Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Felelősségre vonható/okolható...

Felelősségre vonható/okolható az ember idősebb korában ha gyermekként akár többször tett valami gyerekhez képest rettenetesen komoly dolgot?

Figyelt kérdés
Úgy kb 3-4-5 évesen (illetve ez évei közt) csinált "dolgokat" amik nem szépek egy ilyen korú gyerekekhez képest , okolható tizenévesen vagy még később? Szerintetek?
2012. júl. 18. 00:57
1 2
 1/14 Mátyás3 válasza:
Jelenlegi btk szerint nem.
2012. júl. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem a törvény szerint gondoltam hanem úgy személyesen

ez nem illegális dolog...

2012. júl. 18. 01:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha odaáll a sértetthez (tehát akinek ebből a legnagyobb kára származott) és mindenféle mentegetőzés nélkül(!) bocsánatot kér (amit komolyan is gondol, visszacsinálna mindent ha tehetné) akkor szerintem megbocsátható. De ezt eldönteni akkor is csak a sértettnek van joga.
2012. júl. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
két személyről szólt az egész, mindkettőjük hibásnak mondható, ugyanakkora káruk származik belőle
2012. júl. 18. 01:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem okolható. Ebben a korban még nem lehet tisztában a cselekedeteinek a súlyával,következményeivel.
2012. júl. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

áruld már el mit tett az a gyerek !

nagyon kíváncsi vagyok

2012. júl. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és mit lehet kezdeni a lelkiismeret furdalással?
2012. júl. 18. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne, hogy mi lehetett az a gonosztett, amit egy kb. négy éves csinált :D
2012. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha "doktorosat" jatszottatok egy lannyal hat elarulom mindannyian jatszottunk hasonlo jatekokat...


Egyebirant nem tudok elkepzelni durva dolgot ennyi idosen...


Es szerintem nem lehet szamon kerni mert ennyi idosen nem igazan van tudataban a tobbseg annak amit csinal.

2012. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
inkább a "papás-mamás" a jó szó rá
2012. júl. 20. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!