Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki szerint az abortusz nem...

Aki szerint az abortusz nem gyilkosság, akkor mi?

Figyelt kérdés
Korábbi kommentemre egy hihetetlenül értelmes reakcióként le lettem hurrogva, hogy az abortusz nem gyilkosság. Kinek mi a véleménye róla?
2011. jún. 2. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
A gyilkossághoz a tudatot kell kioltani, az pedig az abortusznál nincs.
2011. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szamóca.. ***** válasza:
64%

majd msotbiztos mi fogjuk itt megváltani a világot, amikor a tudósok a mai napig vitatkoznak azon, hogy mikortól számít a magzat "embernek", tudattal érzésekkel.


egyébként inkább abba gondolj bele, hogy mi a jobb: ha becsúszik, és megtartom, mondjuk 16-7 éves fejjel, egy jól átmulatott éjszaka után, mikor arra sem emlékszem ki az apa, aztán próbálom elpaterolni valahova, szenvedek tőle én is, a gyerek is, az én szüleim is, és mindenki. MAjd valahogy ha sikerül felnevelem, és lesz belőle egyléhűtő drogos szerencsétlen, mert nyilván 16 évesen nem voltam alkalmas anyának.

vagy ha becsúszik, és még mielőtt kialakulna bármilyen tudata és érzésvilága inkább elvetetem.

2011. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
40%
Elsőnek: ne beszélj már zöldséget, hogy a tudatot kell kioltani a gyilkossághoz. Ezekszerint az alvás, a részegség és a kómába esés egyenlő a gyilkossággal? Gondolkozz már.
2011. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Tudom, nem jól írtam, nem tudtam kifejezni...

A lényeg, hogy amit az abortusz közben megölnek, annak nincs tudata, így neki végül is "mindegy".


első

2011. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
64%
Neked is mindegy lett volna? Hogy most élsz vagy sem? Azért ez ennyire nem egyszerű.
2011. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha akkor megcsinálták volna, akkor már nem kellene rajta gondolkozni. Az még nem az, ami később lehet.
2011. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
86%
Félre ne érts, szerintem is vannak esetek, amikor jobb az abortusz, sajnos. De ne próbáljuk már meg idealizálni a dolgot és mentegetni magunkat. Ez egy szükséges rossz, kivételes esetekben indokoltnak tekinthető. De attól még sajna gyilkosság marad.
2011. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem, tö ideális meg jó dolog, ezt tudja mindenki, viszont ha a helyén kezeljük a dolgot, és nem tekintünk úgy rá, hogy "á, mindegy, majd úgyis abortusz lesz", hanem megelőzni igyekszünk, akkor "elfogadható".
2011. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
*összekeverte, tehát: "nem ideális"
2011. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
Szakorvosi beavatkozás, - aminek becsülettel meg is kérik az árát.
2011. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!