Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért találom unalmasnak,...

Miért találom unalmasnak, közönyösnek és ostobának az embereket?

Figyelt kérdés

Szinte alig akad kivétel. Az utóbbi pár évben egyre inkább így látom. Se neten, se utcán, sem egyéb közösségben nem találok senkit elfogadhatónak, tömegben néha úgy érzem, képes lennék erőszakosan bánni másokkal.

Ti hogyan látjátok?


Hol tudok értelmes, érdekes, különleges emberekkel ismerkedni? Alternatív közösségi oldalak, vagy szervezetek érdekelnek.


2010. dec. 20. 09:17
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

20:38 Engem nem érdekelnek a szépséges érzései, ha bunkó másokkal.

20:41 is valami hasonlót írt. pont ezért színészkednek sokan az életben, mert a (hamis) tetteik alapján ítélik meg őket


22:07 örülök a kezdeményezőkészségnek

nem művészetre gondoltam, mert az alapvető jellem, gondolkodás(ami beszédben nyilvánul meg), tettek, ami szerintem meghatározza az embert, és ennek sokszor semmi köze a zenei/vizuális akármilyen ízléshez. nem önmagam keresem másokban, képes vagyok elfogadni (bizonyos) másságot. sőt, kifejezetten előnyös.

másrészt nagyon szerteágazó és nem stílusokba korlátozott az érdeklődésem/ízlésem, inkább bizonyos értékek amiket keresek


igen, az alternatív így elég tág, mint ahogyan nem tudom nagyvonalakban elmondani azt sem, ami érdekel, mert egy film zene vagy festmény számomra nem a kategóriájától lesz értékes, minden dolgot egyénileg értékelek.

ha nem csak művészetre gondolunk, érdekel a tudomány, a filozófia, a sport, sőt, bizonyos értelemben a "munka" is, de ezek a létező közösségek szintén nem "ideológiai" vagy jellemi alapon gyűlnek össze, hiszen nagyon sok "művelt" meg "sportember" képes rácáfolni a kialakított képére

leginkább ez lep meg, hogy mennyien azok, amik, és mennyien vannak, akik jobbnak akarják mutatni magukat, hogy az előbbiektől elkülönüljenek


09:53 Élő példa 2.

Amit írtál azt felületes ítélkezésnek hívják. Furcsa mód osztogatsz olyan tanácsot, amit te magad sem vagy képes betartani. Ez egy másik vicces/idegesítő tulajdonsága az embereknek. Azt is meg merem kockáztatni, hogy nagy eséllyel magadnak írtad a monológod, csak nem tudsz róla. Ez is jellemző motívum. Természetesen sosem várok elismerést, de ezek után nem is érdekel, és téged sem tartanálak értelmes, érdeklődő embernek.


10:19 örülök hogy te is látod. természetesen mi tévedhetünk, lehet neki van igaza.

2010. dec. 21. 11:05
 22/44 anonim ***** válasza:

Alternatív közösségi oldalak:

ld50.hu

mgclub.hu

Vagy dobj egy privit. Különleges vagyok.:D

2010. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ami a privát üzit illeti, nincs rá lehetőségem, így érdekes felajánlás. Álltsd be engedélyezettre, vagy írj nekem.
2010. dec. 22. 23:57
 24/44 anonim ***** válasza:

09.53 vagyok.

:D

Látod, még mindig nem írtad, miért is vagy annyival jobb vagy különlegesebb, mint a többiek? Miben van ANNYIVAL JOBB, HA KEDVED LENNE ŐKET BÁNTALMAZNI?

Vagy ez a különlegességed...? Oh, pardon bocsánat... Ajánlanám a pécsi lövészklubot, egy másik hasonlóan gondolkodónak bevált.

Tudod, a legtöbb kamasz életében eljön az idő, mikor antiszociális, feketében jár, lázad, mindenki hülye, főleg a felnőttek, ő pedig meg nem értett művész. De ettől még nem mindenki akarja bántani azokat, akik egy tömegben (tehát arctalan, ismeretlen között) fizikai erőszakhoz akar folyamodni.

Az nem általánosítás, hogy minden ember közönyös és ostoba, kivéve téged, aki hozzád hasonló különleges embereket keres? Nofene...

Nem igaz, hogy aki nem ért veled egyet, azt lehülyézed, és semmibe veszed? Dehogynem...

Miben tévedtem volna??

Vagy VALAKI? Ne röhögtess....

