Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az abortusz gyilkosság vagy sem?

Az abortusz gyilkosság vagy sem?

Figyelt kérdés

Ez a videó elég elgondolkoztató... (18+-os videó, CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK!) [link]


Mielőtt félreértitek, nem vagyok terhes és nem készülök ilyesmire és nem is célom a provokálás, pusztán kíváncsi vagyok, ki hogy vélekedik erről, minek számít a közvélemény szerint...


2009. ápr. 8. 19:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%
Egy szinten gyilkossag. de ha nem marad más, akkor meg kell tenni. inkabb ez mint egy ujabb elkallódott utcagyerek. nem?
2009. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
65%
Lényegében igen,mert az élet a megtermékenyítéstől kezdődik és ez a kis magzat már egy élőlény.Sztem jobb ha ilyen esetbe kerül vki h inkább örökbe adja v nem tom,de én nem tudnám magamnak megbocsátani ha megölném a kisbabám,ráadásul ez nem veszélytelen mert előfordul h utána nem lehet vkinek gyereke :(
2009. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem gyilkosság.

Az abortuszt ugye 12. hétig végzik el. Addigra már az agyműköséde is megindul annak a kis vackornak. Sőt! Három hetes korában már dobog a szíve... Ergo: mivel két emberi sejt találkozásából jön létre, emberi lény. Mivel dobog a szíve és működik az agya, élő emberi lény. Logikusan ebből kiindulva elvenni az életét szerintem gyilkosság.

Mindent meg lehet indokolni, érveket lehet felhozni, de a gyilkosság ténye akkor is mindig ott van.

2009. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
42%

abszolult gyilkosag!!!

undoritonak tartom azt a not aki ilyenre vetemedik!!( nem neked mondtam kedves kerdezo)

2009. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
89%
Valószínüleg gyilkosság, de nem ítélnék meg senkit aki ilyet csinál. Nem tudom, hoyg mit tennék modjuk 15 évesen, vagy megerőszakolás után terhesen. Annak kell dönteni, aki terhes és nem hiszem általánosságban jogom lenne elítélni ezért bárkit.
2009. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
36%
AZ!!!! Én inkább szüljek 20 at de egy abortuszom sem lesz!!
2009. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Hát én ezután a videó után erősen elgondolkoztam rajta, hogy tényleg az abortusz-e a megoldás, ha beütne a krach... Másik oldalról meg nem kívánt gyerekként jöttem a világra, ami megkeserítette az egész életem és lelki roncs lettem...Magam úgy gondolom, jobb lett volna nem megszületnem, anyámnak az abortusz mellett kellett volna döntenie...Szóval úgy gondolom, ha nem tudnám biztosítani a kicsinek a megfelelő hátteret (család, törődés, anyagi háttér), kénytelen lennék "gyilkossá válni", mert neki sem jó, ha csak szenved egész életében...
2009. ápr. 8. 19:33
 8/46 anonim ***** válasza:
28%
akkor ott az ovszer tabletta meg meg szamntalan mas vedekezesi modszer de nem,esznelkul kell sexelni,es ha besikerul egy gyerek akkor szaladni elvetetni mintha a fogaszatra menne akarhogyis GUSZTUSTALANNAK TARTOM!!! aZ ILYEN NEM NO HANEM EGY VADALLAT!!!!!!!!
2009. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Értelek, de bizonyára tisztában vagy vele, hogy nincs 100%-os védekezési módszer...Én pl. fog.gátló mellett születtem az ikertesómmal, ahogy a bátyám is...
2009. ápr. 8. 19:40
 10/46 anonim ***** válasza:
73%
Azt mondják, hogy a terhesség 12. hetéig végzik el, mert addig nem gyilkosság! Érdekes, mert a magzat szíve már ennél sokkal hamarabb elkezd dobogni!!!! Elgondolkodtató tehát! Én inkább teszek ellene és nagyon remélem, hogy SOHA olyan helyzetbe nem kerülök, hogy ezen egy pillanatig is le kelljen gondolkodnom!
2009. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!