Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » PS3 vs XBOX360. Melyiket érdemes?

PS3 vs XBOX360. Melyiket érdemes?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, tervezek konzolvásárlást, de nem nagyon tudok dönteni.
2008. jún. 18. 18:18
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/304 anonim ***** válasza:
te az boxszot tartod jobnak én a ps3.azt kész.mindenki azt ír amit akar
2009. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/304 anonim ***** válasza:
ígazábol senkise tudja pontosan a választ.az egész világon.szerintem a ps3.azt kész szerinted a Xbox 360.
2009. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/304 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudtam aludni, úgyhogy elkezdem:


Az igaz, hogy nem kell a gyártó alapján elítélni a gépet, viszont lesz egy olyan érzésed, hogy ez nem lesz valami penge. Pl. Ott a Windows - szétfagy, kékhalál, vírus stb. ez felkeltheti benned azt az érzést, hogy hű, ha ilyen a Windows, milyen az Xbox(csak hogy rímeljen:D)?


A legtöbb játékfejlesztő pedig teljesen elégedetlen a PS3-mal, él bennük a játék programozásból ismert fogyatékosság, más szavakkal, hülyék a PS3-hoz, nem tudnak rá játékot készíteni. A Sony elkövet mindent: már 2szer csökkentette a PS3 árát(egyszer régebben+így a Slim modell), kiadott egy új típusú PS3-at, amiben a hardverek fizikai elhelyezkedésének(asszem) köszönhetően könnyebb rá a programozás. Szal ez az igazság kérem szépen, a Sony megpróbál mindent elkövetni, de azt ne várják a játékok készítői, hogy majd mindent ingyen csinálhatnak, a Sony meg állja a számlát. Nem, nem. Amelyik cég ezek után is reklamál, akkor az ne írjon PS3-ra játékot. Naughty Dog - első PS3-as exkluzív játéka, név szerint az Uncharted: Drake's Fortune hatalmas sikert hozott a cégnek, hozzálátott a 2. rész elkészítéséhez, még idén ősszel kijön(pár infó róla: a neve: Uncharted 2: Among Thieves, az 1-nél még csodálatosabb grafika a PS3 TELJES EREJÉVEL, még jobb játékélmény, OLNINE MULTI). Még 1 másik nagy fejlesztőcsapat a SCESSM(Sony Computer Entertaiment Studio Santa Monica). Aki követi a Playstationök világát, e név hallatán egyből a következőt bökheti rá: God of War. Így van, még 1 hatalmas sikerjáték, főbb jellemzői: TELJES FULL HD GRAFIKA A PS3 TELJES EREJÉVEL, KÉTRÉTEGŰ BLU-RAYRE FÉR RÁ(LOL, TÖBB, MINT 25 GIGA A JÁTÉK, a neve God of War 3), ez szerinted elférne egy kétrétegű DVD-n? Gran Turismo 5 - grafikailag szintén remekel a PS3 igazi erejével, a Need For Speed Shiftet és a többi játékot gajdecba veri grafikailag(ismét pár jell.: 80 pálya, ezer autó, még látványosabb törés, SZINTÉN CELL PROCIT IZZASZTÓ, LÉLEGZETET ELÁLLÍTÓ GRAFIKA)

Az Xbox Live pedig, ahogy már írtam, lehet, hogy jobb, de ezért a "jobb" szóért én nem perkálnék évi 8 rugót. A Microsoft egy sz.emét cég, mivel az internetes szórakozásunkért is pénzt kér. Na de ebbe nem nagyon akarok belemenni, én általános célokra használom a PSN-t(pl. böngészés, msn, online multi, letöltések) - ehhez minek a kiforrott Xbox Live???? És még valami: bár (szerinted) a PSN egy Xbox Live koppintás, felteszem neked a kérdést: Ha te lennél a Sony és látod a Xbox Live-t és készülsz kiadni a PS3-at, te hogy készítenés el az online tartalmat? Hamár ennyire felhoztad, trófeák helyett mit tennél bele? Érmeket - sokat nem ér, nekem a trófea jobban tetszik. Egyébként a Microsoft is másolt a controllerben. Az Xbox 360 controllere megegyezik a PS2 controllerével(hátsó gombok ugyanolyanok, van benne rezgés, csak a nyíl és a bal oldali analóg irányítók cseréltek helyet), ennyi.

Egyébként nem kell leszidni a gyereket, mivel már tudja a Blu-Rayt, és amikor nem tudta, akkor sem volt baj, mivel nem a helyesírást kell itt nézni, hanem hogy mit ír. És igenis valós, tényhez illő dolgokat írt.

