Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt pénzben egy...

Hosszúhajú kérdése:

Mennyit fogyaszt pénzben egy ionizátor napi pár órás használata?

Figyelt kérdés
kb napi két óra.

dec. 28. 05:57
1 2
 1/19 Szirty ***** válasza:
100%

Napi pár forintot.


Ha én tettem volna fel ezt a kérdést akkor leírtam volna a készüléken feltüntetett teljesítményt vagy legalább a készülék gyártóját és típusát.


Magad is kiszámolhatod. Leolvasod a teljesítményt, megszorzod a használat idejével, azt meg az áramdíjjal.

dec. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
10%

Az ionizátorok energiafogyasztása változhat a készülék típusától és a gyártótól függően. Általánosságban elmondható, hogy az ionizátorok energiafogyasztása általában alacsony, és sokkal kevesebb, mint más háztartási eszközöké.


Az ionizátorok energiafogyasztását wattban mérjük. Az átlagos háztartási ionizátorok általában 5-50 watt közötti teljesítménnyel üzemelnek, attól függően, hogy milyen méretű és típusú készülékről van szó. A konkrét energiafogyasztást a készülék műszaki adataiból vagy a gyártói útmutatóból lehet megtudni.


Ahhoz, hogy megbecsüld az energiafogyasztást, szorozd meg a készülék teljesítményét az üzemidővel. Például, ha egy ionizátort napi két órán át használsz, amely 20 wattot fogyaszt, akkor a napi energiafogyasztás: 20W∗2

óra=40Wh=0,04kWh.


Ezután szorozd meg a napi fogyasztást az aktuális áramtarifával, hogy megkapd a napi költséget. Például, ha az áramtarifa 30 Ft/kWh: 0,04kWh∗30Ft/kWh=1,2Ft


Ez csak egy példa, és a valóságban a fogyasztás és költségek változhatnak. A pontos információkért nézd meg az ionizátorod műszaki adatait vagy konzultálj a gyártóval.

dec. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szirty ***** válasza:
77%

"...vagy konzultálj a gyártóval."


Bahh!


"A kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét"

dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Akár 2 ezer forintot is.

Az adattáblájáról kellene infó hogy hány W-os.

Esetleg egy link ha tudod a típusát.

dec. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
0%
3-mas, chatGPT válasza :D Ne engem okolj haha
dec. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Szirty ***** válasza:
100%

"Ne engem okolj haha"


Bullshit generátor.... Te raktad ide! :)

dec. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Szirty ***** válasza:
100%
Mint ha egy lapát xart tettél volna ide, aztán azzal védekeznél hogy ne téged okoljanak ha büdös, nem te xartad... :)
dec. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Találtam többfélét is, különböző teljessítményekkel, úgyhogy kérdező kérlek írd meg a pontos tipust, vagy a pontos teljesítményét a tiédnek, különben nem tudjuk megválaszolni a kérdést rendesen.

De egy példa: ha 50W-os a géped, akkor az óránként 2 forintot fogyaszt.



Az egyik gép leírásában ez volt: "100% rézmotor" Az milyen? :DDDD mint az "invertermotor"? Komolyan ezek a marketingösök az agyamra mennek má'.

dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szirty ***** válasza:

""100% rézmotor" Az milyen?"


Valószínűleg tranzisztormodulációval működik, csak azt elfelejtették odaírni. :)

dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Az egyik gép leírásában ez volt: "100% rézmotor" Az milyen?"


Kínai oldalakról fordítják laikusok, ott így nyomják. Copper motor stb. Dicsekednek vele, hogy valódi réz van benne, mintha ez valami különös dolog lenne. Haladó szinten már 100 % is természetesen.


ChatGPT válasz egyébként könnyen felismerhető már akkor is, ha nem közli valaki, de attól még illik megjelölni a forrást.

dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!