Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre van szükségem,...

Segítségre van szükségem, mert a pánikrohamaim és az állandó szorongásom eluralkodik rajtam. Hogyan kérhetnék?

Figyelt kérdés

Nyár közepe óta érzem, hogy valami nincs rendben. Ekkor volt az első pánikrohamom. Állandó szorongással kűzdök ami akadályoz egy kellemes meleg fürdő vételében, az alvásban és általában mindenben mikor nincs mellettem senki. Egyszóval nem bírok egyedül lenni, mert ha ez előfordul jön a szorongás, szívdobogás az elviselhetetlen lelki kín illetve félelem, légzési nehézségek és ezek a tünetek egyre szaporodnak, végül -ha nem érek időben emberek közelébe- pánikrohamként egyesülnek. Emellett ugyanez a szituáció dolgozatok, feleletek elött, de még az apróbb számonkéréseknêl is amik csak piros/fekete pontra mennek. Nemrégiben pánikrohamot éltem át egy ének felelés közepedte, de előfordult már dolgozatírás közbe, bár leginkább erős szorongás kísér körmölés közben. Az utcán is fogott már el rendíthetetlen félelem, tömegközlekedést sem szívesen veszek igénybe. A minap megállt a metró valami miatt és azonnal rámjött a pánik. Szerencsére időben elindult a szerelvény így nem teljesedett ki, de csak egy hajszálon múlott. Efféle szituációk kísérik mindennapjaimat, melyekbe gyakran már ébrenlétem első perceiben belerondít a szorongás/pánikroham. Az utóbbi időben többször ejtettem sebet magamon, de féltem, hogy meglátják, így már nem teszem. Hatalmas önkontrollra van szükségem ehhez, mert nincs olyan nap amikor ne fordulna meg a fejemben a vagdosás. Vágyom rá de nem tehetem. Az a legrosszabb, hogy segített megnyugodnom. Hogyan állhatnék ellen a kísértésnek? Hogyan kérhetnék segítséget? Zsákutcában ragadtam, a gondjaim körbekerítettek és már nem látom az utamat.


13/L



2015. nov. 27. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Én buteyko légzéssel gyógyultam ki az asztmából és elméletileg pánikrohamra is jó.

Az igazság az ha valakinek pánikrohama van elkezdi kapkodni a levegőt.

De az igazság az, hogy ezt úgy is elő lehet idézni, ha nem történik semmi csak egyszerűen elkezded kapkodni a levegőt akkor is ebbe az "izgalmi" állapotba kerülsz.

Próbáld meg ilyenkor nyugodtan venni a levegőt szépen lassan, kicsike lélegzetekett.

2015. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de amugy ha kell vmi segitség nyugodtan írj rám ha tudok segítek.
2015. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Próbáld meg ilyenkor nyugodtan venni a levegőt szépen lassan, kicsike lélegzetekett."


Hagyd, hagy jöjjön. Tudatosan nyugtasd magad. És azonnal kezdj el lassan, nyugodtan lélegezni. Ez egy nagyon jó tanács. Ha nem múlik a baj, előbb utóbb orvoshoz kell fordulnod. Valami kis enyhe nyugtatót fogsz kapni. Szal a lényeg, hogy ha jön, ne kezdj el megijedni, kapkodni. Nyugis levegővétel, és a gondolkodás elirányítása...

2015. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Segítséget kérhetsz az iskolaorvostól, a gyerekorvosodtól. Mindaz ami veled történik elég gyakori dolog, szégyenkezni nincsen okod. Hidd el, ha teszel ellene, el is fog múlni.
2015. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szüleidtől kérj segítséget. Addig pedig a légzés és a napi szintű sport fog neked segíteni.
2015. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is minden együttérzésem a Tiéd! Te egy hős vagy! Olyasmi támadott meg, ami maga a rettenet, de ha nem ijedsz meg tőle, akkor le tudod győzni!!! Én tudom, mert én is így győztem le! Az ember ilyenkor úgy érzi, hogy elveszett, vége van, de ez nem igaz! Ez csak egy érzés, ami adódhat a kimerült idegrendszer fáradtságából, és akár gyermekkori ijedtségből, vagy a szeretet elvesztéséből fakadó félelemből. Ugyanakkor jelzés is, hogy valami nincs rendjén, valami félrecsúszott a lelki világunkban, amit egyedül nem valószínű, hogy meg tudunk oldani. Ilyenkor külső segítségre, egy hozzáértő szakember tanácsaira van szükségünk, és lelki nyugalomra. Bevallom őszintén nekem ez utóbbira (mármint a szakemberre) azért nem volt szükségem, mert eszembe jutott sok szenvedés után, hogy van Valaki, aki mindig szeret, aki mindenhol ott van, akinek megnyugtató a közelében lenni, aki olyan hatalmas, hogy mellette sohasem kell félnem, aki megérti minden problémámat, akihez bármikor szólhatok, akinek sohasem terhes az én rengeteg problémámat meghallgatni. Talán sejted kiről beszélek. Arról a Lényről, aki a világmindenséget alkotta, és szeretetében a saját életét sem kímélte, hogy bennünket megmentsen a romlástól, a lelki pusztulástól. Úgy hívják, hogy Jézus Krisztus. Bátran hívd segítségül az Ő nevét, mert Ő a barátod, és arra vár, hogy Te megengedd Neki, hogy levegye válladról a terheket. Ő erősebb annál, aki a szenvedéseket okozza most Neked, csak hagynod kell, hogy lépésről-lépésre befejezhesse rajtad a munkát! Nem valószínű, hogy azonnal elmúlik minden problémád, mert hosszú idő alatt alakult ki, és még nagy hatást gyakorol rád, de ha kitartó vagy a hitben, meglesz a gyümölcse!

Lehet emberekben is bízni, vagy akár gyógyszerekben, akinek nincs hite, ezek is jelenthetnek látszat-megoldást, de a leginkább Annak a segítségével szabadulhatunk meg a Gonosz hatalmától, Aki a legjobban ismer bennünket.

Kívánom, hogy a jó Isten segítségével megoldódjanak a problémáid, imádkozom érted!

2015. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
en is hasonlo problemakkal kuzdok. Mindenkeppen mond el a szuleidnek mit erzel, mi tortenik veled es keressetek fel egy pszichologust mindenkepp. sok sikert! meg fogsz gyogyulni :) csak tarts ki!
2015. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves, együttérző válaszát!

1. válaszolónak üzzenem: köszönöm a tippet, ha kell megpróbálom hasznosítani.

6. válaszolónak üzenem: hiszek Istenben és Jézusban is és azt is hiszem, hogy az imáim meghallgattatnak. Köszönöm, hogy imádkozol értem! Isten áldjon meg! :)

2015. nov. 29. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid leszek,gyakorlott pánikosként már van gyakorlatom,nem kell semmilyen bonyolult módszer.Haveromtól tudom,akinek szintén voltak rohamai.A lényeg,hogy:

NE ÁLLJ ELLEN SEMMINEK! Ne legyen benned ellenállás.Akkor sem,ha úgy érzed menten megőrülsz,zsibbad a tarkód,a mentő visz el stb.Mindent ismerek,amit egy pánikos átélhet.Tudom mit jelentenek ezek.De le lehet győzni.Nem könnyű,de bízz magadban.Látom vallásos vagy,én ugyan nem,de úgy sejtem ez is segíthet,ha félelem nélkül hiszel.Engedd át magadon a pánikot,közben lassan és mélyeket lélegezve.

2015. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval!


Egy volt pánikos ;-)

2015. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!