Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi adja a Rivotrillal a...

Mi adja a Rivotrillal a bóduló hatást, amit a fiatalok szednek?

Figyelt kérdés
A gyermekemnek ma írtak fel Rivotrilt. amikor olvastam neten, hogy sok tini ezzel kábúl nagyon megijedtem. Miért ír fel orvos kábítószert ? Aztán olvastam, hogy bizonyos dolgokat isznak rá, ami közösen váltja ki ezt a drogos hatást. Mi az ? Mit nem szabad innia a picimnek, alkoholt, energia italt, coca colát?
2015. jan. 16. 22:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk sokan a világon.


Szinte végtelen idő van.


Csak a sátánisták (és a kedvenc gyógyszeriparunk) nem akarják, hogy ezt így lássuk. De megtehetjük, ha úgy döntünk, lehetünk Emberek, nem kell alávetni magunkat a betegségiparnak és egyéb rossz dolgoknak, ez mindenképpen a mi döntésünk (nyilván próbálják befolyásolni az emberek döntését..)

2015. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 moonlightsentinel ***** válasza:

"Karl Jaspers pszichológiát tanult : a kórházi gyakorlaton beszélgetni kezdett a betegekkel. Az orvos lebarmolta: nem beszélget, gyógyszert ad!"


Már bocs, de ez hatalmas kamu. Mindenkinek, aki pszichiátriai gyógyszert kap, kell pszichoterápiára (beszélgetés) is járnia, még a legkezelhetetlenebb skizofréneknek is.

A gyógyszernek annyi a szerepe, hogy vagy "megnyissa" az illető agyát a beszélgetésre (pl. egy skizofrénnél, gyógyszer nélkül egyszerűen nem tudsz hatni rá, miközben hallucinál), vagy hogy elviselhetőbbé tegyék az életét, amíg a pszichoterápiával eredményeket el nem érnek (mert az bizony hetek-hónapok kérdése), vagy hogy egyáltalán ne legyen öngyilkos addig, amíg a pszichoterápia el nem kezd hatni (pl. depressziósoknál).


Szóval ez nagy félrevezetés, amiket írkáltok!

2015. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nagy félrevezetés.. tényleg.


Elvégre öngyilkossági hajlamúaknak olyan gyógyszereket adni, melyek növelik az öngyilkossági hajlamot.. nyilván.. nyilván nem félrevezetés.


Mindenki látja, hogy így kell ezt csinálni. Nem a pszichés betegség okát kell megszüntetni, hanem drogokra szoktatni az amúgy is beteg embert. Igazából.. az a gyönyörű ebben, hogy ezen nem látszik az emberkísérlet, ha élve megnyúznák a betegeket, akkor többen felismernék a nyílt lapokat.. bár még akkor sem mindenki :)

2015. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 moonlightsentinel ***** válasza:

46% te el sem olvastad, amit írtam...


A pszichés betegségek okának megszüntetése a cél tényleg, ezért járatják őket pszichoterpáiára, azaz "beszélgetésre". Viszont az nem egy nap alatt hat, hanem hetek-hónapok kérdése. És addig is kell valamit kezdeni a beteggel. Erre való a gyógyszer.


Remélem így, hogy rövidebben írtam le, már el tudod olvasni!

2015. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én nem tudom leírni, hogy addig sem szedünk öngyilkossági hajlamot fokozó mérgeket, hormonális betegségeket és függőséget okozó mérgeket, amíg a pszichoterápia vagy akármi hat.


Inkább a pszichoaktív mérgeket szedjük ki az étrendből, ezt mennyi orvos mondja el? Ez benne van az általános iskolás oktatásban?


Ja neem, hiszen beteg lakosságra van szükség. Ehhez jók a mérgező gyógyszerek, amiket nem átmenetileg szoktak szedni kedves Moonlight, tehát az elképzelésed valami nagyon korlátozott álomvilágban lehet, hogy igaz, csak nem a mi undorító világunkban.

2015. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"moonlightsentinel" szedegesd a bogyóidat, bár rajtad

sem segít majd:D. Lfs kamu: maga Karl Jaspers filozófus írja ezt - ha megengeded, hitelesebbnek tartom, mint a te zagyva gyógyszarreklámjaidat,noha a te neved szebb, mint a Karcsié:D (de Jaspers letett az asztalra néhány dolgot, amiből tudható, hogy hiteles, olvasgasd. Egyébként mit téped itt magad, hogy egy GYEREK szedjen idegmérget, pröfitálsz belőle?:D.

fentebb: de bizony, hogy sokan vagyunk, és nem jut idő emberi módon kezelni, akinek kell, lásd várólisták szenvedést enyhítő műtétekre. Vegyszart nekik és kész.

Ami még érdekes, a legtöbb (jócskán megvezetett )ember kéri és sértődött, ha nem kapja a bogyót. Mi kértük a gyerekorvost, ha nem muszáj, ne mérgezzük. Meg is beszéltük, ő mondta, a legtöbb szülő besértődik, ha nem kap gyógyszert. Majd kérte és megbeszéltük, muszáj, amikor tényleg muszáj volt: tüszős mandula pl. Meg lehet beszélni ezeket.

2015. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szerintem csak el van cseszve a betegségügy, ezért hosszúak a várólisták. Mert nem a gyógyítás a cél, mert a befektetett pénzt gyógyszar.rokra költik, nem a fontos műtétekre, gyógyításra illetve betegségmegelőzésre.


7 milliárd embert ezen a bolygón simán el lehetne látni, ha a Hatalmasoknak nem ellentétes érdekeik lennének.

2015. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ha már ihat alkoholt, akkor légyszi ne hívd többé picidnek mert már nyilván nem az és ha piciként kezeled, azzal nagyon sokat ártasz neki!


Másrészt alkoholt és grapefruit levet ne igyon rá.

2015. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ez kamu.
2015. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

A Rivotrillal mást is szoktak szedni a fiatalok, vagy isznak rá alkoholt. Pont ez a lényeg. Egyébként én mint alkalmi Xanax fogyasztó annyit tudok csak javasolni, hogy a gyerek akkor vegyen csak be egy felet a tablettából, ha nagyon szorong és nem érzi jól magát.


Egyébként rendszeresen ne szedje, mert durván 1-2 hónap után függő lesz, egyre nagyobb dózisra lesz szüksége és agyilag teljesen besötétül. Olyan lesz, mint egy zombi. Inkább vigyed el egy pszichológushoz, aki beszélget majd vele és a probléma forrását segíti majd megoldani. Hány éves egyébként a gyereked, hogy picimnek hívod?


17: Pont azért szar, mert betegségügy és nem egészségügy. :D

2015. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!