Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzunk?

Hogyan barátkozzunk?

Figyelt kérdés

Másképpen: továbbképzés szociális analfabétáknak :).


Sziasztok!


29 éves srác vagyok, teljesen átlagos. A legnagyobb problémám, a szociális hálóm...tulajdonképpen nem léte. Barátok, haverok, semmi, pedig igényem volna rá...sőt..

Miért? Hosszú sztori. Képtelen voltam barátkozni, ismerkedni emberekkel, aztán amikor már szeretnék ,meg szükségem lenne valakire, akivel ki tudok kapcsolódni, stb, akkor már úgy érzem elkéstem vele, meg úgy amblokk nem is tudom hogyan működik, mi kell hozzá, stb. Kikapcsolódni nem járok, csak otthon-munkahely létezik számomra.

Gondolom mégsem mehetek oda melóban egy korombelihez, hogy na akkor délután itt meg itt dumáljunk :).


Értelmes válaszolóknak köszönöm, a többiek meg kérem szépen máshol éljék ki magukat!



2023. márc. 6. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hobbid nincs?

Gépek, edzés, szobrászat, kutya , állatok.

Valaminek csak kell lennie, és azon elindulni.

Egy pontnak, ha nem találsz semmit, akkor ajánlom figyelmedbe az önkénteskedést. Ennnek azt a formáját ami jobban illik hozzád.

2023. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 NTBS ***** válasza:
Először kezdj velük beszélgetni. Aztán majd jöhet a közös program.
2023. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem késtél el Te sem:)
2023. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Rajtam anno a marihuána segített.
2023. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám.

Legkésőbb egyetem végéig kellett volna aktívan ismerkednem.

Elb@sztam.

Nincs tovább.


22F

2023. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hobbi... Elvileg jó ötlet, de ehhez egy aktív, tartalmas közösség tagjának kellene lenni, és lássuk be, ez kb ugyanaz a probléma, mitn az alapfelvetésem. Persze amúgy hobbim sem nagyon van, legalábbis "társas" tuti nincs.

Edzés... mindig is szerettem volna, de sosem votl kivel, magamtól meg nem merem elkezdeni, cikinek érzem (magamat, ezért nicns merszem belevágni), és hát igen, valóban lehetne közös pont, de megint ez a majd harminc évesen odamenni valakihez, akiről tudod, hogy jár edzeni, hogy figyelj már, tanítanál, vagy mehetnék veled, kissé gáznak érzem... Főleg, hogy egyszer már "lepattintott", egy éve, amikor megkérdeztem, nem-e lenen kedve futni közösen, bár akkor marha keményen tanult, és nem volt ideje megrendezett programokra, csak ha úgy volt 10 perce leugrott futni oszt kész, szóval ez változhatott, de ezután megint nincs merszem hozzá :D


(Aki eddig nem tudta, mostanra kivilágosodott neki: nagy a baj...)


Önkénteskedés... na szerintem senki nem kíváncsi a véleményemre. Nincs bajom vele, és tisztelem és becsülöm aki csinálja, és segít, de nem nekem való.


Beszélgetni kezdés... valószínűleg ez a legjobb tanács, amit kaphatok, legalábbis az egyik legjobb, mert gondolom így kéne működnie, de nem megy. Nem tudok beszélgetni kezdeni, ha mondhatom úgy... nem értek hozzá...


A füvesre nem reagálnék, örülök ,ha neked sikerült.


Utolsó: Miért érzed így? Neked azért még van fiatalságod...már bocsánat, tudom én sme vagyok vén, de érted... még a lélektani korhatáron belül vagy.

2023. márc. 8. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:

#6


Ezt szinte én is írhattam volna.


Egyébként azért érzek így, mert nem látom, hogy a következő pár évben a helyzetem bármilyen értelemben is megváltozna.

Egy éve elköltöztem otthonról, végeztem az alapszakon, teljes munkaidőben dolgozom. Mivel nem akarok és nem is tudok már nappali munkarendű képzésre menni, ezért legfeljebb levelező munkarendben tanulok tovább (ha egyáltalán). Vagyis ugyanúgy kb. kiesem az egyetemi ismerkedésből, rendezvényekől, mintha nem mennék semmilyen képzésre.

Korombéliek pedig jellemzően vagy egyetemeken, vagy bulikon, vagy ilyen-olyan táborokon jelennek meg nagyobb számban (vagy külföldön...).

Online sokat próbáltam ismerkedni, nem igazán ment. Társkeresőkön egyezések sem nagyon jöttek össze, 2021-ben másfél év tinderezés után randiztam életemben először. Persze nem lett jó vége, de ez már egy másik történet. Azért pár új ismeretséget (barátságot?) sikerült kötnöm, de nem érzem ezeket valami stabil, tartós emberi kapcsolatoknak.

Élőben is próbáltam ilyen-olyan helyeken körülnézni-ismerkedni, pl. tánctanfolyam, társasklub, koncert, szórakozóhelyek, túrakör stbstb, de valahogy egyszerűen vagy nem nyitottak az emberek, vagy eleve csak nálam jóval idősebbek vannak.

