Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert van most hirtelen ennyi...

Miert van most hirtelen ennyi Borderline kerdes? Ja meg cigi is?

Figyelt kérdés
Nem ertem, nem csak ebben a kategoriaban de masban is ezt hallom. Most ez olyan mint a depresszios vagyok dolog?

febr. 22. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Ma nagyon sok dologra rafogják, hogy Borderline! Pl.van valaki aki neked fontos, szereted, félsz, hogy elveszted, akkor te Borderline vagy!

Beleszeretsz valakibe és mégy utána, akkor nem szerelmes vagy, hanem borderlineos stb.

Összeveszel valakivel és rádöbbensz, hogy te voltál a hülye, megpróbálsz kibékülni, meg bocsánatot kérsz,akkor borderline. Ma ez egy ilyen divat-szó lett arra, ha szeretsz valakit és szeretnél vele jóban lenni.

febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
En is ezt vettem eszre, persze vannak kivetelek, de most ez ugy nez ki divat..
febr. 22. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Rengetegen kapják diagnózisnak, sokan büszkék is rá.


Sokszor azért adják ezt a diagnózist mert nem tudják mi a baja de kell valamit adni, ebbe meg kb.minden belefér.

febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De miert meno azt mondani "hihi borderline vagyok na mit szolsz hihi" vagy "hihihi orvos mondta depis vagyok te meg nem! hihih" ezt total nem ertem. Lehet azert mert en tenyleg mentalis beteg vagyok es kva szar benne lenni.
febr. 22. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyanokkal nem talákloztam, akik hihi érzéssel büszkék rá.


A pszichiátriákon nézik le a legjobban a vélt, vagy valós mentális problémával lévő embereket, a dolgozók észre se veszik, annyira természetes nekik, meg csak így tudnak érzelmileg elkülönülni, mert annyira nem is alkalmasak a pályára.


Az, hogy nem igazán van valós hely, ahová lehet fordulni, ahova mehet, ott meg lenézik, külön kezelhetetlen feszültséget okoz ehészséges embernek is.

febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Régen az egyik legjobban lenézett diagnózis volt, kb. 30 éve, lehet ez is hozzájárul, hogy az is egy kezelési módja, ha menőnek tartják.


Meg most menőbb flegmának, kezelhetetlennek, agresszivnek lenni mint régebben és az impulzivitás és a kontrollálatlan kitörések részei ennek a betegségnek, lehet ilyenek miatt is.

febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
53%
Annyi pszichológus akar megélni a szakmájából, mint a nyű. Ki kell találni néhány álbetegséget. Minden kamaszkori világfájdalomra pl. rásütik a depresszió bélyegét, stb.
febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
7! A pszichológia hagyján! A pszichiátria a nagy üzlet a gyógyszerek miatt.
febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem szimplán sokan magukra ismernek a tünetekben, én is így lettem diagnosztizálva.

Egyáltalán nem találom menőnek és legszívesebben szabadulnék tőle, viszont sokkal jobb, amióta tudom, hogy mi okozza a gondjaimat.

febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az konkrétan a betegségnek a tünete nagyon sok borderline embernél, hogy vágynak a figyelemre, és minden lehetőséget megragadnak azért, hogy megkapják. Azért mondogatják, mi a bajuk, meg úgy tesznek, mintha ez menő lenne. Például mert kisgyerek korukban se figyeltek rájuk olyankor, mikor simán "normálisan" viselkedtek, mindig kellett hozzá valami "extra" dolog, valami kirívó, meg kellett küzdeni a figyelemért.


Egyébként terápiával, akarattal nagyon sokat változhatnak az ilyen emberek, hatalmas tévhit, hogy "gyógyíthatatlan".

febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!