Tényleg hangos az Xbox 360?? Tényleg hangos.

http://www.youtube.com/watch?v=rgtyjDI0iys

Akkor térjünk rá a GPU-ra. Igazság szerint ide akartam írni azokat a gyönyörű, PS3 exkluzív gyöngyszemeket, de nem álltam ellen a kísértésnek. Sebaj, itt van egy másik magyarázat:

Bár tény és való, hogy a GPU felel a kép előállításáért, de azért nem csak ezt kell nézni. Szerepet kap a processzor is. Ezt most, az általam kidolgozott, autó-kerék-motor elvvel magyarázom el neked konyhanyelven:

A GPU felel a kép előállításáért, tehát az autó is kerekeken gurul(kerék a GPU, a gurulás, út - a grafika), tök mind1, hogy milyen felszerelt és jó az a kerék(tehát GPU), mivel a motortól(vagyis a CPU-tól) függ minden, hogy milyen gyorsan gurul. Képzelj el két kocsit, egy Skodát, meg egy BMW-t! A Skoda-nak a kerekei, felnije sokkal szebb és erősebb, mint a BMW-é, de a BMW-ben a motor sokkal-de sokkal jobb. Amikor mind2en full gázt nyomnak, szerinted melyik gyorsabb?

Kicsit fura elv, de remélem érthető. Hiába erősebb a GPU, ha a feladatot kiadó/alátámasztását, működését segítő processzor gyengébb? Gondolkozz csak! Ha ilyen szükségszerű a GPU, akkor a Sony miért hagyta benn a Cellt a PS3-ban?

"Akkor nem tudom minek hajszolod a PS2-t. Régi, ezeréves kis kacat. A Sony egy sze.mét cég, mert még a PS2 kompatibilitást is kivette a gépből, hogy megvegyük a 2-t. Bezzeg a Microsoft… "

Bezzeg a Microsoft tudott az Xbox 360 lemezkarcolásáról és úgy javította ki, hogy a kis használati útmutatóba apró fekete betűkkel belevéste, hogy használat közben ne mozgassuk a konzolt. Bezzeg a Sony alapból úgy adta ki a PS3-at, hogy alapból nem karcolja a lemezt. 5 játékom van rá jelenleg - EGY SZEM SEM KARCOS!

http://www.youtube.com/watch?v=bQN_pz1KfMo

[link]


A kiegésztőkre is akadnak olcsóbb megoldások, de a hsznált eléggé megbízhatatlan + vmennyit mindenképpen fizetni kell érte, míg nekünk, PS3-asaknak ez benn van a gép árában, miért olcsó a PS3? Nézd meg, menyibe kerül egy Blu-Ray lejátszó(és ráadásul a PS3 a legjobb)!

2009. aug. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/304 anonim ***** válasza:
figyu.tudnék veled veszekedni egésznap de van egy okosabb ötletem.menyel valahova és probáld ki a kettőt.amelyik tetszik azt vedd meg.enyi.ami a papiron van mind a kettőben lehet kifogást találni.szerintem ez a helyes.de ha még így sem tutsz dönteni akkor nézd meg a papírformát és az oszhasonlító oldalakat és válasz.ennyi.ja és jó későn írtál.00:08 írni hát nem semmi
2009. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/304 anonim ***** válasza:
most az eggyik haverom ír mer ő nem találta meg a honlapot:Hali lenne egy kérdésem:Ha csak játszani szeretnék akkor melyiket ajánlanátok???
2009. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/304 anonim ***** válasza:
100%

Nos, igen, nem voltam még álmos, így hozzáláttam.

A barátodnak pedig a következő a válaszom:

A "csak játék" szempontjából nem sok mindent tudok neki javasolni. Én mindig is PS-es voltam, PS1,2,3,P - ezek mind megvannak. Soha nem vo,t xboxom, így jobban a PS exkluzív játékok felé buktam(pl. Killzone, God of War 1-2, Metal Gear Solid 3 és a többi kis gyémánt:)) Nálam a döntést nagy mértékben határozták meg az exkluzív játékok, ezek alapján is jobban bejött a PS3. Ezek után, olvasgattam a neten, elemezgettem, végül megerősödött a döntésem, a PS3 jobban megéri. De ez az én véleményem, ahány ember, annyi féle ízlés. Ha az Xboxos játékok neked jobban tetszenek, én akkor azt ajánlom. Azon is vannak jobbnál jobb remekművek(Halo, Gears of War és a többi). Fontos szempont, hogy miként játszasz, eredetibe veszed meg az adott játékot, vagy letöltöd a netről? Még 1 +, ha a PS3-at választod, ott van a haverunk, már biztos van neki is 1-2 PS3-as játék, így csereberélgethettek. Nos, én ezt javaslom: Nézd meg az exkluzíveket, döntsd el, szerinted melyik a jobb, utána fontold meg, hogy mennyit költenél a játékra és mennyit játszanál vele, mennyi játékot szereznél be hozzá, akkor tudsz igazán jó döntést hozni. - ezeken gondolkozz, ha csak játék szerint döntesz!

2009. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/304 anonim ***** válasza:
62%

Nem ítélem el a gyártó alapján a gépet, és nem is lett olyan érzésem, amit te írtál, sőt, pont az ellenkezője:D


A Sony meg elkövet mindent? Kiadott egy hardverileg teljesen máshogy felépített, programozási ismeretlenségben szenvedő gépet, aminek bár erős a teljesítménye, még sem használják ki. Elég régóta itt van a PS3, már a multiplatform játékoknak is szebbnek, csinosabbnak kéne lennie, aztán az? A francokat.

