Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelyemben e. coli-t...

A hüvelyemben e. coli-t találtak! Mit kell tudni erről? Kinek mik a tapasztalataik vele? (kérdések lennt)

Figyelt kérdés

erről a baktériumról mit lehet tudni?

ki hogyan kezelte ki magát belőle? milyen gyorsan? emellet lehet nemi életet élni (óvszerrel!!!)?

Partnert is kell kezelni ?


2009. máj. 9. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
A coli szinte biztos h a végbélből került át,antibiotikummal kezelik,mivel baktérium.óvszerrel lehet szexelni,mondjuk nem tanácsos a tovább irritácio,dörzsölés miatt amig nem gyogyulsz meg.
2009. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem volt ilyenem és igen ez egy elég csúnya baktérium fertőzés. Ugye ez a coli baktérium a végbélben található tehát ürülék kerülhetett a hüvelyedbe. Vagy saját magad által vagy pedig suliban/munkahelyen megfogtad vi után a kilincset és magadhoz nyúltál...

Én kaptam rá 4 gyógyszert. Egy elég erős antibiotikumot, egy erős gombaölő gyógyszert is (dermyc), hüvelykúpot és krémet. persze nem tudom a te orvosod mit fog fölírni. Nekem 1 hónapig tartott amire elfogyott minden. Addig nuku szex. Még óvszerrel sem ajánlatos, mert akár a kezeddel is újrafertőzheted magad. Pl: barátod ujjaz és megnyalja az ujját stb...

A partnere is átterjed és őt is kell kezelni. Barátom antibiotikumot kapott és kenőcsöt.

2009. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Mível látom hogy nem tudod mi az az e-coli, ezért leírom tisztán, remélem nem haragszol meg érte. Ez kaki. Színtiszta kaki. Ez nem betegség, egyszerüen a higiénia hiánya, valamint ahogy az előttem válaszoló is írta, a végbélből került át, ami önmagában is hatalmas felelőtlenség, anális szex után rögtön hüvelybe rakni a péniszt, óvszer nélkül.... fertőzést is simán kaphatsz tőle.

Gondolj bele, ürülék van a hüvelyedben. Remélem megijedtél annyira hogy ezentúl nagyon odafigyelj a higiéniára! És remélem azért nem bántottalak meg, mert nem az volt a szándékom.

2009. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
2. válaszoló vagyok és a 3. válaszolónak üzennék, hogy nem feltétlen a higiénia miatt alakulhatott ki. Mástól is elkaphatta. Pl: valaki kik*akálta magát a suliban és a kezére került egy darabka amivel megfogta a kilincset a kérdező és aztán törlésnél magához ért pl.
2009. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Igen ez elképzelhető lenne de valljuk be ez így elég bonyolult mégis :)
2009. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a higiénia hiánya. Már bocsánat, de ha épp a kenetvétel előtt kakiltál pl. akkor akár úgy is oda kerülhetett. Tanácsos lenne úgy levenni kenetet, hogy előtte közvetlenül alaposan letisztálkodsz ott alul.
2009. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

"Nem feltétlenül a higiénia hiánya. Már bocsánat, de ha épp a kenetvétel előtt kakiltál"


Ezek szerint csak én gondolom természetesnek, hogy mielőtt elmegy orvoshoz, alaposan megfürdök?

2009. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Akkor alárulom, hogy az E. Coli minden ember székletében megtalálható, és az, hogy bekerül-e a hüveléybe valakinek, nem biztos, hogy a higiénia hiányát jelzi. bármilyen körülmények között bejuthat oda. ezért nem javasolják a nőgyógyászok a tangabugyi használatát, mert hiába törlöd ki alaposan a feneked, maradhat szemmel nem látható székletmaradvány az altestededen, a tanga meg mivel jól bevág a fenekedbe, és ide oda csúszkál, így tulképp egy kis hidat képez, amin vidáman bejuthatnak a baktériumok a hüvelybe, de a húgycsőbe is. mielőtt jönne valami nagyokos, hogy hülyeséget beszélek, elmondom, hogy ez nem az én fejemből pattant ki, urológus és nőgyógyász is elmondta nekem. nekem egy időben rendszeresen volt visszatérő colifetrőzésem, csak nekem épp a húgyhólyagomban. a tanga viselését abbahagytam, és láss csodát, azóta nem jött elő.

e. colit célzottan szoktak kezelni antibiotikummal, és pár dolgon változtatnod kell. ilyen pl a tangabugyi elhagyása, valamint kakilás után mindig le kell le kell mosni az altestedet. (sajnos nálunk Mo.n még nem elterjedt a bide használata, pedig nagyon hasznos dolog)

2009. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szólóval. A tangabugyi is lehet ártalmas... Lehet jól néz ki benne egy csaj, de sok gondot is okoz. Inkább hordj franciabugyit vagy normál bugyit. persze aki még nem tapasztalta ezt a fajta "betegséget" annak hiába mondom hog ne hordjon tangát úgyis lefog fujjolni szal mindegy... Neem i volt ilyenem és azóta franciát hordok és azóta SEMMI bajom!!
2009. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek ! még arra lennék kíváncsi, hogy akinek volt ilyen, azt milyen gyógyszerekkel kezelték ki és mennyi idő alatt ??
2009. máj. 10. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!