mert egyre-másra kapok hírt váratlan és hirtelen elhunyásokról, sokszor viszonylag fiatal emberekkel kapcsolatban. Ahogy annó megboldogult Kóbor Jánosról unásig tudhattuk, hogy megátalkodott oltatlan, a mostani elhunytaknál is (legalább a híresebbeknél, lécci) nem derülhetne ki, hogy oltott volt-e?

De ha ki is derül, akkor az is rögtön "kiderül", hogy nemattóvan!

Kérdés: ha ma egy herzinfarkt-eset a tudomány szerint "normális", mert amúgy is meghalt volna, öreg volt stb. (= "Oltása után: nem biztos, hogy miatta"), akkor a C19-járvány alatt miért volt minden halott natürlich kovidáldozat ("Fertőzés után: biztos, hogy miatta")???

Itt nem lehet (minimum) egy aljas Fájzer- stb. lobbitevékenységet sejteni?

Úgy mint a a galád vitaminmaffia esetében?

2023. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
2023. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
69%

#41! Írtam egy hosszú választ, amely törlődött és se időm, se kedvem újra pötyögni. Szóval csak a lényeg:

"Én nem akarok semmilyen döntést rátukmálni senkire sem."

Dehogy nem. Még mindig ott tartunk, hogy tanulmányokat akarsz küldeni, miközben én azokat már akkor olvastam, amikor aktuális volt. Levontam a következtetést, majd hoztam egy döntést MAGAMMAL kapcsolatban. Majd lezártam. Leírtam, hogy nem vagyok kíváncsi további tanulmányokra.

Te pedig pont mint a szomszéd utcában lakó jehovás, aki minden nap akar adni egy újságot, miközben 10 éve minden nap elmondom neki, hogy nem kell😁

#40

2023. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
41%

#45

Igazából én mindig a tudománytalan dolgaidra reflektáltam. Önmagában az oltással kapcsolatos döntésed hidegen hagy. De ezt már leírtam, ismételni meg nem akarom magam.

2023. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:

#46! Nem voltak tudománytalan dolgaim. Először a #30 hozzászólásodban írtál nekem. Erre:

"Van időd megtanulni, hogy az életben nem minden érdem szerint, hanem sok minden érdek szerint működik."

Köze nem volt se tudományos, se tudománytalan elmélethez. Ez egy tény, ameddig a legtöbb ember legkésőbb a 20.szülinapjáig eljut. Ha neked még nem sikerült és azt hiszed, hogy az életben mindent áthat az őszinte szeret, az önzetlen és érdekmentes cselekedet, akkor őszintén sajnállak. Én nem emellek ki ebből a burokból, de rengeteg csalódás fog még érni.

Ezután ömlesztetted a sok okosságot a "tudományról". Én reflektáltam azokra, nem te az én "tudománytalanságomra", mivel én semmit nem írtam addig erről a témáról.

#45

2023. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

#43

"És a te kedves tudományod mennyire vizsgálja az oltások "esetleges" mellékhatásait? Aki az oltás után neadj'isten azonnal meghalt, akkor persze nehéz volt letagadni, no de a rövidtávú, vagy hosszútávú mellékhatásokkal mi a helyzet? Azokról van kimerítő kutatás?"


Vizsgálja. Vannak róla kutatások, és még lesznek is.


Idézek az egyik ilyen tanulmány összefoglalójából ( [link]


"A COVID-19 oltások által okozott ritka, ám komoly eseteket néhány hónappal az oltások elkezdése után észlelték.


A trombózis thrombocytopeniával szindróma egy súlyos, de ritka véralvadási rendellenesség. Az AstraZeneca COVID-19 oltás esetében mintegy 50 000 dózisra jut egy eset, 173 esetről számoltak be Ausztráliában. Ez gyorsan bejelentésre került, és az azonosítása formálta a COVID-19 oltások terjesztését.


A myocarditis (a szívizom gyulladása) gyakrabban jelentkezett, különösen tinédzserek és fiatal férfiak esetében az mRNA oltások után (kb. két-tíz eset 100 000 második Pfizer COVID-19 oltásból). Habár a vakcina miatt fellépő myocarditises emberek többsége enyhe tünetekkel küzd, és néhány napon belül vagy heteken belül felépül, egy kisebb csoport súlyosabb betegséget vagy hosszabb tüneteket tapasztal.


Egyéb ritka állapotok közé tartozik a COVID-19 oltással kapcsolatos anafilaxia, Guillain-Barré-szindróma és immun thrombocytopenia. Azonban ezeknek az eseményeknek a kockázata alacsonyabb, mint maga a COVID-19 súlyos kockázata a vakcinázás hiányában.


Sok "jel" vagy javaslat van arra, hogy más állapotok is kapcsolatban lehetnek a COVID-19 oltásokkal. Egy friss tanulmány például azt sugallja, hogy egy gyakori szindróma, a posturalis ortosztatikus tachycardia szindróma (POTS) előfordulhat az oltás után, de ötször gyakoribb volt a COVID-19 megfertőződés után. Azonban, ahogy a tanulmány szerzői is jelezték, további kutatásokra van szükség.


