Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi adja a Rivotrillal a...

Mi adja a Rivotrillal a bóduló hatást, amit a fiatalok szednek?

Figyelt kérdés
A gyermekemnek ma írtak fel Rivotrilt. amikor olvastam neten, hogy sok tini ezzel kábúl nagyon megijedtem. Miért ír fel orvos kábítószert ? Aztán olvastam, hogy bizonyos dolgokat isznak rá, ami közösen váltja ki ezt a drogos hatást. Mi az ? Mit nem szabad innia a picimnek, alkoholt, energia italt, coca colát?
2015. jan. 16. 22:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%

Mondjuk ALKOHOLT?


Egyébként elnézést, de.. Te ebben a világban élsz?


A rivotril egy erős nyugtató, egy drog, egy méreg amit a pszichiátria használ, hogy mérgezze az embereket, jó pénzt kaszáljon a gyógyszer gyártója. Semmi köze a gyógyításhoz, ez üres népmérgezés és pénzsóvárgás.


De ezt.. szülőként már muszáj lenne tudni, hiszen ebben a világban a gyerekednek te segítesz eligazodni, ha te nem véded meg drogoktól, mérgektől, akkor ki fogja?

2015. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 moonlightsentinel ***** válasza:
55%

A Rivotril szorongásoldó, nem egy gyenge gyógyszer, ok nélkül biztos, hogy nem írnak fel ilyet egy tizenévesnek.


Első te meg ne játszd az orvost a karosszékedből! Majd ha elvégezted az orvosi egyetemet, lehet kiabálni!

2015. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
nem adnám a gyógyszert - próbáljatok valami alternatív megoldást találni, ha akkor a baj
2015. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%

Én nem fogom ipari érdekek miatt mérgezni az embereket, sajnálom de ennél jobb ember vagyok :)


Nagy ívben teszek a gyógyszergyártók lobbijára, a korrupt áltudományos szennyre amit az orvosi egyetemeken tanítanak, undorodom az egésztől. Tőlem csak megvetés jár ennek az egésznek, és boldog lehet mindenki, hogy nem pofonok..


Gyerekeket begyógyszerezni, nem is a lelki problémáik okát kezelni, hanem tönkretenni a kis szervezetüket.. mert ők még erősek lennének, az ócska minőségű kajákkal szemben még ellenállóbak, hát kell nekik más méreg, előbb megbetegedjenek. Ez jó ár azért, hogy valakik sok pénzt kereshessenek? Kinek éri ez meg? :(

2015. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De mit nem ihat, hogyne álljonbe tőle?
2015. jan. 17. 00:27
 6/27 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszer nagy mennyiségben drog, és káros. Pontosan, orvos által előírt adagokban gyógyszer.

Kábítószert nem írt fel az orvos, gyógyszert írt fel az orvos. Alkoholt ne igyon, energiaitalt, kólát ihat, de veszít a szorongásoldó hatásából akkor a Rivotril.

Nem "drogos hatás" ez, hanem ha ráirszik alkoholt akkor nagyon be fog rúgni, kevesebb italtól is.

2015. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy nyugtatóról beszélsz. Ivás nélkül is beáll tőle.


Definíció szerint a gyógyszerek kis mennyiségben is drogok.

Hmm szerintem nemzek egy gyereket, hogy rivót adhassak neki, nézzétek


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Különös figyelmet igénylő, komoly mellékhatások:

Allergiás reakciók és nagyon ritkán anafilaxiás sokk

Allergiás reakció kialakulása esetén azonnal forduljon orvoshoz.

Tünetei a következők lehetnek:

- Hirtelen torok-, arc-, ajak- és szájduzzanat. Ez nehezítheti a légzést vagy a nyelést.

- Hirtelen kézfej-, lábfej- és bokaduzzanat.

- Bőrkiütés vagy bőrviszketés.

Csecsemők és gyermekek

- Ha gyermeke Rivotril-kezelést kap, fokozottan figyeljen rá. Ennek az az oka, hogy a csecsemőknél és gyermekeknél légzési problémák, köhögés vagy fulladás alakulhat ki, amit a fokozott nyálképződés idézhet elő.