Örök klisé a "hobbi", de szerintem a lányok nagy részét nem érdeklik sem az autók, sem a motorok, sem az elektronika, sem a barkácsolás, semmi ilyesmi. Akiket igen, azok jellemzően már évek óta boldog párkapcsolatban vannak. Megerőszakolni magam meg nem tudom, hogy mittomén, elkezdjen mondjuk a képzőművészet, a kortárs irodalom, vagy mondjuk Azahriah érdekelni. Nem. Érdekel.

Na, ezért érzem magam elveszettnek, esélytelennek. Itt vagyok lassan 23 évesen, egyetlenegy (akár múltbéli) kapcsolatot, vagy éppen igaz barátot sem tudok felmutatni. Bár mostanában egyre kevésbé foglalkozom ezzel, azért fáj. Nem érzem magam annyira értéktelennek, mint amennyire az élet mutatja nekem, hogy lennék. Sokat tudnék erről még írni, de a lényeg sztem átmegy.


#5

2023. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
En ugy veszem eszre kedves kerdezo hogy te nem is akarsz nyitni. Csak elvarod hogy a sult galamb a szadba repuljon es mindenki magatol odajojjon hozzad beszelgetni. Ez nem igy mukodik. Mar annyira nincs onbizalmad hogy nem is mesz oda. Batran oda kell menni es akkor beszelni! (Ezt igy zarojelben mondom, ajanlom hogy menjel pszichologishoz de ezt az onbizalomhianyt fel kell oldani.) Ja es egyedul is elmehetnel konditerembe meg edzeni. 29 evesen nehogy mar betojjal azert mert nincs kivel menned. Ott is kerhetsz segitseget es ott is lehet ismerkedni.
2023. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7:


Nagyon nehéz választ fogalmaznom, mert nehéz a fejemben lévő gondolatokat értelmes mondatokká eszkábálnom, meg egybesűrítenem.

Alapvetően igen, megint csak leírtad az én véleményemet, szinte teljes egészében.

Annyi a difi ,hogy szerintem Te még simán beleférsz abba a korosztályba, aki kérdés, bélyegzés, és bármi nélkül megtehet bármit, bár kétségkívül vannak nehezítő tényezők.

Az online ismerkedést én is próbáltam, de tapasztalaton kívül mással nem gazdagodtam.

Bárki akit megismertem vagy azt akarta hogy meghallgassa valaki, vagy csak akkor ért rá, amikor neki jó (hülyén hangzik, de ez a te dobj el mindent ha szükség van rád, de neki meg élete van ha neked kellene valaki szitu).

A lényeg, hogy értelmes, tartós, tartalmas emberi kapcsolat nem alakult ki, és bocs, ha egoistának tűnik a kijelentés, de nem miattam.

Tulajdonképpen senkit nem érdeklek, nem érdekel senkit élek vagy halok-e, jó vagy rossz passzban vagyok-e, mindenki csak önmagáért akar élni, és él is, valamiért az én emberi kapcsolat képem, a számít a másik, kötődünk a másikhoz, nem úgy tűnik ,hogy a fejemen kívül létezne...

Klisés hobbi téma... na igen... nekem sincs túl sok esélyem, az okosotthon , automatizált ház és házkörüli dolgok, meg amúgy minden ami elektromos jöhet témával, max hülyének néznek ,hogy minek ez, meg hülyeség, meg stb...

Ezért vagyok amúgy eléggé sorozatfüggő...az nem pofázik vissza (és ne értse félre senki, nem a véleményekkel van bajom, az természetes dolog, fogadom, viszonzom, értelmezem, dolgozok magamon ha kell, hanem azzal, hogy meg sem próbál senki ezzel elfogadni, hanem inkább megváltoztatnának, mert hülyeség, mert nem az érdekel, mint másokat, mert nem diszkózok, iszok, félrekefélek, hanem mást csinálok...), nem kell vele megértetnem magam, csak ülni, nézni, és megpróbálni másra nem gondolni.


Kissé elvesztem a gondolataimban, bocsi :D


#8-as:

Nincs igazad. Belátom ,hogy tűnhet így a dolog, de nem látod a teljes képet, nem tudsz mindent, és a valóság, a teljes egész ennél árnyaltabb dolog...sokkal árnyaltabb.

Van igazad egyébiránt, de a pszichológusok vagy leszarják az embert, vagy a pénzt látják benned, vagy nem találtam meg a megfelelőt.

Egyedül, konditerem, saját ,szociális és egyéb stigmák miatt nem megy...hülyeség, de ezt még nem sikerült magamban feloldanom, nem tudom leírni másképpen, de cikinek érzem ha sportolok, mozgok, vagy ilyesmit csinálok, nem tudom miért..

2023. márc. 9. 12:44
 10/14 anonim ***** válasza:

40+osan mondom.


Igazi, mely baratsagot, akiben vakon bizhatsz, minden banatotokat oromotoket megosztjatok, heti szinten tarjatok a kapcsolatot. Tehat igazi mely baratsag.


Kb pont ugyanolyan nehez talani mint egy jo parkapcsolatot.

2023. márc. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!