Jelenleg is művészeti tevékenységgel keresem a kenyerem, és annyi "különleges" emberrel találkoztam már, aki "valaki", hogy tudom, hogy senki sem különleges. Képzeld, ők is pont olyan büdöset sz.nak, mint mások, ők is odaégetik a tükörtojást, és ők is a boltban vásárolnak kiló kenyeret.

Na, bumm...!


Miközben van egy csomó ember, akiket ha megismersz, kiderül, hogy okosak, érzékenyek, különlegesek, egy csomó olyan dologhoz van tehetségük, amikhez neked, nekem, meg még 6 milliárd embernek soha nem lesz. Lehet, hogy a szomszédod, a tanárod, az ismeretlen, szürke ember az utcán, aki te szíved szerint bántanál, mert szent, érinthetetlen személyed mellett el mert menni.

Szóval, te kis senkiházi: mire van ekkora nagy arcod???

Az első beíró, aki válaszolt neked, ezerszer több nálad, mert ő legalább ahol tud, segít. Te meg csak annyit tudsz, hogy tömegben kijön belőled az állat.

Mit tudsz, miben vagy különleges, mit tettél le eddig az asztalra?

Köhög a bolha... de még mindig nem sasmadár.

:D :D :D


Viszont ugyanazt hajtogatod, tehát unalmas vagy, nem érdekel a tiédtől eltérő vélemény, csak a sajátod, tehát közönyös, és ezt nem tudod belátni, tehát ostoba is vagy.

Egy a tömegből.

+ egy agresszív állat ráadásul.

Erre vágsz fel ennyire?

2010. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Látod, milyen érdeklődő vagyok, átrágtam magam az ömlengéseden még egyszer.

Sem zenei stílust, sem filmet, se művészeti ágat nem írsz, ami közel áll hozzád, ergo egyikben sem lehetsz jártas, legfeljebb felületesen ítélkezel róla. Vagyis: neked tetszik vagy nem tetszik. Ezzel kéne másoknak egyetérteni, hogy neked megfeleljenek.

Nincs határozott elképzelésed, célod, azt sem tudod, kikkel szeretnél ismerkedni, milyen közös érdeklődési kör kötne össze titeket, vagy hová tudnál könnyedén beilleszkedni.

Azt se írod le, te eddig milyen körökben mozogtál, kikkel ismerkedtél, mondjuk sport, zene, legalább egy iskolai énekkar, vagy olvasókör vagy bármi...

Semmi. Nihil a köbön. Nulla.


Az értelmi és érzelmi háttered az írásaid alapján jóindulattal is csak átlagos, és stílustalan, minden egyéniséged vagy egyediséget nélkülöz. Cseppet sem különleges, de még értelmesnek, vagy érdekesnek se mondható.


Lehet, hogy szerinted unalmas vagyok, blablabla, de te ahhoz kevés vagy, hogy egy baráti körbe bekerülj, nem hogy ahhoz, hogy ott ki is tűnj.


Önismeret... csodákat művel.

2010. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:49


Szúrnálak, de nem a napiszaros értelemben :).

2010. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

16:49 nem azért vagy hülye mert nem értesz velem egyet, hanem azért, mert észre sem veszed, hogy magaddal vitatkozol


nagyon szép mondóka, de most képzeld azt, hogy ezt én mondtam neked. te mit tennél?


+ valószínű, hogy troll vagy


16:56 Az előző vagy? "Látod, milyen érdeklődő vagyok, átrágtam magam az ömlengéseden még egyszer.

Sem zenei stílust, sem filmet, se művészeti ágat nem írsz, ami közel áll hozzád, ergo egyikben sem lehetsz jártas, legfeljebb felületesen ítélkezel róla." - micsoda logika. Itt is hülye feltételezések tömkelege, nem is reagálok rá.


13:32 megértem. de én az ilyenekkel mit csináljak? és én még azt hittem, én vagyok agresszív.

2010. dec. 27. 12:33
 28/44 anonim ***** válasza:

ezek a hosszú válaszok feleslegesek.


szerintem egyszerűbb a válasz: mert azok.


énis utálom az embereket és nem tudok egy kivételt sem mondani elfogultság nélkül.

2010. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

utolósnak:

ez egy állapot, de kell, hogy legyen "kivétel" vagy legalább olyan ami közel áll az érdekeshez.

2010. dec. 29. 15:30
 30/44 anonim ***** válasza:

biztosan van. de én az eddigi tapasztalataimból indulok ki. nagyon kiábrándító, szégyenlek ember lenni.


de már találkoztam 2 emberrel, neten, ők azok, akik a kivételt képezik.

2010. dec. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!