Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok fogamzásgátló abbahag...

Tudnátok fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatokat irni?

Figyelt kérdés

Nem azért hagytam abba mert gyereket szeretnék.

Kinek mikor jött meg utána?

Mennyi idő után ált vissza a szervezete?

Hasfájások esetleg?


2015. júl. 10. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem semmi probléma nem volt. Előtte is szabályos volt a menstruációm és az abbahagyás után sem változott semmi. A ciklusom most is teljesen rendben van.

Persze van akinél jelentkeznek gondok, de az esetek túlnyomó többségében annál, akinek szabálytalan ciklus ellenére, vagy éppen azért írták fel a gyógyszert, ami generált egy hamis ciklust. Ilyenkor úgy tűnik, hogy megoldódott a probléma, holott nem, hanem csak elfedte a gondokat, így az abbahagyás után ugyanúgy visszatér a szabálytalan menstruáció, erős görcsök, sőt akár fokozottan is jelentkezhetnek a gondok.

2015. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én másfél hónap utan letettem, mert először 2 hetes verzesem volt, aztán fájt a szex, ezzel egyidőben felfedeztem, hogx másfél hónap alatt 7 kilót fogytam pedig normál testalkatú vagyok. Megvonásos jött mintha végig szedtem volna a levéllel, ezután azonnal visszaállt a ciklusom (előtte 28-29 napos volt és 29 napra jött a rendes menzi) viszont nagyon fájdalmas volt. Nem a görcsök, hanem huvelybe sugárzott a fájdalom, emlekszem volt, hogy ahogy hazaértem és leültem úgy elkezdett fájni, hogy alig bírtam lehúzni a cipőt és a tamponcsere is fájdalmas volt. 3 napig tartott viszont a szokásos 5 nap helyett. De ez volt az egyetlen, utána 28 napra jött meg legközelebb, 5 napig tartott és nem is fájt semmim, csak a szokásos első napi görcsök voltak.


egyébként korábban is szedtem, akkor tovább csak gyengébbet, azzal semmi ilyen panaszom nem volt és szintén azonnal visszaállt a ciklusom de ahogy írtam, qz gyenge volt.

2015. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elotte rendszeres volt, a tabletta megis ugy elcseszte a hormonhaztartasom, hogy utana fel evig nem menstrualtam (orvos latott kozben), s utana is beletelt jo nehany honapba mire nagyjabol normalizalodott.

Osszvissz 2 evig szedtem, 20 es 22 eves korom kozott.

2015. júl. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én 1 évig szedtem és most egy másfél.hónapja nem jött meg és egy ideje hetente egyszer este hasi görcsök jelentkeznek mintha megjönni készülne de mégsem :(
2015. júl. 11. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 3 hónap után hagytam abba. Az első hónapban rendesen megjött, utána késett sokat, volt olyan is, hogy kb 2 hét maradt ki 2 menstruáció között, utána meg olyan, amikor 2 hétig folyamatosan megvolt. Szörnyű volt az egész, nagyon görcsölt a hasam mindig, aztán kb fél év múlva csak annyi volt a probléma, hogy nem volt rendszeres, meg hogy nagyon görcsölt a hasam. Azóta megint elkezdtem szedni.
2015. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 8 év után hagytam abba novemberbe, de még azóta is szenvedek tőle. A ciklusok, mondjuk úgy a helyén vannak, bár a második menzeszem 52 napra jött meg. Azon kívül 24-35 napig bezárólag bármikor jelentkezhet. Viszont, a hajam kb. egy hónapja hullik. Nem durván, de fésülködésnél azért jó pár szál ott marad a fésűben. ami még társult hozzá, azok a pattanások. szerintem nekem most tisztult ki teljesen, ezért vannak ilyen tünetek. Hasfájás, görcs a gyógyszerszedés előtt sem volt soha, most sincs.

Az hogy neked milyen lesz azt előre megmondani nem lehet, de kívánom hogy minden gördülékenyen menjen :-)

2015. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát én nem a hajhullással és pattanással "szenvedem" meg ezt az egészet hanem egy ritka hasfájással és hogy nem jön meg

Nem tudom melyik a roszabb/jobb. :)

2015. júl. 22. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!