Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélynyomó láda térfogat...

Mélynyomó láda térfogat kiszámításában és bekötésében valaki tud-e segíteni?

Figyelt kérdés
adott egy ilyen [link] mélynyomó ami egy ugyanezekkel a méretekkel rendelkező masszív préseltfa ládába lett átrakva amiben egy kb 3,5cm átmérőjű reflexcső van. így néz ki az egész: [link] ez a láda megfelel hozzá vagy érdemes lenne módosítani valamit? Ehez van egy Optimus XL-110 2x55W erősítőm. Ha valaki tudna és lenne kedve tanácsokat és útmutatót adni ezek beszerelésében azt megköszönném.

2014. márc. 18. 18:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Hogy hangolsz ilyen hosszú csövet, úgy hogy ne legyen zavaró a portzaj...esélytelen. Ez mehetne : 35hz, KAH 303 17cm hosszan, mint írtam, de lehet kisérletezni ezzel a csővel hiszen állítható.


"20-25cm hosszú és 3,5cm az átmérője" Ennek se volt értelme ugyanis a hangszóró nem dolgozik a saját rezonancia frekvenciája alatt. (FS) Többször is elhangzott, ha annyira pontosan hangolt ládát akarsz, ahhoz mérni kell a hangszórót, de jelenleg nem tudsz róla semmit. ( VAS, QTS , QMS , QES , CMS , MMS, LE , SD, XMAX)

2014. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
ez így van, azt a csövet nem én raktam bele, így volt az egész összerakva, gondoltam, hogy így nem OK ezért érdeklődtem, hogy hogyan lehetne optimálisan belőni a válasz megvan, egy állítható reflexcső és azzal lehet játszani
2014. márc. 23. 16:23
 23/23 anonim ***** válasza:
Mérd meg a hangszóró FS-ét, vegyél föl egy impedancia jelleggörbét, egy multiméter elég hozzá. Ahol a legnagyobb az impedancia, azon a frekin van a rezoja a szórónak. Hangold arra a frekire a ládát azt kész.
2014. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!