Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Borderlineként mennyi az...

Borderlineként mennyi az esélyem normális életet élni?

Figyelt kérdés

Évek óta nem voltam már annyira mélyen, hogy gyakorira írjak ki kérdést.

Toxic családban, toxic városban nőttem fel, ahol annyi traumát kaptam, hogy akiknek csak a negyedét is elmeséltem csodálkoztak, hogy nem lettem még öngyi.

Az utóbbi években annyira elundorodtam a társadalomtól meg az emberektől, hogy úgy döntöttem kivonom magam az egészből, fogtam egy táskát és elindultam külföldre, több országban is jártam, főként csöveltem, de tiktokon úgy hoztam le a dolgot (meg magamnak is ezt meséltem be), hogy "haha hippilife", közben csak menekültem minden elől, remélve, hogy valahol otthonérzetre lelek. Végül az egyikben 3 hónapig megálltam, találtam egy tök jó bartender melót, legnagyobb hibámból hazajöttem szezon végén.

Itthon újra jöttek a narkók, a kamuhaverok, az impulzív kapcsolatok amikből csak sérülök, a végén pszichiátrián kötöttem ki, most meg egy hosszútávú rehabnak nézek elébe.


Szeretnék tisztán, függőségek nélkül élni, normális kapcsolatokat ápolni, nem mindig a nárci embereket magam köré vonzani, de egyenlőre nagyon negatívak a kilátásaim és annyira elszakadtnak érzem magam a normalitástól meg az egészséges szemlélettől, hogy sokszor nem látom hogyan legyen egész a darabkáimból.


Eddig nagyon gyógyszerellenes voltam, de most nyitottam rá, hogy stabilizálják a hangulatingadozásom, eddig nem sok sikerrel.


A vicc az, hogy szeretek élni, szeretem a világot, szeretem magam, csak nehéz kapcsolódnom a világ szebb oldalaihoz ha itthon csak a gányt látom.


Agyilag nem vagyok elveszve, voltam már minden meg lehetnék bármi érzésem van, de mindig más akarok lenni, néha meg semmi és nagyon nehéz számomra a rendszerezett élet kialakítása.

Az impulzivitásom néha önellenes, nem egyszer dobtam el mindent és kezdtem előlről az életem a 0-ról, pedig még csak 24 vagyok. Amennyi pénzt már elszórtam lehetne lakásom, talán házam is, most meg itt vagyok semmivel.

Egy ideje észrevettem, hogy "people pleaser" vagyok, de akkora a késztetés, valószínűleg a szeretethiányom miatt, hogy nem tudok tenni ellene. A legtöbb pénzt, lelkierőt, meg mindenféle energiát régi haverokra és exekre szórtam el, legtöbbször viszonzatlanul, szeretnék magamra fókuszálni, de a végletes gondolkodásom miatt félek, hogy ez engem változtatna nárcivá vagy olyanná mint amilyenek velem voltak mások.


Vannak itt olyanok akik személyiségzavarokkal managelik az életet? Nektek hogy megy? Vannak tippjeitek? Pár boostnak örülnék.


Köszönöm ha elolvastad!



febr. 24. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Sose volt egy haverom se, de mar megszoktam
febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semennyi
febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%

sajnos ki kell mondanom... de megint borderline kerdes... nem lehet valami felrediagnosztizalas mert vegig sem olvastam, nem is tudom fotel diagnozis volt, de mar unalmas hogy mindenki most borderline, eddig klinikai depresszios volt mindenki, aztan volt narcisszista meg pszichopata menet, es az elott sorba ADHD meg ritalin kerdesek tomkelege. Mi ez idojarastol fugg vagy mi?


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg

febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
nemtom miert masolta be csak azt de mindegy ezt akartam: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..
febr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én sokkal idősebb vagyok, de ezt én is írhattam volna 1-2 kivételtől eltekintve. Mostanság is épp így érzem magam. Szóval nem túl jók a kilátásaid.
febr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva normálisat szerintem semennyire. De nézd, ennek az egésznek közel sem csak az árnyoldala létezik. Gondolj a rengeteg szépségre és intenzív megélésre, pozitív érzésre amit az átlag soha de soha nem tapasztalhat meg ilyen intenzitással. Sajnos ezek mellett a kín és negatív érzések is felerősödnek, de ha már ezzel a csomaggal kell létezni, legalább a jó részét is érdemes megélni, esetleg valahol úgy tekinteni rá, hogy ennyiben több és jobb vagy, mint az átlag. Még ha másban sajnos kevesebb is. És persze ezt nem válasszuk, senki nem tehet a mentális zavarairól, amiket fiatalkorában plántáltak bele tudatlan módon pontosan azok, akiknek a legjobban kellett volna szeretniük minket... De ha már így működünk, szerintem érdemes tisztában lenni a törött mivoltunkkal, és ez alapján megpróbálni a legjobbat kihozni belőle. Az előnyöket maximalizálva, a hátrányokat minimalizálva. Szóval ez az egész tudatossággal és tanulással javítható, és csökkenthető az árnyoldal is. Én legalábbis így látom. Kívánom neked a legjobbakat, és kitartás, ha épp mélyebb és elveszettebb időszakodban lennél. Hamarosan jobb lesz, ígérem.


Üdvözlettel: egy "nárci"

febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!