Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit diéta szerinti...

Paleolit diéta szerinti táplálkozás esetén kb. mennyi idő múlva indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 20:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
én is! :)
2012. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Végül másfél hónapig csináltam, egy dekát sem fogytam tőle.

Talán a bőröm picit szebb volt, hogy elhagytam a tejtermékeket, de ezen kívül más pozitív változást nem tapasztaltam. Mivel nem éppen pénztárcabarát, és egy idő után már meg is utáltam a "húst hússal zabálást", így abbahagytam...

2012. febr. 4. 20:59
 13/23 anonim ***** válasza:

Nekem azonnal beindult, havi 4 kg-ot fogytam, összesen 28 kg-ot. Ha betartod, akkor te is fogsz fogyni. Arra is kell ügyelni kezdetben az alap dolgok mellett (cukor, gabona, liszt, krumpli, rizs, hüvelyesek, tejtermékek, stb..), hogy mellőzz egyéb dolgokat:

-fruktóz (pl 100%-os gyümölcsleveket)

- több hús, kevesebb gyümölcs, 60% hús/zsír, 40% zöldség/gyümölcs legyen.

Ha ezeket betartod, garantált, hogy le fogsz fogyni. Eddig bárki aki elkezdte, lefogyott.

2012. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Kivéve én :D
2012. máj. 10. 22:30
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem be fog indulni. Egyébként a gyógyszerek is lehetnek az akadályai annak, hogy nem fogsz Milyen gyógyszereket szedsz?
2012. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igaz, már régóta felhagytam vele, de azért összefoglalom, hátha valakinek hasznos lesz:

- nem szedtem semmilyen gyógyszert a diéta ideje alatt (a fogamzásgátlót még egy évvel az előtt szedtem)

- nincs hormonzavarom (se pajzsmirigy, se PCOS, se CAH)

- szigorúan betartottam, semmilyen gabonafélét, hüvelyest, cukrot vagy tejterméket nem ettem, és egy dekát sem fogytam Sőt, híztam, gondolom a rám-rám törő farkaséhség okozta falási rohamok miatt de az a két kiló már édesmindegy

- állandóan éhes voltam, és a sok húszablásától állandóan gyomorsav-túltengésem volt

- kegyetlenül sokba kerül


Mielőtt még valami lefizetett károgónak tűnnék, egy pozitív hatása mégis volt, valószínűleg a tejtermékek elhagyása miatt: Alapjáraton sem vagyok pattanásos (a kritikusabb napokon jön ki 1-2), de abban az egy hónapban nagyon szép volt a bőröm. Tehát aki nagyon pattanásos, annak a tejtermékek elhagyása tényleg segíthet.


Kieg. : Produkáltam már két hónap alatt -20 kilós fogyást, de azért sajnos meg is kellett szenvedni (alig eszel de legalább egész nap a szobabiciklin ülsz/ sportolsz). De miután már csak napi egy-két órát tudtam testmozgással tölteni a suli miatt, és még "aligevés" mellett is lehetetlen volt az egyébként normál kategóriába eső ( 160 cm 55kg) súlyomat tartani,így(...) az évek során sajnos visszajöttek a kilók.

Még egyszer nem csináltam volna végig az előbb leírtakat, ezért próbáltam ki a paleót, de ugye ilyen szempontból semmit sem ért.


Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy miért is szeretnék lefogyni... Egy szemmel sem voltam boldogabb/ lelkileg kiegyensúlyozottabb vagy egészségesebb 20 kilóval könnyebben, sőt... egyedül az tipikus média által belénk vert hülyeség hajtott, hogy "ha nem áll ki a bordád sz@rul nézel ki".

Hasonló cipőben járóknak csak annyit tudok javasolni, hogyha náluk sincs más ok, csak a sztenderd méret elérése, hagyják a francba az egészet. Sokkal többet dob a kisugárzásodon, ha végre elfogadod magad!

2012. máj. 15. 22:57
 17/23 anonim ***** válasza:

A paleolit az nem csak egy diéta, hanem egy életmód is, tehát nem elég csak mechanikusan (akár más akarata miatt) betartani, hanem azonosulni is érdemes vele. Amúgy meg, szerintem kizárt, hogyha tényleg betartod, akkor ne fogyj. Az a tippem, hogy be-becsúszott 1-2 cukros süti, 1-2 pohár tej, stb, így meg a fogyás nem működik.


A fogyásra nem azért van szükséged, hogy jól nézz ki, ha ez volta koncepciód, lehet, hogy azért nem is fogytál.

A fogyás az egészséged miatt fontos.

Szerintem olvasd el a könyvet, és utána rugaszkodj neki még egyszer, amikor látva az eredményeket, tudva, hogy mit miért csinálsz kezded el az egészet.

2012. máj. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, azt nem is kérdeztem, hogy szedsz-e omega 3-at, ill. D-vitamint.., mert ezek is részei a paleolitnak.
2012. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem szeretném magamat ismételni, ha esetleg veszed a fáradtságot és nem csak az alapkérdésből kiindulva vakon írogatsz, válaszd kaphatsz a legtöbb kérdésedre/feltevésedre.


Amire nem: A könyvet olvastam , és így (már nem elkeseredetten) és objektívan visszaemlékezve az ott leírtakra: A szerző tudja, mi kell a magyar népnek. Összeesküvés-elmélet, bűnbakkeresés, és ő mint a jó tudós, el nem ismert számkivetett majd megmondja a tutit. Amolyan AntalVali 2., csak férfiban.

Igen, volt benne számtalan kísérlet, forrásmegjelöléssel, de legalább ugyanennyi kísérletet lehet(ne) összeszedni az ott leírtak ellenkezőjére is.

Étrend-kiegészítők: ha már ennyire egészséges étrendet állított össze, akkor azt minek egészíteném ki? Más se tette, mégis eredményes volt.


Röviden: Igaz, hogy a szerző honlapján zömében csak pozitív véleményeket olvashatunk a diétáról, de ugyan ki tenne ki magáról negatív reklámot? Két ismerősöm próbálta még a diétát, de azon kívül hogy (talán túl) sokat is fogytak, más hatást nem észleltek. Illetve ők még az elején biztattak hogy próbáljam ki, de mostmár valamiért ők is abbahagyták (az biztos, hogy nem az anyagiak miatt).

Ha valakinek bírja a pénztárcája és kedve is van hozzá, próbálja ki.

Részemről a vitát lezártam.

2012. máj. 27. 20:15
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem, hogy mikor indul be a fogyás, egyénenként változó. Én egy ismerősömmel nagyjából egyszerre kezdtem a paleót, és róla négy hónap alatt lement kb.15 kg, míg én ezalatt csak 4 kg-ot fogytam. Viszont így is elégedett vagyok, mert sosem maradtam éhes (régebben egy csomó diétát kipróbáltam, amik látványos eredményre vezettek ugyan, de az erőm egy idő után elfogyott, abbahagytam a koplalást, és azután mindig jött a jojó-effektus). Az a csodálatos a paleóban (nekem), hogy hosszú távon is könnyedén tartható. Az említett ismerősöm példája pedig számomra elég hitelesen bizonyítja, hogy nem humbugok a neten olvasható gyógyulástörténetek. Gyakorlatilag végignéztem, ahogy elmúlt a cukorbetegsége.
2012. okt. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!