Hehe, imádom, amikor a PS3 fanok előrukkolnak olyan játékokkal, amik még meg sem jelentek. Az Uncharted meg nem valami jó, nagyon monoton, én már 1szer játszottam vele, hát mit ne mondjak, a Gears of War sokkal pengébb, de most erről nincs kedvem vitakozni, mivel hülyeség lenne.

Mit tennék be a trófeák, meg többi helyett? Hidd el, találnék mást, de mivel nem én vagyok a Sony és nem az enyém az az elcse.szett PSN, így nem is agyalok rajta. Amíg te általános célokra használok, én a benne rejlő extrákat is kipróbálom és SOKKAL JOBBAK, ÉLVEZHETŐBBEK.

"Tényleg hangos az Xbox 360?? Tényleg hangos.

http://www.youtube.com/watch?v=rgtyjDI0iys "

Már előzőleg választ írtam(JÁTÉKTELEPÍTÉÉÉÉS!!!!!)

A GPU-t pedig ne ostoba elméletekkel magyarázd, amiknek közük sincs a grafikához. És hogy miért maradt a Cell? Mert a PS3 gyártása, előállítása alapból veszteséges volt, a Sony minden egyes PS3-on bukott. Ha most betesznek egy másik procit, az még olajat önt erre az erdőtűzre. A lemezkarcolásban sem látok valami hű de nagy hátrányt. A videón a konzol mozgatás közben karcolja a lemezt. Lol, te dobálod a konzolt, mikor játszatsz??

És a kiegészítőket is jó helyen kell keresni. Mint PS3 tulaj, te is gondolom, hogy eredetiben veszed a game-t(mivel nincs más mód, itt az előny a 360-nak, flash:D) és használtan.

A másik gyereknek pedig üzenem, hogy végre sikerült valami értelmeset is kisütnie. Én nemcsak a neten néztem a képet, de a boltban is, megkérdeztem az eladókat, ők is Xbox 360-at javasoltak:)

Ja és az a Blu-Ray. No igen, nem könnyű a több 10 GB tömörítetlen játékot olvasni, minek rakta bele a Sony a Blu-Rayt(és aki nem tudja, ezért késett is egy évet, addig tarolt az Xbox és most is arat:)? Egy mai játék simán elfér DVD-n ha meg mégsem, sebaj, írják ki 2 DVD-re, aztán majd játék közben kicseréled. A PS3 a generációs dobogogólista legalján fog elhelyezkedni, és mikor kezd virágozni, kijön az Xbox 720, ezzel a 8. generáció, ami köröket ver a PS3-ra. Ennyi.:)

A gyerek haverjának pedig a válasz: sokkal többet tud az Xbox 360, amit a PS3 nem, és a játékban, játékélményben is sokkal jobb.

2009. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/304 anonim ***** válasza:
62%

"A Sony meg elkövet mindent? Kiadott egy hardverileg teljesen máshogy felépített, programozási ismeretlenségben szenvedő gépet, aminek bár erős a teljesítménye, még sem használják ki. Elég régóta itt van a PS3, már a multiplatform játékoknak is szebbnek, csinosabbnak kéne lennie, aztán az? A francokat. "

Erre már én is választ adtam, csak az elvakultságod miatt nem fogod fel:(

"Hehe, imádom, amikor a PS3 fanok előrukkolnak olyan játékokkal, amik még meg sem jelentek."

Hehe, imádom, mikor ilyen féltékenységi rohammal írod a hülyeségedet. Az Uncharted 2 még meg sem jelent, mégis hatalmas sikert aratott az E3-n:) Xbox 360 játéknál van ilyen????

A lemezkarcolásnál sem arra tértem ki, hogy az Xbox 360 így meg úgy karcolja, hanem, hogy az MS hogy foglalkozik az ügyfeleivel.

Az elméletem pedig érthető, vagyis hát a te gyengébb felfogóképességednek köszönhetően mégsem. Nézd már meg a PS3 exkluzív gameeket, aztán akkor gyere a GPU-val!

Megkérdezted az eladókat? Mi volt a kérdés, melyik flashelhető?

És minek rakta bele a Sony a Blu-Rayt? Természetesen, hogy ő legyen a formátumháború győztese(vagyis a BD). És hát, ő lett. Értheted, hogy a következő generáció játékai erre a korongra lesznek ráégetve. És a játéktelepítés. 1. PC-n is kell, de ezt most nem hozom szóba, mert lecsesz a spanom:) 2. csak a multiplatformoknál, na vajon miért? No, igen. A DVD egy ezeréves kacat(a szavaiddal élve, és nincs kedvem 5-6 db DVD-t cserélgetni jobbra-balra. Szánalmas.

2009. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/304 anonim ***** válasza:
100%
figyu nézédek meg a YouTubén a következőt.PS3 vs Xbox 360 Comparison
2009. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/304 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én azt már láttam. Jó kis videó.

http://www.youtube.com/watch?v=zRaYXHHCgxo&feature=fvst

2009. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!