Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért találom unalmasnak,...

Miért találom unalmasnak, közönyösnek és ostobának az embereket?

Figyelt kérdés

Szinte alig akad kivétel. Az utóbbi pár évben egyre inkább így látom. Se neten, se utcán, sem egyéb közösségben nem találok senkit elfogadhatónak, tömegben néha úgy érzem, képes lennék erőszakosan bánni másokkal.

Ti hogyan látjátok?


Hol tudok értelmes, érdekes, különleges emberekkel ismerkedni? Alternatív közösségi oldalak, vagy szervezetek érdekelnek.


2010. dec. 20. 09:17
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
és nem neten? honnan ismeri meg az ember az "értelmes" embereket? vagy ez olyan mint a lottó? számodra milyen a kivétel?
2010. dec. 30. 18:27
 32/44 anonim ***** válasza:

az egyik kivétel szinte teljesen ugyanolyan mint én. gondolkodásmódilag, felfogásilag, azt mondhatnám, hogy a tükörképem. :D ezzel arra célozhatok, hogy magam "jó" embernek tartom, de igazat megvallva, bár nem tökéletesnek, de nem is ostobának, nem is makacsnak. és úgygondolom, aki már a saját hibáit belátja, az tud is rajta változtatni, szóval már jobb ember, mint az átlag.

egyikük sem felszines, kedvesek, segítőkészek, és értenek pár dologhoz, amiben nagyon jók is. (informatika iránt érdeklődöm, ők is, így ilyen dologra kell gondolni, nem betonozásra. :)

a másik már idősebb, ő gyógyított ki a rasszizmusból, egy mondatával. neki amúgy is sokat köszönhetek, sokszor húzott már ki a kakiból, képletesen. :D


őket egy fórumról ismerem, és több hónapnyi ismeretség után mondhatom csak el ezt, amit mondtam. élőben lehet hamarabb megy, de nem találkoztam még "hibátlan" élő emberrel. vagy makacs, vagy ostoba, vagy nagyképű, vagy egy seg*fej, és ezek a tulajdonságok bármilyen más jó erényre nállam árnyékot vetnek.

rossz példákat nem akarok hozni, a kérdés feltevése jelzi, hogy találkoztál már párral. :D


lemaradt, hogy abban a kettőben megbízok. :D


életben azért is nehezebb találni, mert mindenki álarcal közlekedik, de gondolom idővel ez is átlátható.


neten meg vegyes a felhozatal, ezért is lehetségesebb. (nem tahófalvi mindenki)

2010. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

akkor igen szerencsés vagy, talán ezt a segítséget/törődést barátságnak is lehet nevezni

pár hónap szerintem elég lehet arra, hogy valamennyire megismerj egy embert ha jó emberismerő vagy(például kiáll melletted a bajban), de néha évek után is lehet csalódni valakiben.


az én "problémám" talán ez lehet, hogy nem tudok/akarok valakire "jó ember"ként tekinteni, ha van egy nagyobb(relatív) hibája. és sok emberben meglátom ezt, habár nem érzem úgy, hogy szándékosan a rosszat keresném. ezért is akarom tudni, mások hogy látják, csak a helyzet csapdája, hogy a buta ember nem tudja magáról hogy az, nem is fogja zavarni mások butasága.


szerinted miért vagyunk az életben másak? az érdekeink torzítják el a kapcsolatokat? míg neten nem várunk el semmit és nincs is mitől félni?

2011. jan. 1. 11:38
 34/44 anonim ***** válasza:

énsem tudok ugyanígy "jó" embernek látni valakit, ha hibás. én is találkoztam már olyannal, akiről évek után derült ki, hogy nem is olyan, amilyen.


az életben azért vagyunk mások, mert jobbnak akarjuk magunkat feltüntetni, erősnek akarunk tünni. gondolom ez is valami visszamaradott ösztönfaccság. :D


nézd a dexter c. sorozatot. nekem sokat segített. nem vagyok sorozatgyilkos, illetve vannak érzelmeim, de az emberek viselkedéseinek megértésében segít. illetve 1-2 személyiséggel kapcsolatos pszichológiai cikket, vagy könyvet.

csak nehogy túllendülj a ló másik oldalára, mert akkor végképp megutálhatod az emberiséget. :D

de meg is érdemlik.


de nem biztos, hogy én látom jól a dolgokat, eddig csak 4 barátom volt(, illetve van részemről még él a dolog, de nem akarom részletezni XD).


de szerintem lehet rajta majd változtatni, egy tökéletes világ és 1-2 generáció (újkori nevelés) és akár minden jó is lehet. :D

2011. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
privát ment
2011. jan. 3. 12:56
 36/44 anonim ***** válasza:
„Minden ember szívében dal van, és saját lelkét hallja, minden dalban, s akinek szép a lelkében az ének, az hallja mások énekét is szépnek.” (BabitsMihály)
2011. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Szép idézet (már akinek). Csak sajnos nem igaz. És főképp nem válasz vagy megoldás a kérdésre.
2011. jan. 7. 14:37
 38/44 anonim ***** válasza:
Ha csak ilyen embereket fogsz ki, akkor veled van a baj. Hasonló a hasonlót. Kivéve ha egy ingerszegény kisközségben vagy ahol nem lehet nagyon találkozni emberekkel, akkor el kell onnan költözni.
2011. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Az idézet is erről szólt, ez csak egy kevésbé hangzatos közhely.

Ha most csúnyán válaszoltam volna, ez azt bizonyítaná, hogy te is mocskosszájú vagy? Ha belédkötök, és te békésen akarod megoldani, de én megütlek, akkor agresszív ember vagy? Szerintem ebben te sem hiszel, akkor viszont ki mit lát bele ebbe a mondatba?

2011. jan. 8. 02:09
 40/44 anonim ***** válasza:
A dal nem azt írja le szerintem. Sok ember primkó, de nem mind, ha valaki csak ezt veszi észre akkor vagy ő vonzza az olyanokat a személyiségével, vagy egy izolált ingerszegény kis községben van, ahonnan jobban teszi, ha elhúz.
2011. jan. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!