Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki aki kényszerbetegsé...

Van valaki aki kényszerbetegségtől szenved? Én már évek óta ettől szenvedek, szeretnék tőle megszabadulni, de újra előjön mindig, nem tud rá valaki jó módszert amivel meglehetne könnyíteni kicsit a helyzetem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki kényszerbeteg, csak a legtöbben egy olyan enyhe formában, amivel még gond nélkül lehet együtt élni.

Nálad miben nyilvánul meg?

2013. jún. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ellenőrzés, újragondolom a dolgokat nagyon sokszor, bűntudattal társul, vissza gondolom hogy jól csináltam e a dolgokat, újraolvasás rengetegszer, kézmosás, fertőzés, vegyszerek, ezek miatt szoktak lenni, és erős gyomor görccsel illetve mellkasi fájdalommal társulnak ezek a kényszeres dolgok, illetve van még fóbiám is , és régen pánik beteg is voltam...
2013. jún. 3. 02:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy könyvet, nagyon jó, és szerintem segítene is rajtad ha elolvasnád:


Dale Carnegie: Hogyan fejezzük be az aggódást és kezdjünk el élni


interneten biztos megtalálod, viszonylag olcsó köny

:D

2013. jún. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet mindenképp rákeresek:D
2013. jún. 3. 03:10
 5/5 anonim válasza:

Szia,én is kényszerbeteg vagyok.sajna 2 hónapja keményen. Nekem kényszergondolatok is társulnak hozzá.(bántok mást,szeretteimet). Kényszercselekvések alkalmazása pedig azért van,mert bemesélem,ha ezt úgy teszem megszűnnek a gondolatok,nem lesz a szeretteimnek semmi baja stb...)

Már teljesen kikészít,járok pszichológushoz 1,5 hónapja.

nem szedek semmilyen gyógyszert.Remélem segít a pszichológus...De ezeket a gondolatokat nagyon nehéz kiverni a fejből...:S

2013. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!