Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hagytam fel az egészsége...

Miért hagytam fel az egészséges táplálkozással fogyás után?

Figyelt kérdés

Bocsi, gáz a kérdés. de mindenképpen kérdést kell kiírni, nekem igazából segítségre lenne szükségem!

Évekig egészséges kaján éltem, ha valaki cukorral kínáltam kis híja volt, hogy nem kezdtem el vele kiabálni. Azért kezdtem el az egészséges életmódot, mert fogyni akartam, sokat sportoltam, egészségesen éltem, nagyon jó alakom van már. Annyira belejöttem a témába, hogy egészségügyi főiskolára is járok, ezzel akarok foglalkozni életem végéig. De... A bajom az, hogy pl megkívánok egy sütit, megeszem, megkívánok egy egészségtelen, agyoncukrozott édességet, nem sokat, de eszek belőle. Annak ellenére, hogy tudom milyen sok káros mellékhatása lesz, elmeszesedő erektől elkezdve minden. Ezt tudom, mégis tudat alatt már nem az van, hogy "ne edd meg mert le kell fogynod". A célomat már elértem, nagyon jó alakom van, ezért engedek meg magamnak dolgokat sajnos túl gyakran. Komoly mintha két énem lenne:S Tudom, hogy egészségtelen és nem szabad, akkor minek engedek a kísértésnek? Valaki segítsen, vagy írjon érveket, hogy ismét normális legyek, utálom, hogy engedek a csábításnak. Nem kell ezeket kiiktatni az étrendből, csak a táplálkozási piramist kell betartani. De a mindennapos nasi az már nem jó... :/ És tök jó, hogy én papolok majd suli után az embereknek az egészségről, mikor ugyanazt kezdem el megint csinálni, mint ők... valakiii!


2011. nov. 4. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz? Dietétikát? Akkor tudhatnád,hogy szervezet bölcs....

egy diet.

2011. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem dietetikát. A szervezet bölcs, tudom, és azt is, hogy azt kívánom meg ami kell neki. De hol egészséges és hol kell a testemnek az agyoncukrozott máglyarakás reggel 7kor???? :(
2011. nov. 4. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy az agyad NEM fogadta el igazán azt az utat, amin elindultál. Minden az agyban dől el. A táplálkozási piramist az USA állította be, meg is nézheted az ottani emberek többségét... A piramis mindig a lobby erősségétől függ...sajnos, semmi köze az emberek egészségéhez.

Nincs veled semmi baj, csak még nem győzted meg magad annak a hitelességéről, amit szeretnél. Én évek őta nem eszek se cukrot, se lisztes dolgokat, de még tejterméket sem. Nem is vágyom rájuk. Az agyadban dolgozik egy kis ördög, aki folyamatosan azt suttogja, hogy "már szép vagy, jó alakú, dolgoztál érte, ennyit mégis csak megérdemelsz"! És ez a kisördög győz feletted. Ha igazán hiszel magadban és abban amit csinálsz, akkor te leszel az erősebb. Ha nem, akkor ez egy örök harc lesz, és 40-50 éves korodban már amikor egyébként is sokat változik a szervezet ez a harc egyre kiegyenlítettlenebb lesz a kisördög javára. Az akarat erős fegyver, használd!

2011. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
huh, ez az utolsó válasz most nagyon kellett, köszönöm!!! Pont erre a biztatásra volt most szükségem!
2011. nov. 4. 21:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívből örülök!!!!
2011. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elérted a célod, így az megszűnt. Nem kell többé tenned érte.

Az egészség szerintem valahol még nem a célod. Csak tudod, hogy törekedni kéne rá, de nem a célod. Tedd céloddá, tűzd ki ugyanúgy, mint magát a fogyást!

Mellesleg a jó alaknál is van jobb (nem vékonyabb, hanem jobb). Sose voltam kövér. Viszont, mióta egészségesebben élek, jobb az alakom a réginél.


Szerintem a sütiket, édességeket nem kell elhagyni. Én elhatároztam ebben a témában, de általában az élet más területein is, hogy nem szabad szélsőségeskedni, nem szabad túlzásokba esni. Ha túl gyorsan akarsz túl sokat változni, úgyse fog menni.


A másik... csak olyannak könnyű lenni, mint amilyenek vagyunk. Én se vagyok egészségesen táplálkozós típus, sőt, pont ellenkezője. Mozgós se nagyon vagyok, bár itt már jobb a helyzet. Épp ezért jól tudom, örök küzdelmem lesz az egészséges életmódra való törekvéssel, sok-sok visszaeséssel, szünettel, jobb és rosszabb időszakokkal. De a küzdelem nem árt, sőt, jó dolog, így hajrá!



Amúgy én abban nem hiszek, hogy azt kívánod, amire a szervezetednek szüksége van.

Ha ez így lenne, akkor holnaptól megint nem figyelnék oda arra, hogy naponta többször egyek zöldet - ennék mindössze hetente párszor. Sportolni is ritkábban sportolnék. Az édességek pedig naponta többször megjelennének étrendemben, a gyümölcsök helyett is.

Persze tudom, megint romlana az alakom (ugye mint írtam, kövér nem voltam, de rosszabb volt alakom). Romlana a tartásom. Megint nulla lenne az erőnlétem. Megint tél közepétől nyár elejéig többet köhögnék, illetve fújnám az orrom, mint amennyit nem. Megint rosszabb állapotba kerülne a bőröm és a hajam. S még sorolhatnám...



Szóval, fel az új CÉLlal, és hajrá!!!!

És ne a kísértés 100%-os leküzdésére törekedj, az úgyse fog menni.



Mellesleg... mit tanultál pontosan? Ezzel esetleg segítenél. :)



19/L

2011. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!