Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm már 1 hónapja nem...

A barátnőm már 1 hónapja nem beszél velem, megharagudott rám. Engedjem el a barátságot ha úgy érzem nem én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyorsan felvázolom a szitut. 25 éves vagyok nincs túl sok barátnőm, akiről szó lesz, legyen Lilla, személyesen vele tudtam a legtöbbet találkozni, régi gimis barátnő. Tudni kell róla, hogy bár emberileg bírom, meg jó vele lógni, a kora ellenére kicsit éretlenül fogja fel a dolgokat (pedig 26 éves), pl. olyanokban is megmutatkozik hogy nem tervez otthonról elköltözni, nem volt még kapcsolata, de pl bulis, jól lehet vele szórakozni, programozni, benne van külföldi utazásokban - tehát vannak olyan oldalai ami miatt én jól érzem magam vele.

Viszont. Borzasztóan sértődős, ha csak 1 rossz szót is mondok mindig úgy forgatódik az egész hogy én voltam a bántó, és a rossz a sztoriban és akárhányszor összevesztünk eddigi életünkben, mindig elérte hogy én legyek az akinek béktíenie kell őt. Eddig mindig beadtam a derekam, meghunyászkodtam és olyan szitukban is bocsánatot kértem amikben szerintem nem nekem kellett volna, de inkább megtettem, csak hogy béke legyen. Sztori röviden:

Lillának van 1 öccse, 1 évvel fiatalbb tőlünk, de kicsit ez a szerencsétlenebb típus, volt 1 barátnője, de azóta hogy szakított a lánnyal (1,5 éve), Lilla minden barátnős programunkra magával hozza, mondván hogy a srácnak nincsenek barátai, egyedül van, magányos, ő is akar enni, mozizni stb. Pár program még azt gondolom oké, de nekem nem a barátom , tehát mint ember nincs vele bajom, de nem érzem azt hogy minden barátnős programon ott a helye a srácnak(nekem van párom, de őt se hozom minden csajos eseményre).

Főleg Lilla mindig azt csinálja h a lebeszélt program előtt kb 1 órával bejelenti hogy: nem gond ha öcsém csatlakozik? Meg hogy könnyen beérnek ide oda , mert az öccsének kocsija van.


Legutóbb történt hogy egy régi barátnőmmel elmentem vacsorázni, és ez a régi bnő ismerte Lillát, meg még egy lányt Edinát régebbről -

így mondta hogy ők is csatlakozzanak. Persze a csajoknak továbbítottam ezt és Lilla megint bejátszotta aznap , kb a találkozó előtt 2 órával hogy hát neki fáj a lába és az öccse esetleg szeretne jönni, kocsival jönnének nem gond e. És megmondtam neki hogy figyelj ne haragudj de most kérlek ő ne, nem jó ötlet szerintem mert ezt az eseményt a régi bnő szervezte aki nem is ismeri a tesód, meg ez egy csajos, "nosztalgiázós" tali lenne, és most ezt így beszéltük le. Ment a hiszti h de az öccse csak enni jönne, meg h akkor ha ő az öccse nélkül jönne nem érne be időben , és megjegyeztem h nem szép h a kocsi miatt hívja a tesóját. Na ezen olyan sérelem lett, hogy hogy feltételezem ezt hogy a srácot emiatt hívja hogy a kocsi miatt, hogy konk rám tette a kegylót, és else jött a találkozóra.

A másik lány Edina - ő a legjobb barátnője most Lillának - totál ellenem fordult hogy mekkora bunkó voltam, és gondolkozzak el milyen barát vagyok, mert ha fontos nekem Lilla , engedtem volna hogy a tesója is jöjjön. (Megjegyzem a régi barátnőnk aki kezdeményezte az egészet ő elmondta h nem akarta volna h plusz fő jöjjön, pláne srác.tök magán dolgokról volt szó)- ezeket is mondtam a lányoknak de totál nem érdekelte őket, azóta fújnak rám. Lillának írtam messengeren egy kifejtett levelet hogy értse meg engem ez miért zavart, vagy zavar úgy amúgy és h nekem a tesója nem a barátom, nem zavar ha néha jön de már szinte ez állandó. és hogy nem akarok haragot ebből és remélem sikerül beszélni. leláttamozta, eltelt 1 hónap, és azóta se írt, de Edina sem keres, ő is fúj rám. A környezetemben akiknek elmeséltem, szerintük nem az én gondolkodásom a rossz, hanem a lányok éretlenek (de én se bírom felfogni hogy 26 évesen h lehet így kezelni ezeket).. az a rossz hogy pl edina is úgy állította be hogy én csúnyán beszéltem lillával, holott ez nem igaz, egy picit felhúzott igen, de kb ő volt támadó a dologban hogy nem jöhet a tesó. Az a baj hogy van még 1 közös barátnő, Anita, és Lilla meg Anita elég jóban vannak és félek hogy neki is úgy meséli vissza az egészet hogy én legyek ebben a rossz, mert tudom hogy találkoztak de azóta Anita is kerül..


Nem értem, tényleg ilyen rosszat tettem volna? Szerintem Lilla viselkedése volt a pofátlan és tapintatlan hogy minden programra elrángatja az öccsét. Edina meg szereti a tesót, és őt ezért nem zavarja, de nekem meg néha szükségem van a magán, csajos beszélgetésekre.


Az a baj hogy nem akartam volna totál elvágni ezt az egészet,

mert kb ők az egyetlen helybeni barátnőim akikkel kimozdulhatok, de így van értelme fenntartani ha így állnak hozzám? Az a baj h Lilla olyan szinten bevan sértődve , hogy ő tuti nem fog keresni, így veszett el egy barátnőnkkel is a kapcsolata. Túl büszke..de szerintem nem nekem kéne keresnem.


Mit gondoltok? Csak közben rossz, egyedül se akarok maradni...


2022. nov. 29. 13:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10, nem is kell. Egyszerűen csak.. menj tovább:D Ne firtasd a témát és kész.
2022. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!