Milyen hang falat vegyek (min.100 watt,3 utas, használt, max 20e HUF)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, passzív 3 utas legalább 100 wattos hangfalat szeretnék venni használtan, maximum 20 ezerért, ami lehetőleg minél minőségibb hangzású legyen. Erősítő megoldott, csak hangfalban nem tudom milyen márkák jók ilyen ár kategóriában használt piacon.



2014. febr. 27. 00:20
1 2
 1/13 Osynho ***** válasza:
Milyen erősítőd van? Miért fontos a 3 út? Olcsón nem nagyon kapsz rendes 3utas hangfalat.
2014. febr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az erősítő saját építésű, 2x25 wattos végfok, emiatt kell kb 100 wattos hangfal, hogy biztosra ne tudjam vele kiütni. Egyébként láttam Schneider hangszórókban jókat ilyen paraméterekkel, csak mostanában senki nem ad el a környéken. Fontos lenne, hogy vagy postázza, vagy Borsod megyei legyen az illető. Persze nem kell nekem stúdió minőségű hangszóró, csak azért jobb legyen mint egy bolti műanyag pc hangfal. 3 utas pedig azert lenne jo, mert az fedi le legjobban azt a hangfrekvenciát amit én hallgatnék rajta.
2014. febr. 27. 07:23
 3/13 A kérdező kommentje:

kb ilyenre gondoltam: [link]

csak esetleg más márka ami hasonló minőségű vagy jobb.

2014. febr. 27. 07:26
 4/13 Osynho ***** válasza:

avx fórum aprója pl direkt hifis. Mondjuk itt általában drágább kategória szokott lenni. De az összes apró oldalon találsz (vatera, aprod, jogofgás, express).


Ez a 3 út dolog nem teljesen igaz. 2 úttal is le lehet fedni a teljes tartományt és könnyebb jól összerakni egy 2 utas váltót, mint egy 3 utasat. Egyébként érdemes megnézni, hogy a sok százezres kategóriában is bőven vannak 2 utasok. Ha nem lenne jó ez a felépítés, nem erőltetnék. :)

2014. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem itt akkor eléggé játszanak a régebbi nagy Videoton (pl DCR3090), meg Orion dobozok (HS700), meg úgy általában a régebbi, oldschool, nagy méretű Hi-Fi hangsugárzók.
2014. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
Hát ennyiért max. darabját kapod, de én ajánlanám a Jamo Studio 170-et, ha kapsz valahol. Azok nem vacak dübbögő kommersz xarok.
2014. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Osynho ***** válasza:
58%
Háát, nekem Studio 180-am volt, azt semmiképpen nem ajánlom, ha a szép hang a fő cél. A 170-es nem tudom, hogy jobb-e. Persze minden pénz kérdése, ennyi pénzért nem kell sokat várni.
2014. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én (is) elég rosszakat hallottam az alsó kategóriás Jamókról.


Ajánlanám inkább az öreg harcos Vidi, Orion, vagy Japán Sanyo, Pioneer (régebbieket inkább), Sansui, Kenwood, angol Wharfedale, Celetion, a régi Grundig dobozok is jók, nagyon nehezek és komoly megépítettségűek! A felsorolás nem teljes és a jobb márkák esetében könnyen lehet, hogy 20ból nem találsz szép nagy dobozt.

2014. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

#7, #8:

A Studio 180 egy szégyen volt, semmi köze a 170-es szériához. Ég és föld a különbség.

Nem tudom, min múlt, hogy ennyit rontottak rajta.

A 170-es még nagyon korrekt.

2014. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ha egy tranzisztoros esetleg IC végfokos az erölködőd, (nem csöves!) tökéletesen megfelel a céljaidnak

[link]

(ha szerencséd van megkapod darabját egy húszasért...)

2014. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!