- Korai pubertást idéz elő gyermekekben, mely folyamat a Rivotril-kezelés befejezése után magától rendeződik.

Időskorúak

A benzodiazepint kapó betegek körében különösen, akik egyidejűleg egyéb nyugtatókat szednek (beleértve az alkoholt is) valamint idős korúak nagyobb az elesés és a csonttörés kockázata.

Egyéb lehetséges mellékhatások:

Pszichiátriai kórképek

- Nyugtalanság, koncentrálási zavar, zavartság és a tájékozódó-képesség zavara (orientációs zavar).

- Depresszió előfordulhat, de ez az alapbetegséggel is együtt járhat.

- Agresszív viselkedés, izgatottság, ingerlékenység, idegesség, rosszindulat, szorongás

- Alvászavarok, rémálmok és élénk álmok

- Függőség és elvonási tünetek.

Idegrendszeri betegségek és tünetek

- Aluszékonyság,

- Lelassult reakciók

- Izomgyengeség

- Szédülés,

- Memóriazavar.

- Fejfájás ritkán előfordulhat.

- Nagyon ritkán epilepsziás rohamok (generalizált rohamok) előfordulhatnak.

- A görcsök gyakrabban jelentkezhetnek (bizonyos epilepsziaforma esetén).

- Lassúbb, elmosódott, nehezen érthető beszéd.

- A mozgáskoordináció zavar, beleértve a bizonytalan járást is.

- Memóriazavar (amnézia), amely nem-helyénvaló viselkedéshez vezethet

Szembetegségek és szemészeti tünetek

- Látászavarok, pl. kettős látás.

- Szemtekerezgés (nisztagmus).

Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek

- Szívelégtelenség, beleértve a szívmegállást is.

Légzőrendszeri, mellkasi és mediasztinális betegségek és tünetek

- Légzési nehézség.

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek

- Ritkán előfordulhat hányinger és emésztőrendszeri problémák.

A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei

- Ritkán előfordulhat csalánkiütés, viszketés, kiütés, átmeneti hajhullás, bőrszín elváltozás.

A csont-izomrendszer és a kötőszövet betegségei és tünetei:

- Izomgyengeség

Vese- és húgyúti betegségek és tünetek

- Ritkán vizelet-visszatartási képtelenség előfordulhat.

A nemi szervekkel és az emlőkkel kapcsolatos betegségek és tünetek

- Ritkán előfordulhat libido csökkenés.

- Ritkán előfordulhat merevedési zavar.

Általános tünetek:

- Fáradtság, kimerültség.

Laboratóriumi vizsgálatok eredményei

- Alacsony vérlemezkeszám ritkán előfordulhat.

2015. jan. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 moonlightsentinel ***** válasza:
0%
Kérdező, szerintem küldd el a gyermeked a 46%-oshoz, majd ő ráolvasással mgoldja a dolgot, és nem kell a gyógyszer! :D
2015. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vállalnám, de ha az én felelősségemre lenne bízva egy kiskorú, akkor szakértői segítséget keresnék számára, nem bedrogoztatnám egy diplomás gyógyszer dílerrel. Én a problémák megoldásának a híve vagyok, illetve mint talán írtam, az egészségé (ez minden hibám). Ebbe sajnos nem fér bele a nyugtatózás.
2015. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

sajnos ezeket az ideggyógyszereket csak elkezdeni lehet... Olyan mind, mint egy bunkóval jól fejbe csapná - és enyhül az eredeti szenvedése (a mellékhatások meg kit érdekelnek?) Nem oldja meg, hanem elnyomja a problémát. A szervezet persze fokozatosan megszokja: tehát állandóan emelni kell a dózist.. Tehát: ne. Hány éves, hogy picimnek szólítod?

Karl Jaspers pszichológiát tanult : a kórházi gyakorlaton beszélgetni kezdett a betegekkel. Az orvos lebarmolta: nem beszélget, gyógyszert ad! El is hagyta ezt a hálátlan területet.. Nincs idő megoldani a problémát - a gyógyszer gyors, fogd vidd tömd be.. sokan vagyunk a világon, nincs idő..

2015. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!