Egyéb jelek egyáltalán nem lettek alátámasztva bizonyítékokkal."

------------


"Szomorúan nyitom meg sokszor a FB-falamat, mert egyre-másra kapok hírt váratlan és hirtelen elhunyásokról, sokszor viszonylag fiatal emberekkel kapcsolatban. Ahogy annó megboldogult Kóbor Jánosról unásig tudhattuk, hogy megátalkodott oltatlan, a mostani elhunytaknál is (legalább a híresebbeknél, lécci) nem derülhetne ki, hogy oltott volt-e? De ha ki is derül, akkor az is rögtön "kiderül", hogy nemattóvan!"


Ha ilyen szemüvegen keresztül nézed a híreket, akkor mindenbe bele is fogod látni ezt. Most nem akarok írni sokat szóval itt van egy ezzel kapcsolatos cikk, ami egész korrektül összeszedte az ezzel kapcsolatos adatokat Magyarországgal kapcsolatban: [link]


Ezek statisztikailag jól kimutathatóak lennének (ahogy az említett cikk is körbejárja Mo. esetén) pláne, hogy kb. 5,6 milliárd ember kapta meg az oltásokat mostanra. Az a Föld teljes lakosságának nagyjából 73%-a. Szóval ha csak 0,1%-os halálozási rátát okozna a covid oltás, akkor is meg kellett volna halnia több mint egy fél Magyarországnak (5,6 millió embernek).


"Kérdés: ha ma egy herzinfarkt-eset a tudomány szerint "normális", mert amúgy is meghalt volna, öreg volt stb. (= "Oltása után: nem biztos, hogy miatta"), akkor a C19-járvány alatt miért volt minden halott natürlich kovidáldozat ("Fertőzés után: biztos, hogy miatta")???

Itt nem lehet (minimum) egy aljas Fájzer- stb. lobbitevékenységet sejteni?

Úgy mint a a galád vitaminmaffia esetében?"


A problémafelvetés jó. Ez valóban egy probléma. Nagyon tudom ajánlani ezt az írást: [link] (kicsit lejjebb kell tekerni a szövegért az oldalon). Pontosan ezt a problémát amit most felvetettél viszi végig és mutat megoldást rá.

2023. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
41%

#47

Rendben. A lényeg, hogy te átlátsz a szitán.

2023. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
100%

#48!

Írod: "...további kutatásokra van szükség. Egyéb jelek egyáltalán nem lettek alátámasztva bizonyítékokkal."


Valahogy az oltások népszerűsítése jobban ment a tudománynak, mint utánajárni, hogy esetleg mit okoztak vele.


Írod: "...itt van egy ezzel kapcsolatos cikk, ami egész korrektül összeszedte az ezzel kapcsolatos adatokat Magyarországgal kapcsolatban"


Sajnos valamiért fizetős a Portfólió cikk, de a webcím már közel jár az igazsághoz: tenyleg-hullanak-a-magyarok-a-covid-vedooltastol


Írod: "...Pontosan ezt a problémát amit most felvetettél viszi végig és mutat megoldást rá"


Haha, köszi, ezekkel a bizonyítottan széthamisított és félremagyarázott adatokkal hajszoltak bele mindenkit az oltásba, sőt, OV-tól még azt is megtudhattuk a legkritikusabb pillanatban, hogy "Aki nem oltakozik, az meghal!"

Szóval ami itt történt, és történik, annak fényében ne nagyon csodálkozzon a tudomány, hogy az emberek miért kezdenek egyre kevésbé hinni benne, és inkább a vitaminok és házi praktikák felé fordulnak.

A háziorvosunk kiírta a weboldalára, hogy nagyon szépen kéri, hogy az általa felírt gyógyszereket mindenki vegye be!

Karikó asszonyság nagy nehezen megkapta a nóbeldíjat, hogy a sok szerencsétlen fájzeroltott valamibe bele tudjon kapaszkodni, de az már egyre több embernek nem kerek, hogy miért kellett az eredetileg rákra kifejlesztendő technológia kapcsán tüskefehérjével agyonpumpálni boldog-boldogtalant.

Biztos azt gondolod, hogy csak mondja a magáét az idióta oltástagadó laposföldes, de el kell fogadnod, hogy az emberek egy része a kovidtól félt, és egy másik része meg a kísérleti státuszú oltásoktól.

Én azért küzdöttem, hogy aki igazoltan átesett (mint pl. én), legalább annak ne kelljen oltatni, de még erre a szintre se jutott el a tudomány, hogy az átesettséggel járó immunitást elismerje!

Csak az ótás-ótás-ótás! Aztán egyszer csak a Putyler megtámadta Zselét, és varázsütésre minden jóra fordult...

2023. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!