Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélynyomó láda térfogat...

Mélynyomó láda térfogat kiszámításában és bekötésében valaki tud-e segíteni?

Figyelt kérdés
adott egy ilyen [link] mélynyomó ami egy ugyanezekkel a méretekkel rendelkező masszív préseltfa ládába lett átrakva amiben egy kb 3,5cm átmérőjű reflexcső van. így néz ki az egész: [link] ez a láda megfelel hozzá vagy érdemes lenne módosítani valamit? Ehez van egy Optimus XL-110 2x55W erősítőm. Ha valaki tudna és lenne kedve tanácsokat és útmutatót adni ezek beszerelésében azt megköszönném.

2014. márc. 18. 18:53
1 2 3
 1/23 dirtboy ***** válasza:

ahhoz hogy láda méretet lehessen számolni kellenének a nyomó adatai,ez a nyomó szerintem csak így bp ládában került forgalomba.

szerintem ezt a ládát koppintsd le hozzá ha reflexet szeretnél,állítható hosszúságú refi csővel hogy tudd hangolni.

[link]

2014. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
de mint írtam, reflex ládába van átrakva, csak nem tudom, hogy amiben van, az megfelel e hozzá? mert ha lehetséges lenne lecsippentenék a tetejéből vagy 7cm-t...
2014. márc. 18. 19:34
 3/23 dirtboy ***** válasza:
a hangjára befolyással van az ilyen lecsippentés,bár nem tudom hogy most abban a ládában amiben van miféle minőséget képvisel,lehet abban sem a legjobb.
2014. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Egy 1o" -os subnak kell azért a 4o literes láda legalább, az hogy a hangszóró jó lesz ebbe amit építettél hozzá közel sem biztos. Mérni kéne a te példányod T/S paramétereit, hogy méretpontos dobozt lehessen készíteni hozzá, addig csak valami van alapon. Eredeti láda 37 literes, tehát alátámasztja az előzményeket.


A mostani láda méretei kellenének, hossz, szélesség, magasság. Aztán kitalálunk valamit.

2014. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A mostani láda pont akkra mint az eredeti. Ugyanolyan széles, magas stb.
2014. márc. 19. 06:08
 6/23 anonim ***** válasza:

Értem, akkor a SAL -os KAH303 csőből toldás nélkül kell 1db, ami ha jól tudom 12cm hosszúságú. Ezzel a csővel 40hz -re hangolod a ládát. Ha 35hz -re akarod hangolni, ahhoz hosszabb cső kell kb. 17cm -es. Viszont ennél már lehet zavaró lesz a portzaj, egy próbát azért megérne.

A belső részét, főként a mély mögötti részt béleld ki rezgéscsillapítóval. Kevésbé lesz doboz hangja.

2014. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Tehát azt a kis csövet ami van most a ládában kb 3,5cm az átmérője, ahogy a képen is látszik, a hangszóró mellett van elhejezve, cseréljem ki egy kb 6,5cm átmérőjű, 12cm hosszú reflexcsőre?
2014. márc. 19. 13:27
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen pontosan, + a belsejébe tegyél SAL HT 35 -öt. Főként a hátfal a lényeg. 2db -ot vegyél belőle az tuti elég lesz.
2014. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Mélyládába minek csillapító anyag? Max. utólagos hangolás céljából használják. Egy mélyládának sosem lesz doboz hangja, mivel a 150-200Hz alatt hullámok egyszerűen nem férnek el a ládában, így nem tud kialakulni doboz hang...
2014. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A gyakorlat mást mutat, teszteltem többféle anyaggal is, és hangszóróval, de mindig más az eredmény, valahol lágyabb, néhol mélyebbre megy...tehát szerintem meg jobb, ha van benne, én ezen véleményen vagyok, mnc hangszóróknak úgy is nagy láda kell, némileg segít is rajta.
2014. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!